joomla template

Меню користувача

Інформує податкова інспекція

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС в Черкаській області під процесуальним керівництвом прокуратури Черкаської області направили в суд обвинувальний висновок стосовно організаторів підпільного виробництва алкогольного фальсифікату.

В рамках досудового розслідування було встановлено, що члени злочинного угрупування, до складу якого входило троє мешканців м. Черкаси, з квітня до грудня минулого року обладнали в гаражному приміщенні на території станції технічного обслуговування автомобілів м.Черкас підпільний цех із виробництва фальсифікованого алкоголю.

Готовий фальсифікат зберігали в згаданому гаражному приміщенні та реалізовували кінцевим споживачам, використовуючи для перевезення два автомобілі.

За результатами санкціонованого обшуку вилучено 1,5 тис. літрів фальсифікованої горілки та понад 2,8 тис. літрів фальсифікованого коньяку, розлитих у пластикові пляшки і бочки різного об'єму, а також обладнання для незаконного виготовлення фальсифікату і два автомобілі, які використовувалися для його транспортування, орієнтовною вартістю понад 1,7  млн. грн.

За вчинене кримінальне правопорушення передбачено покарання у вигляді штрафу із конфіскацією та знищенням незаконно виготовленої продукції.

Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області


Цей тиждень – тиждень інтенсивного декларування. 11 лютого 2019 року – граничний термін подання:

– ФОП Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за 2018 рік (Додаток 5);

– Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф. №1ДФ) за IV квартал 2018 року;

Декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік для:

1. фізичних осіб – підприємців, які протягом звітного року отримували дохід виключно від підприємницької діяльності на загальній системі;

2. фізичних осіб, які провадили незалежну професійну діяльність та одночасно здійснювали підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування;

3. фізичних осіб – підприємців на загальній системі, які протягом звітного року отримали ще й інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.);

4. фізичних осіб – підприємців, які протягом 2018 року здійснили перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну та отримали дохід виключно від підприємницької діяльності;

– ФОП – платниками єдиного податку третьої групи Податкової декларації платника єдиного податку за IV квартал 2018 року та заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у разі зміни у IV кварталі 2018 року податкової адреси, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності.

Наводимо відповіді на три запитання про декларування доходів підприємцями.

1) Чи потрібно підприємцеві при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи зазначати інші доходи за минулий рік, отримані як громадянином?

Найпоширеніша помилка підприємців на загальній системі – не відображення в декларації доходів не від підприємницької діяльності, отримані звітного року та з яких не сплачувався податок на доходи та військовий збір.

Тож наголошуємо, що фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування повинна у податковій декларації про майновий стан і доходи, обов’язково відобразити поряд з доходами від підприємницької діяльності інші доходи з джерел їх походження з України (наприклад, заробітну плату, подарунки/спадщину, інвестиційний прибуток, орендну плату тощо) та іноземні доходи. Також в декларації відображаються відомості про нерухоме та рухоме майно. Якщо підприємець забуде задекларувати інші доходи, він занизить податкові зобов’язання з податку на доходи фізосіб та військового збору. Зразки заповнення декларації можна завантажити за посиланням: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/366389.html

2) Чи потрібно подавати декларацію ФОП на загальній системі оподаткування, які не отримували протягом звітного періоду доходів і діяльність взагалі не проводилася?

Нагадаємо, що у декларації треба поряд з доходами від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування (якщо такі доходи отримувалися) зазначити інші доходи з джерел їх походження з України (наприклад, заробітну плату, подарунки/спадщину, інвестиційний прибуток, орендну плату тощо) та іноземні доходи. Також в обов’язковому порядку в декларації треба зазначити відомості про рухоме і нерухоме майно.  Лише за відсутності у фізичної особи – підприємця об’єктів оподаткування або показників, які підлягають декларуванню, – тобто інших доходів, крім доходів від підприємницької діяльності, а також рухомого і нерухомого майна, відомості про яке зазначаються в декларації, то тільки тоді обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у такого ФОП відсутній. Нагадаємо, що Звіт з ЄСВ і за відсутності доходів за 2018 рік подається ФОП на загальній системі оподаткування (за виключенням пільговиків!) в обов’язковому порядку – по строку 11 лютого та  ЄСВ сплачується щокварталу у розмірі не меншому за мінімальний (у 2019 році це 918,06 грн. на місяць, у 2018 році – 819,06 грн. на місяць). Граничний термін сплати підприємцями на загальній системі оподаткування ЄСВ за 2018 рік – 8 лютого.

3) Чому новостворений у IV кварталі 2018 року ФОП – платник єдиного податку першої групи зобов’язаний подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо він не працював на загальній системі?

Нагадаємо про особливості переходу новостворених ФОП на спрощену систему з обранням першої та другої груп. Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація. До цього часу – тобто від дати реєстрації до набуття статусу спрощенця першої або другої груп, ФОП перебував на загальній системі. Тож новостворена у IV кварталі 2018 року фізична особа – підприємець за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування подає квартальну податкову декларацію про майновий стан і доходи по строку 11 лютого (в нашому випадку квартальна декларація дорівнює річній) та зазначає поряд з доходами від підприємницької діяльності інші доходи (заробітну плату тощо), отримані нею як громадянином за період від початку звітного податкового року до дати державної реєстрації підприємницької діяльності, а також відомості про рухоме та нерухоме майно. По строку до 1 березня 2019 року підприємець – платник єдиного податку  другої або першої групи подає податкову декларацію платника єдиного податку за 2018 рік, в якій відображає обсяг отриманого доходу та щомісячні авансові внески. Також ФОП платник єдиного податку  другої або першої групи (за виключенням пільговиків!) подає річний звіт з ЄСВ по строку 11 лютого 2019 року. Також нагадаємо, що сплачувати ЄСВ ФОП зобов’язаний починаючи від місяця, в якому відбулася державна реєстрація. А отже новостворений у IV кварталі 2018 року ФОП (за виключенням пільговиків!) зобов’язаний сплатити по строку 18 січня 2019 року ЄСВ за IV квартал у розмірі не меншому за 819,06грн. за кожен місяць.

Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області

Другий місяць кампанії декларування доходів, одержаних протягом 2018 року.

Декларацію про майновий стан і доходи з 2018 рік подають:

по строку 11 лютого – фізичні особи – підприємці, які протягом звітного року отримували дохід виключно від підприємницької діяльності на загальній системі; фізичні особи, які торік провадили незалежну професійну діяльність та одночасно здійснювали підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування; фізичні особи – підприємці на загальній системі, які протягом звітного року отримали ще й інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи як громадяни (дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм); інвестиційний прибуток; дохід від успадкованого чи отриманого у дарунок майна і т.д.); фізичні особи – підприємці, які протягом 2018 року здійснили перехід зі спрощеної системи оподаткування на загальну та отримали дохід виключно від підприємницької діяльності;

по строку 2 травня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи;

– до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2018 рік.

Ще про строки подання декларації:

– для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. В такому разі декларація подається за період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

– для резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Перенести строки подання декларації до 31 грудня п.р. може особа, яка отримувала звітного року іноземні доходи та має право зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном – для усунення подвійного оподаткування. Це можливо у разі відсутності підтверджуючих документів щодо суми отриманого доходу з іноземних джерел та суми сплаченого податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 Податкового кодексу України, та з умови подання платником до ДФС відповідної заяви про перенесення строку подання податкової декларації.

Нагадаємо, обов’язок із подання річної декларації про майновий стан і минулорічні доходи  виникає у громадян у разі:

– отримання доходів від підприємницької діяльності;

– від провадження незалежної професійної діяльності;

– отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів) – пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Податкового кодексу України;

– окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті (пп. 168.1.3 п. 168.1 ст. 168 Кодексу);

– отримання доходів від операцій з інвестиційними активами (п. 170.2 ст. 170 Кодексу);

– отримання іноземних доходів (пп. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 Кодексу);

– отримання винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору при отриманні зазначених доходів від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи (п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Кодексу);

– інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Чинна форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України  від 06.06.2017  №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Декларацію про майновий стан і доходи платники податків подають до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (реєстрації).

При декларуванні доходів застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діють на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2018 року.

Дізнатися про сервіс ДФС «Автозаповнення Декларації на основі даних ДФС»: http://sfs.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi/5041.html та про отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків: https://cabinet.sfs.gov.ua/help/video.html

Читайте завтра інформацію про граничні терміни сплати декларантами зобов’язань.

Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області


ТОП – тема для підприємців – річна звітність

Як її скласти, в які терміни подати і як переконатися у відсутності помилок? – дивіться відео головного управління ДФС у Черкаській області 23, 29 та 30 січня: https://www.facebook.com/pg/sfs.cherkasy/videos/?ref=page_internal завантажуйте зразки заповнення звіту: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/364638.html та ставте додаткові питання на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Пропонуємо відповіді на три ТОП – питання

1. Як ФОП – платникам єдиного податку другої групи відображати у звіті сплачені аванси?

Нарахування авансових внесків для фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп здійснює ДФС на підставі їхньої заяви єдиного податку щодо розміру обраної ставки податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або

заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.  Такі платники сплачують єдиний податок авансами не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском і за весь податковий (звітний) період – за квартал або ж за рік, але не більш як до кінця поточного звітного року. Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку в податковій декларації платника єдиного податку відображають нараховані до сплати щомісячні авансові внески, незалежно від здійснення фактичної сплати єдиного податку у вигляді авансового внеску за податковий (звітний) період. Питання – відповідь із «ЗІР», категорія 107.08: goo.gl/HPS9Mb

До прикладу, платники єдиного податку другої групи з міста Черкас, які за 2018 рік сплачували єдиний податок за ставкою 15% і мали на те підстави, у звіті  відображають авансові внески в сумі 558,45 грн. на місяць, незважаючи на фактично сплачену суму протягом року. Нагадую, що з 1 січня 2019 року платники єдиного податку другої групи з міста Черкас сплачують податок за ставкою 20% або (в окремих випадках) 10% ставка у 15% діяла для них лише на 2018 рік.

2. Як правильно заповнити титульний аркуш Додатку 5 до Звіту з ЄСВ при поданні електронного звіту?

При заповненні реквізиту 6 «Тип платника та період перебування (місяць)» титульного аркушу Додатку 5 звіту з ЄСВ в електронній формі період перебування слід зазначати у форматі дата-місяць-рік. Приклад для ФОП, який працював весь 2018 рік «з 01.01.2018 по 31.12.2018». Також новоствореним у 2018 році підприємцям слід зазначати період з 1 числа незалежно від фактичної дати державної реєстрації. Приклад для ФОП, державна реєстрація якого відбулася 15.05.2018 і який працював весь 2018 рік «з 01.05.2018 по 31.12.2018». Зразки заповнення звіту можна завантажити за посиланням: goo.gl/MfqBHy

3. Скільки звітів за 2018 рік зобов’язаний подати новостворений з жовтня 2018 року  ФОП – платник єдиного податку другої групи?

Новостворений у жовтні минулого року підприємець – платник єдиного податку  другої або першої групи подає дві декларації та звіт з ЄСВ. По строку 11 лютого 2019 року він подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік. У декларації треба поряд з доходами від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування (якщо такі доходи отримувалися) зазначити інші доходи з джерел їх походження з України (наприклад, заробітну плату, подарунки/спадщину, інвестиційний прибуток, орендну плату тощо) та іноземні доходи. Також в обов’язковому порядку в декларації треба зазначити відомості про рухоме і нерухоме майно. По строку до 1 березня 2019 року підприємець – платник єдиного податку  другої або першої групи подає податкову декларацію платника єдиного податку за 2018 рік, в якій відображає обсяг отриманого доходу та щомісячні авансові внески. Також ФОП платник єдиного податку  другої або першої групи (за виключенням пільговиків!) подає річний звіт з ЄСВ по строку 11 лютого 2019 року. Звіт подається за формою №Д5 згідно з додатком 5 до Порядку №435, таблиця 1 із зазначенням типу форми «початкова». У звіті обов’язково зазначаються відомості про перебування як на загальній так і на спрощеній системах оподаткування. Нагадуємо про обов’язковість заповнення графи 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації / Самостійно визначена сума доходу / Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту. Про особливості заповнення звіту з ЄСВ дивіться наше відео за 23 січня: goo.gl/aJ4sCo

Також нагадаємо, що новостворені платники єдиного податку першої та другої груп зобов’язані зареєструвати та вести дві книги обліку – на загальній та спрощеній системах, застосовувати РРО в окремих випадках (посилання на відповідну пам’ятку: goo.gl/PkNPv1), зберігати первинні документи.

У разі застосування платником єдиного податку другої групи найманої праці, такий роботодавець подає крім звітності за себе звіт з ЄСВ згідно з таблицею 1 додатка 4 до Порядку №435 щомісяця до 20 числа місяця, наступного за звітним та крім того податковий розрахунок за ф.1ДФ – щокварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. По строку 11 лютого роботодавець - ФОП – платник єдиного податку другої групи зобов’язаний подати розрахунок за ф.1ДФ  за IV квартал 2018 року та по строку 20 лютого – Звіт з ЄСВ за січень п.р.  (Додаток 4).

 Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області

 

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 167