joomla template

Меню користувача

Інформує податкова інспекція

Як поінформували в управлінні податків і зборів з юридичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області за півроку платники Черкаської області заявили до відшкодування ПДВ в сумі 386,1 млн.грн. Відшкодований податок грошовими коштами в загальній сумі 381,2 млн.грн. За січень – червень 2018 року платники заявляли до відшкодування ПДВ в сумі 391 млн.грн., відшкодовано 129 платникам 352,3 млн.грн.

За станом на 1 липня п.р. кількість зареєстрованих платників податку на додану вартість у Черкаській області становить 6445. Минулорічна кількість платників ПДВ на цю дату – 6273.

Збір ПДВ за січень – червень п.р. склав 1373 млн.грн., що на 471,2 млн.грн. більше за показник відповідного періоду 2018 року. Частка ПДВ у надходженнях державного бюджету становить 49,6%.

За повідомленням юридичного управління за 6 місяців цього року на користь фіскальної служби області у судах вирішено 262 справи на суму 118,5 млн. гривень. За результатами проведеної позовної роботи до бюджетів усіх рівнів надійшло 11,2 млн.грн., в тому числі внаслідок стягнення в судовому порядку податкового боргу – 3,3 млн.грн. та 3,8 млн. грн. від процедури банкрутства.

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції головного управління ДФС у Черкаській області провів з працівниками ДФС 28 заходів та індивідуальні профілактичні бесіди щодо правильності та повноти заповнення е-декларації.

З метою підвищення обізнаності працівників фіскальної служби постійно проводиться індивідуальна консультативна допомога щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства. Основні теми: фінансовий контроль, сумісництво, конфлікт інтересів, робота близьких осіб, правильність заповнення е-декларацій.

Завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Володимир Капура відмітив, що профілактична діяльність є одним з пріоритетних напрямків щодо упередження корупційних проявів та раннє виявлення і викорінення корупційних проявів в системі фіскальної служби дозволяє підвищувати імідж фіскальної служби, а також рівень довіри бізнесу.

Номер телефону сектору з питань запобігання та виявлення корупції головного управління ДФС у Черкаській області 33-91-27 (0472); адреса електронної скриньки ck/ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

За повідомленням Прес-служби ДФС цього року Департаментом з питань запобігання та виявлення корупції у 2019 році виявлено 549 фактів вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, скоєних 538 працівниками органів ДФС України. Детально про антикорупційні заходи ДФС: https://is.gd/UxHORx

 

В ДФС поінформували про результати фактичних перевірок суб’єктів господарювання Черкаської області

За півроку профільним підрозділом управління аудиту головного управління ДФС у Черкаській області проведено 239 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання порядку регулювання обігу готівки, наявності ліцензій, свідоцтв, дозвільних документів, оформлення трудових відносин з працівниками, зокрема дотримання норм Податкового кодексу України,  Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Кількість проведених цьогоріч перевірок на 66 більша за відповідний показник минулого року. За результатами перевірок застосовано фінансових санкцій  на загальну суму 23732,2 тис.грн.

Особлива увага – суб’єктам господарювання, які мають ризики. В Черкаській області це 687 господарських об’єктів: магазини, кафе, бари, ресторани, ін., де реалізовуються алкогольні напої та тютюнові вироби, проте за звітами їхній середньомісячний виторг менший за 5 тис.грн.

Основні порушення: торгівля без ліцензії та продаж необлікованих підакцизних товарів.

З метою упередження порушень законодавства наголошуємо підприємцям – платникам єдиного податку на обов’язок щодо застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, і (для другої – четвертої груп) які перевищили у календарному році обсяг доходу понад 1 млн.грн.

Завантажити листівку «Застосування РРО ФОП – платниками єдиного податку»: https://is.gd/Ugqovl

 

 

Граничний термін сплати податкового зобов’язання з ПДФО та збору за деклараціями про майновий стан і доходи!

 

В ДФС нагадали декларантам – 2019 про граничний термін сплати визначених у деклараціях податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 31 липня 2019 року, наголосили на особливостях перерахування цих платежів, поінформували про відповідальність декларантів – 2019, та нагадали про терміни подання декларації особам, що припиняють підприємницьку діяльність і які виїздять за кордон.

Так, обов’язок із сплати податкових зобов’язань, визначених у поданій по строку 2 травня 2019 року декларації про майновий стан і доходи за звітний 2018 рік мають громадяни та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.

 

Від цього року особа, яка зобов’язана подати декларацію, сплачує податкові зобов’язання по кодах платежу:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

 

За несвоєчасну сплату визначених у декларації податкових зобов’язань (тобто сплату після 31 липня 2019 року) платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу від 10% (при затримці до 30 календарних днів включно) до 20% (при затримці більше 30 календарних днів) суми до сплати. Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

 

Звертаємо увагу, що за аналізом податкової звітності платників (у т.ч. уточненої) ДФС виявляє «ймовірних декларантів», які не задекларували своєчасно доходи за минулий рік. У більшості це черкащани, що:

-         отримали іноземні доходи;

-         отримали інвестиційні прибутки;

-         отримали плату за оренду власного нерухомого майна, зокрема житла, койко-місця, частини житла – від орендаря – фізичної особи;

-          плату за оренду власного рухомого майна – від орендаря – фізичної особи;

-          отримали орендну плату за земельну ділянку, майновий пай, орендованих фізичною особою – не підприємцем;

- продали рухоме і нерухоме майно та зобов’язані сплатити податок;

- продали власну продукцію тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД на суму понад 186150 гривень;

-          продали власну сільськогосподарську продукцію на ділянках, розмір яких понад норм встановлених Земельним кодексом України;

-          одноосібників, які надавали послуги фізичним особам.

 

Також в ДФС чекають не поданих по строку 2 травня декларацій репетиторів, аніматорів, організаторів свят, людей творчих професій (музики, актори, художники, танцівники, журналісти, фотографи, перекладачі тощо), блогерів, осіб, які надають побутові послуги, нянь, доглядальниць та ін., які не зареєстровані підприємцями і при отриманні доходів за минулий рік не сплатили  податок на доходи фізичних осіб  та військовий збір.

За неподання або несвоєчасне подання декларації до особи застосовується попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн., як визначено статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку). Крім того, якщо платник не подав в установлений термін декларацію, ДФС на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку.   При цьому, у відповідності до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України до платника податків застосовується фінансова відповідальність (штраф у розмірі 25% або 50% суми донарахованого податкового зобов’язання). Аналогічні дії ДФС і відповідальність платника – якщо торік платник перерахував лише  податок на доходи фізичних осіб, а військовий збір – ні.

Також, за нормами Податкового кодексу України декларанти зобов’язані вести облік доходів та витрат у спеціальній Книзі обліку. За неведення Книги застосовуються попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн.

 

У зв’язку із запитаннями платників звертаємо увагу і на особливі терміни подання декларацій:

–  для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. В такому разі декларація подається за період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

– для резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Перенести строки подання декларації до 31 грудня п.р. може особа, яка отримувала звітного року іноземні доходи та має право зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном – для усунення подвійного оподаткування. Це можливо у разі відсутності підтверджуючих документів щодо суми отриманого доходу з іноземних джерел та суми сплаченого податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 Податкового кодексу України, та за умови подання платником до ДФС відповідної заяви про перенесення строку подання податкової декларації.

 

Податкову знижку за 2018 рік до повернення можна задекларувати до 31 грудня 2019 року.

Статистика ГУ ДФС у Черкаській області: відшкодування ПДВ, розгляд справ у судах та антикорупційні заходи ДФС

Як поінформували в управлінні податків і зборів з юридичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області за півроку платники Черкаської області заявили до відшкодування ПДВ в сумі 386,1 млн.грн. Відшкодований податок грошовими коштами в загальній сумі 381,2 млн.грн. За січень – червень 2018 року платники заявляли до відшкодування ПДВ в сумі 391 млн.грн., відшкодовано 129 платникам 352,3 млн.грн.

За станом на 1 липня п.р. кількість зареєстрованих платників податку на додану вартість у Черкаській області становить 6445. Минулорічна кількість платників ПДВ на цю дату – 6273.

Збір ПДВ за січень – червень п.р. склав 1373 млн.грн., що на 471,2 млн.грн. більше за показник відповідного періоду 2018 року. Частка ПДВ у надходженнях державного бюджету становить 49,6%.

За повідомленням юридичного управління за 6 місяців цього року на користь фіскальної служби області у судах вирішено 262 справи на суму 118,5 млн. гривень. За результатами проведеної позовної роботи до бюджетів усіх рівнів надійшло 11,2 млн.грн., в тому числі внаслідок стягнення в судовому порядку податкового боргу – 3,3 млн.грн. та 3,8 млн. грн. від процедури банкрутства.

Сектор з питань запобігання та виявлення корупції головного управління ДФС у Черкаській області провів з працівниками ДФС 28 заходів та індивідуальні профілактичні бесіди щодо правильності та повноти заповнення е-декларації.

З метою підвищення обізнаності працівників фіскальної служби постійно проводиться індивідуальна консультативна допомога щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства. Основні теми: фінансовий контроль, сумісництво, конфлікт інтересів, робота близьких осіб, правильність заповнення е-декларацій.

Завідувач сектору з питань запобігання та виявлення корупції Володимир Капура відмітив, що профілактична діяльність є одним з пріоритетних напрямків щодо упередження корупційних проявів та раннє виявлення і викорінення корупційних проявів в системі фіскальної служби дозволяє підвищувати імідж фіскальної служби, а також рівень довіри бізнесу.

Номер телефону сектору з питань запобігання та виявлення корупції головного управління ДФС у Черкаській області 33-91-27 (0472); адреса електронної скриньки Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

За повідомленням Прес-служби ДФС цього року Департаментом з питань запобігання та виявлення корупції у 2019 році виявлено 549 фактів вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, скоєних 538 працівниками органів ДФС України. Детально про антикорупційні заходи ДФС: https://is.gd/UxHORx

 

Викрито черкащан – організаторів підпільного алкогольного цеху

 

Співробітники податкової міліції головного управління ДФС у Черкаській області ліквідували підпільний цех з незаконного виробництва алкоголю та вилучили велику партію фальсифікату.

В рамках проведення операції «Акциз – 2019» та розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 КК України було встановлено двох місцевих жителів, які організували у власному домоволодінні підпільний цех з виробництва фальсифікованого спирту та горілки.

«Готову продукцію» фігуранти зберігали у спеціальному складському приміщенні та реалізовували кінцевим споживачам через оголошення на спеціалізованих сайтах в мережі Internet та через створені ними закриті групи у мессенджерах.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання 1 тис. 980 літрів спирту та 2 тис. 440 літрів фальсифікованої горілки, розлитих у пластикову тару загальною орієнтовною вартістю майже 815 тис. грн., а також обладнання для незаконного виготовлення фальсифікату.

Наразі вживаються заходи для накладення арешту на вилучені ТМЦ.

Триває слідство

 

12 питань – відповідей  про надання/отримання підприємцем допомоги

У зв’язку із запитаннями платників на останньому семінарі, звертаємо увагу на особливості надання фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку фінансової допомоги та пропонуємо питання – відповіді з загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу «ЗІР», категорії 107.03, 107.04.

Також у коментарі згадано про особливості оподаткування допомоги ФОП на загальній системі оподаткування («ЗІР», категорія 104.04), заповнення податкового розрахунку за ф.1ДФ («ЗІР», категорія 103.25) та справляння підприємцем ЄСВ при наданні фінансової допомоги працівникам («ЗІР», категорія 301.03).

Що треба знати про допомогу

Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення

Безповоротна фінансова допомога (п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу) – це:

сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;

сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;

сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;

основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних)

Порядок оподаткування благодійної допомоги визначається п.170.7 ст. 170 Кодексу: https://is.gd/nFLqVM

До складу доходу платника єдиного податку першої – третьої груп не включаються (пп. 3) п.292.11 ст. 292 Кодексу) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

Не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп (пп. 6) п.291.5 ст. 291 Кодексу) ФОП, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Кодексу.

Відповідно до Національного класифікатора України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД 2010), надання поворотної фінансової допомоги належить до коду 64 «Надання фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення» та є забороненим для здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності.

Крім того фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку  не можуть здійснювати діяльність не зазначену у реєстрі платників єдиного податку та у разі порушення вказаного зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, та отриманий від цієї діяльності дохід оподаткувати за ставкою 15% (п. 293.4 статті 293 та пп. 7) п. 298.2.3 статті 298 Кодексу).

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та п.п. 2.3.3 п. 2.3 розд. 2 Інструкції зі статистики заробітної плати №5 матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв’язку з екологічним станом, крім сум, указаних у п.3.31) входить до фонду додаткової заробітної плати, на яку нараховується єдиний внесок.  Згідно з п. 3.31 розд. 3 Інструкції №5 на матеріальну допомогу разового характеру, яка надається окремим  працівникам   у   зв'язку   із   сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання не нараховується ЄСВ. Не нараховується єдиний внесок на матеріальну та благодійну допомогу, виплачені особам, які не перебувають у трудових відносинах з підприємством.

 

! Благодійна діяльність не може здійснюватись в межах підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку надав особі благодійну допомогу – безоплатно відвантажив товар – чи порушив він порядок перебування на спрощеній системі? – Відповідно до ст. 1 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» благодійник - дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності; благодійна діяльність - добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.   Суб’єктами благодійної діяльності є благодійні організації, які утворені та діють відповідно до Закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації», а також інші благодійники та бенефіціари.   Згідно зі ст.24 Цивільного кодексу України людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою. Учасниками цивільних відносин під час здійснення благодійної діяльності є дієздатні фізичні особи. Отже, оскільки в межах підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця (у т.ч. платник єдиного податку) не передбачено здійснення благодійної діяльності, то такий ФОП не може безоплатно відвантажувати товар (виконувати роботи, надавати послуги) в межах підприємницької діяльності аргументуючи вказані дії благодійністю. Платник єдиного податку, який звітного періоду безоплатно відвантажив товари (виконав роботи, надав послуги), з наступного податкового періоду переходить  на загальну систему оподаткування.

 

1) ФОП – платник єдиного податку першої – третьої груп, який отримав безповоротну фінансову допомогу, сплатить 18% ПДФО та 1,5% військового збору

Сума безповоротної фінансової допомоги не є доходом фізичної особи – підприємця платника єдиного податку отриманого від здійснення господарської діяльності. Водночас як додаткове благо вказана сума включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військового збору 1,5 відс.

 

2) Не повернена поворотна фінансова допомога ФОП, який припинив підприємницьку діяльність, оподатковується ПДФО та військовим збором та підлягає декларуванню

У разі прийняття фізичною особою – підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності та якщо нею не повернуто отриману поворотну фінансову допомогу до спливу 12 календарних місяців, фізична особа включає таку допомогу до загального річного оподатковуваного доходу та подає річну податкову декларацію про майновий стан і доходи як фізична особа (громадянин), відповідно до вимог розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України.

 

3) Підприємцю – платнику єдиного податку повернули раніше надану фінансову допомогу – дохід оподатковується за ставкою 15% та ФОП зобов’язаний перейти на загальну систему

Фізична особа – підприємець, яка порушила умови перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлені Податковим кодексом України, а саме надавала поворотну фінансову допомогу, зобов’язана оподаткувати дохід в сумі повернутих коштів за надання такої допомоги за ставкою 15 відсотків та перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому відбулося таке порушення. При цьому у разі повернення коштів платнику єдиного податку, які раніше надавалися ним як платником податків і зборів на загальних підставах до переходу на спрощену систему оподаткування, сума таких коштів також включається до доходу та оподатковується за ставкою 15 відсотків.

 

4) Підприємець – платник єдиного податку зобов’язаний включити до складу доходу не повернуту ним поворотну фінансову допомогу, до суми перевищення обсягу  доходу застосувати ставку 15% і перейти на загальну систему

Як оподатковується поворотна фінансова допомога, отримана ФОП під час перебування на загальній системі оподаткування, та залишається не поверненою ним протягом 12 календарних місяців з дня її отримання вже на спрощеній системі оподаткування? – Поворотна фінансова допомога, отримана фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку у період його перебування на загальній системі оподаткування, та не повернена ним протягом 12 календарних місяців з дня її отримання (в даному випадку термін повернення припав на період застосування спрощеної системм оподаткування), включається до складу доходу і оподатковується за ставками, визначеними для відповідної групи, за умови не перевищення обсягу доходу для відповідної групи. При перевищенні обсягу доходу платник єдиного податку зобов’язаний застосувати до суми перевищення ставку у розмірі 15 відсотків та за заявою або перейти на іншу групу єдиного податку, або перейти на загальну систему оподаткування.

 

5) Не повернуту поворотну фінансову допомогу підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи оподатковують за результатами звітного року (а якщо є перевищення обсягу доходу – за результатами кварталу), третьої – за результатами звітного кварталу

Для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої групи, для яких податковим (звітним) періодом є календарний рік, сума поворотної фінансової допомоги, що не повернута протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, відображається у складі доходів такого платника за підсумками податкового (звітного) року, на який припадає термін її повернення. У разі якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у зазначений вище термін і при цьому отримані протягом податкового (звітного) періоду доходи перевищують обсяги доходів, встановлені Податковим кодексом України для відповідної групи, то платники єдиного податку першої та другої групи мають подати податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку третьої групи, для яких податковим (звітним) періодом є календарний квартал, відображення суми поворотної фінансової допомоги, яка не повертається протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, здійснюється за підсумками звітного кварталу, на який припадає термін повернення такої допомоги.

Оподаткування поворотної фінансової допомоги, отриманої фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку, яка не повертається протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, здійснюється за ставками, визначеними для відповідної групи, за умови не перевищення обсягу доходу для відповідної групи. При перевищенні обсягу доходу платник єдиного податку зобов’язаний застосувати до суми перевищення ставку у розмірі 15 відсотків та за заявою або перейти на іншу групу єдиного податку, або перейти на загальну систему оподаткування.

 

6) ФОП на загальній системі оподаткування оподатковує не повернену вчасно поворотну фінансову допомогу

Протягом дії договору сума поротної фінансової допомоги, отриманої фізичною особою – підприємцем не включається до складу його доходу. Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах (18% ПДФО та 1,5% військового збору).

 

7) Безповоротна фінансова допомога, надана ФОП на загальній системі оподаткування оподатковується як додаткове благо фізичної особи

У разі якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України для платників податку – фізичних осіб (п. 177.6 ст. 177 Кодексу). Оскільки надана безповоротна фінансова допомога не є результатом від здійснення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, що проводиться у порядку та за правилами передбаченими законодавством для такої категорії осіб, то така сума допомоги оподатковується за нормами встановленими Податковим кодексом України для оподаткування доходів фізичних осіб як додаткове благо (18% ПДФО та 1,5% військового збору).

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) дохід платнику, зобов’язаний утримати податок і збір із суми такого доходу за рахунок платника.

 

8) Надана підприємцем благодійна (спонсорська) допомога неприбутковій організації не враховується у складі його витрат

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст. 177 Податкового кодексу України, згідно з п. 177.2 ст. 177 якого об’єктом оподаткування підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця. Пунктом 177.4 ст. 177 Кодексу визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, яким не передбачено віднесення до витрат сум благодійної (спонсорської) допомоги, що її надає фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування.

 

 

9) Сума безповоротної фінансової допомоги, наданої ФОП (у т.ч. платнику єдиного податку) відображається у  ф.1ДФ за ознакою доходу «126»

Сума безповоротної фінансової допомоги, наданої фізичній особі – підприємцю (в т.ч. фізичній особі – підприємцю – платнику єдиного податку) не є доходом від провадження підприємницької діяльності такої особи та в податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається за ознакою доходу «126». Нагадаємо, сума безповоротної фінансової допомоги, надана платнику податку – фізичній особі, обкладається ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою – 1,5 %.

 

10) Поворотна фінансова допомога надана ФОП (у т.ч. платнику єдиного податку) відображається у  ф.1ДФ за ознакою «153»

 

 

Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «153».

 

11) На разову безповоротну фінансову допомогу працівникам роботодавця та на допомогу стороннім особам не нараховується ЄСВ, із систематичної допомоги своїм працівникам – роботодавцеві слід сплачувати єдиний внесок

Базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є безповоротна фінансова допомога, що має систематичний характер та виплачена роботодавцем працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.  ЄСВ не нараховується на суму безповоротної фінансової допомоги разового характеру та безповоротної фінансової допомоги, виплаченої роботодавцем особам, які не перебувають з ним у трудових відносинах.

 

12) На нецільову благодійну допомогу особі не нараховується ЄСВ

Оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, а відповідно до п. 3.31 розд. 3 Інструкції №5 є матеріальною допомогою разового характеру і, відповідно «іншою виплатою, що не належить до фонду оплати праці», то вона не є базою нарахування ЄСВ

Аудитори головного управління ДФС у Черкаській області донарахували порушникам 353,7 млн.гривень

За півроку підрозділи аудиту головного управління ДФС у Черкаській області провели 31 планову перевірку платників податків, 134 – позапланових перевірок.

З найбільш поширених порушень, виявлених перевірками: проведення платниками нереальних операцій з придбання товарів або послуг, які не відбувалися (не надавалися) у обсягах, які вказані в первинних документах, в тому числі через неможливість їх реальної поставки, оскільки у постачальника немає ресурсів, необхідних для виробництва, зберігання і транспортування таких товарів; порушення порядку ведення бухгалтерського та податкового обліку; відсутність первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством; порушення строків розрахунків в іноземній валюті за імпортними/експортними операціями.

Непоодинокими є випадки порушення підприємствами вимог податкового законодавства при обчисленні податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки. Так, встановлено, що підприємства невірно застосовують затверджені відповідними рішеннями органів місцевого самоврядування ставки цього податку та застосовують пільги до об’єктів нерухомості.

Найбільш поширені порушення касової дисципліни – неоприбуткування готівки, проведення розрахункових операцій з використанням РРО на неповну вартість товару або послуги, а також невідповідність готівки в касі сумі денних звітів.

За результатами контрольно-перевірочної роботи головним управлінням ДФС у Черкаській області донараховано порушникам законодавства до сплати до бюджету 353,7 млн.грн.

В ДФС поінформували про результати фактичних перевірок суб’єктів господарювання Черкаської області

За півроку профільним підрозділом управління аудиту головного управління ДФС у Черкаській області проведено 239 перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання порядку регулювання обігу готівки, наявності ліцензій, свідоцтв, дозвільних документів, оформлення трудових відносин з працівниками, зокрема дотримання норм Податкового кодексу України,  Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Кількість проведених цьогоріч перевірок на 66 більша за відповідний показник минулого року. За результатами перевірок застосовано фінансових санкцій  на загальну суму 23732,2 тис.грн.

Особлива увага – суб’єктам господарювання, які мають ризики. В Черкаській області це 687 господарських об’єктів: магазини, кафе, бари, ресторани, ін., де реалізовуються алкогольні напої та тютюнові вироби, проте за звітами їхній середньомісячний виторг менший за 5 тис.грн.

Основні порушення: торгівля без ліцензії та продаж необлікованих підакцизних товарів.

З метою упередження порушень законодавства наголошуємо підприємцям – платникам єдиного податку на обов’язок щодо застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, і (для другої – четвертої груп) які перевищили у календарному році обсяг доходу понад 1 млн.грн.

Завантажити листівку «Застосування РРО ФОП – платниками єдиного податку»: https://is.gd/Ugqovl

 

За повідомленням управління обслуговування платників головного управління ДФС у Черкаській області за півроку кількість новозареєстрованих суб’єктів господарської діяльності регіону склала 3505, у т.ч. 583 юридичні особи та 2922 – фізичні. За січень – червень 2018 року зареєструвалися 3856 платників (у т.ч. 3149 ФОП).

Водночас на 1 липня 2019 року припинено 3020 суб’єктів господарської діяльності: 292 юридичні особи та 2728 – ФОП. У січні – червні 2018 року було припинено 2936 платників: 239 юридичних осіб та 2697 фізичних осіб - підприємців.

Як поінформували в управлінні контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління ДФС у Черкаській області за результатами проведених цього року 160 фактичних перевірок застосовано 1187 тис.грн. фінансових санкцій за порушення порядку продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Зокрема виявлено зберігання та продаж фальсифікованих алкогольних напоїв, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів без ліцензії, неповнолітнім, без марок акцизного податку, у непризначеній тарі.

Від початку року анульовано 252 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 154 – тютюновими виробами. 7 ліцензій анульовано за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.

На сьогодні платникам, які здійснюють зберігання та/або продаж пального видано 222 ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та 15 – на право зберігання.

 Оголошення та нагадування для платників

 1) Єдиний внесок та фінансові санкції з ЄСВ слід перераховувати виключно на рахунки, які діють з 2 травня Посилання на реєстр нових рахунків з ЄСВ по Черкаській області: https://is.gd/TfYNHt Посилання на реєстр діючих рахунків з ЄСВ по Україні: https://is.gd/Um20Ed Звертаємо увагу самозайнятих осіб та членів фермерського господарства, які по строку 19 липня платили єдиний внесок за ІІ квартал п.р. за себе: мінімальний страховий внесок за місяць становить 2019 року 918,06 грн.; за квартал – 2754,18 грн.; максимальна сума ЄСВ за місяць – 13770,90 грн. Платникові єдиного внеску – самозайнятій особі варто переконатися, що при сплаті ЄСВ обраний правильний рахунок, вірно заповнено поле «Призначення платежу» та вказаний вірний символ рахунку для зарахування ЄСВ в органах ДФС. Прочитати актуальні приклади: https://is.gd/BWJNOT Завантажити пам’ятку «Справляння ЄСВ у 2019 році самозайнятими особами та членами фермерського господарства: коротко, головне»: https://is.gd/zDKYzj

 2) Як повернути помилково сплачений єдиний внесок. У разі помилкової сплати сум ЄСВ на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути кошти. Повернення помилково сплачених коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 №6. Кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення. Заява подається до ДФС за місцем обліку помилково сплачених коштів із зазначенням суми та напрямку повернення. Прочитати про це: https://is.gd/9Vu5qZ

 3) Як повернути помилково перераховані митні платежі. Перш за все треба знати, що митницями ДФС не передбачено повернення залишків коштів авансових платежів з «єдиного казначейського рахунку ДФС». Фактично повернення коштів проводиться згідно розділу ІV «Порядку повернення авансових платежів (передоплати) та помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2017 №643. Для повернення коштів авансових платежів (передоплати) з «єдиного казначейського рахунку ДФС» №37341039292197, відкритого на ім’я  Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ: 39292197, МФО 899998) в банку Державної казначейської служби України, платник може подати:

- письмову заяву на адресу Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська пл., 8) довільної форми із зазначенням банківських реквізитів, підписану платником податків та головним бухгалтером

- заяву (із зазначенням банківських реквізитів) за допомогою засобів електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису відповідальних осіб.

4) ДФС запрошує молодих, амбіційних та талановитих абітурієнтів навчатися в Університеті Державної фіскальної служби України, де вперше в Україні впроваджено пілотний проект з підготовки фахівців у сфері оподаткування за дуальною системою на базі магістерської програми «Фіскальне адміністрування» ННІ економіки, оподаткування та митної справи Університету ДФС. Оплата навчання – за рахунок коштів державного бюджету. Тривалість навчання складає 1 рік і 6 місяців. Випускники будуть працевлаштовані в ДПС України. Детальна інформація щодо магістерської програми «Фіскальне адміністрування», умов участі у проекті та переваг навчання за дуальною формою освіти за посиланням: https://is.gd/9mAlLo

 

Громадянам – власникам майна час платити податок!

 

Цього року головне управління ДФС у Черкаській області направило платникам Черкаської області – фізичним особам – власникам майна 118 податкових повідомлень-рішень про сплату транспортного податку на суму 2,5 млн.грн., 33841 – про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на суму 31,5 млн.грн. та 329265  про сплату земельного податку на 90 млн.грн. 2018 року фіскальна служба області направляла черкащанам 147 податкових повідомлень-рішень про сплату транспортного податку на суму 3,8 млн.грн., 36403 – про сплату податку на нерухомість на суму 30,3 млн.грн. та 384416  про сплату земельного податку на 83 млн.грн.

З початку року на 24.07.2019 платники – фізичні особи Черкаської області сплатили 67,5 млн.грн. земельного податку; 8,3 млн.грн. – податку на нерухомість та 1,4 млн.грн. транспортного податку. Торік на цю дату було сплачено відповідно 74 млн.грн. земельного податку; 9,2 млн.грн. – податку на нерухомість та 1,5 млн.грн. транспортного податку.

Нагадаємо, за нормами Податкового кодексу України щороку до 1 липня ДФС направляє за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) фізичної особи – власника нерухомості та/або землевласника та/або власника транспортного засобу, який оподатковується, податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум відповідного податку з зазначенням платіжних реквізитів.

Особи, які отримали податкове повідомлення-рішення:

1) зобов’язані сплатити податок згідно отриманого податкового повідомлення-рішення – протягом 60 днів з дня його отримання. Тобто, для громадян, які отримали до 1 липня 2019 року від органів ДФС податкове/ податкові повідомлення рішення останній день сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного та земельного податку – 29 серпня 2019 року;

2) мають право знати, яким чином нарахований податок та у разі незгоди з обрахунком, звернутися з письмовою заявою до ДФС для проведення звірки даних, підтвердження права на пільги (якщо такі є), пред’явлення документів про факт відсутності об’єкта оподаткування у звітному році тощо. Якщо платник правий, то попереднє податкове повідомлення-рішення скасується.

 

Відповіді на три запитання платників податку на нерухоме майно

 

1. Повідомлення не прийшло – чи є зобов’язання сплатити податок? Податкове повідомлення – рішення надсилається за місцем податкової адреси фізичної особи (місцем реєстрації). Якщо платник змінив місце реєстрації та не повідомив про це ДФС, або не проживає за місцем реєстрації, або виїхав за кордон, він не отримає повідомлення – рішення. Який вихід: якщо ви – власник оподатковуваної нерухомості і не отримали до 1 липня податкового повідомлення – рішення, пропонуємо обов’язково звернутися з документами про право власності на майно та документами, що посвідчують особу до ДФС за місцем реєстрації (проживання). Звертаємо увагу, за нормами Податкового кодексу України ДФС має право провести перевірку та визначити суму податку і за попередні 1095 днів. Водночас, якщо ДФС вчасно не надіслала (не вручила) податкове/податкові повідомлення-рішення, штрафні санкції до платника не застосовуються (пп 266.10.2 п. 266.10 ст. 266 ПКУ).

 

2. Прийшло повідомлення, а власник нерухомості вважає, що він не є платником – які його дії? Якщо платник отримав податкове повідомлення – рішення, це означає, що ДФС має інформацію про наявність в його володінні оподатковуваної нерухомості. Втім якщо цей об’єкт не належить платникові (відчужений, перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, спільній сумісній і поділений в натурі тощо) пропонуємо обов’язково звернутися з документами про право власності на майно та документами, що посвідчують особу та відповідною письмовою заявою до ДФС за місцем реєстрації (проживання). У разі виявлення розбіжностей між даними ДФС та даними, підтвердженими платником на підставі оригіналів відповідних документів, ДФС проводить перерахунок суми податку попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

3. Квартира перебуває у власності подружжя – хто платитиме податок? Згідно норм  Податкового кодексу України об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є в тому числі частка нерухомості (п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст.266 Кодексу).

Згідно із п.п. 266.1.1, 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

 

 

Прості приклади

 

Приклад 1. Подружжя спільно володіє квартирою у 75 кв. метрів. Виходячи з законодавчих норм та за відсутності інших об’єктів оподаткування, кожен з членів подружжя в двох випадках (залежно від оформлення майна) взагалі не платитиме податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – якщо така квартира перебуває у спільній частковій власності або у спільній сумісній власності і поділена між власниками в натурі. А у разі якщо квартира знаходиться у спільній сумісній власності подружжя, але не поділена в натурі, податок сплачуватиме один з членів подружжя-власників квартири, визначений за їх згодою, якщо інше не встановлено судом:

а) якщо квартира у 75 кв.м. перебуває у спільній частковій власності подружжя (½ + ½), то платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку. Оскільки частка у 37,5 кв.м., якою володіє кожен, менша за 60 кв.метрів, обидва користуються пільгою з податку;

б) якщо квартира перебуває у спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, то податок за 15 кв.м. (75 – 60 = 15) сплачує одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою;

в) якщо квартира перебуває у спільній сумісній власності подружжя і поділена між ними в натурі (½ + ½,), платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку – див. а).

Приклад 2. Подружжя спільно володіє квартирою у 75 кв. метрів та крім того, чоловікові належить ½ частина будинку, гараж, а дружина одноосібно володіє квартирою у 41 кв.метр та має у власності дачний будинок. В даному випадку  якщо квартира, якою володіє подружжя перебуває у їхній спільній частковій власності або у спільній сумісній власності і поділена між власниками в натурі, то чоловік сплачуватиме податок за належні йому частину цієї квартири + ½ частину будинку + гараж (з урахуванням пільг з податку), а дружина – відповідно за частину спільної квартири + квартиру 41 кв.м. +дачний будинок  (з урахуванням пільг).

А у разі якщо спільна квартира знаходиться у спільній сумісній власності подружжя, але не поділена в натурі, податок сплачуватиме один з членів подружжя-власників квартири і саме він приєднає квартиру у 75 кв.м.  до переліку майна, за яке слід сплатити податок.

 

Як співвласникам нерухомості повідомити, хто саме сплачуватиме податок? – співвласники  житлової нерухомості, яка перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити ДФС про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звернувшись з письмовою заявою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості

Два актуальні відео для абітурієнтів, студентів та їхніх батьків

В головному управлінні  ДФС у Черкаській області нагадали про право на нарахування податкової знижки на навчання – 2019

Ті, хто навчається за контрактом та батьки студентів – контрактників реально можуть  повернути 18 відсотків від сплачених за навчання коштів.

Які умови отримання податкової знижки на навчання?

Головна умова для реалізації права на знижку – своєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи. Так, для отримання податкової знижки за 2019 рік декларацію слід подати з 1 січня до 31 грудня 2020 року. Якщо декларацію вчасно не подати, то знижка за 2019 рік втрачається.

Ще умови:

1. студент навчається у вітчизняному навчальному закладі;

2. основним видом діяльності вітчизняного закладу, на користь якого перераховані кошти є освітня діяльність;

3. студент (або один з батьків), який звертається за знижкою звітного періоду отримав доходи у вигляді заробітної плати та прирівняні і сплатив ПДФО;

4. студент (або один з батьків), який звертається за знижкою є резидентом і має реєстраційний номер облікової картки платника податку (а хто відмовився – відповідну відмітку у паспорті);

5. студент сам сплатив за навчання або це зробив хтось із його членів сім’ї першого ступеня споріднення – батько, мати, чоловік, дружина. Це означає, що бабуся, дідусь, тітка, дядько, брати і сестри, особи, які виховують, але не всиновили дітей та ін. особи, які уклали договір і навчають студента, не матимуть права на знижку;

6. понесені витрати підтверджені розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо)

7. сума податкової знижки не може бути більшою за сплачений із заробітної плати звітного року податок на доходи фізичних осіб.

 

Які документи треба підготувати для того, щоб отримати податкову знижку?

Особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу ДФС, крім декларації про майновий стан і доходи, надає:

 1. Оригінал та копію договору із закладом освіти.
 2. Паспорт – оригінал та копію.
 3. Реєстраційний номер облікової карти  платника податку.
 4. Довідку з місця роботи про отриманий за звітний рік дохід у вигляді заробітної плати і сплачені податки.
 5. Довідку про освітні послуги, якщо це не вказано у договорі.
 6. Копію свідоцтва про народження дитини (якщо студент дитина) або свідоцтва про одруження (якщо студент – дружина або чоловік).
 7. Оригінали і копії платіжних документів, що підтверджують оплату за навчання.

Як самостійно розрахувати податкову знижку на навчання?

Приклад: Особа, яка має право на отримання податкової знижки за 2019 рік, отримала 2019 року заробітну плату у 100 тисяч гривень; податок на доходи фізичних осіб (18%) із цієї зарплати становить 18 тисяч гривень (100 000 Х 18%). Витрати на навчання дитини – студента денної форми навчання у вітчизняному Виші за 2019 рік склали 15 тисяч гривень. Формула розрахунку знижки:

* 100 000 (зарплата за рік) – 15 000 (сплачено за навчання) = 85 000

* З отриманої різниці розраховується податок на доходи фізичних осіб: 85 000 Х 18% (ПДФО) = 15 300

* Із суми сплаченого із зарплати за 2019 рік податку на доходи фізосіб віднімаємо розраховану суму податку (18000 – 15300) – ця різниця (2700 гривень) і буде сумою податкової знижки. Простіший варіант 15000 Х 18% = 2700 грн.

Відео викладено на сторінці головного управління ДФС у Черкаській області у фейсбук. Посилання: https://is.gd/DbGGCs (базове відео) https://is.gd/sHCyb6 (відповіді на запитання за темою)

 

Пропонуємо перевірити правильність перерахування єдиного внеску

 

Від початку року на сьогодні платники Черкаської області перерахували 2,9 млрд.грн. єдиного внеску.

Нагадуємо, за Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Порядком нарахування і сплати єдиного внеску, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» роботодавці (крім гірничих підприємств) сплачують ЄСВ «не пізніше 20 числа наступного місяця», самозайняті особи та члени фермерського господарства за себе за звітний квартал поточного року – «до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок». Щодо найближчих терміни сплати внеску, то це були 19 липня — п'ятниця, 20 липня — вихідний.

З врахуванням Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування №449 фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства зобов'язані були сплатити єдиний внесок за себе за ІІ квартал поточного року в сумі не менше 2754,18 грн. не пізніше 19 липня  на рахунки, які діють з 2 травня та роботодавці за червень п.р. мали право сплатити ЄСВ не пізніше 22 липня 2019 року на рахунки, які діють з 2 травня Питання – відповідь щодо перенесення термінів сплати з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», категорія 301.04:

 

Як правильно заповнити розрахункові документи на сплату внеску? – слід  обрати правильний рахунок, вірно заповнити поле «Призначення платежу» та вказати символ рахунку для зарахування ЄСВ в органах ДФС. Детально про це: https://is.gd/BWJNOT

 

Прочитати коментар «Особливості нарахування єдиного внеску на суму зарплати осіб з інвалідністю – 6 актуальних прикладів»: https://is.gd/gPVz0m

 

Посилання на реєстр рахунків з ЄСВ по Черкаській області: https://is.gd/rcdFJM

 

Переглянути реєстр рахунків з ЄСВ по Україні: https://is.gd/Um20Ed

 

Звертаємо увагу, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено накладення штрафу у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум та на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (стаття 25).

Якщо у платника внаслідок несплати або неправильного перерахування виникає недоїмка з єдиного внеску ДФС надсилає (вручає) платнику вимогу про сплату боргу (недоїмки) –  п. 3 розд. VІ Інструкції №449.

У зв’язку із запитаннями платників «Чому я отримав податкову вимогу, якщо перерахував ЄСВ вчасно та у повному обсязі?» наводимо ТОП – 5 типових помилок платників при перерахуванні єдиного внеску та рекомендації, як їх виправити і запобігти.

 

1. Фізична особа – підприємець перераховуючи єдиний внесок із зарплати найманих працівників, помилково сплатив його не на рахунок передбачений для сплати ЄСВ «нарахованого роботодавцями», а  на рахунок «ЄСВ для ФОП».

Які наслідки:

1)     у ФОП – роботодавця виникне переплата з ЄСВ «за себе»;

2)     наймані працівники позбавляються страхового стажу за місяць, у якому допущено помилку (за період неправильної сплати ЄСВ);

3)     за несплату ЄСВ за найманих працівників підприємцеві – роботодавцю  надійде податкова вимога про сплату боргу (недоїмки) зі штрафом  у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум та пенею з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

 

Що неправильно зробив підприємець та як виправити помилку (приклад для  платників м. Черкаси):

ФОП помилково вказав рахунок та символ рахунку для сплати ЄСВ «за себе»:

Рахунок

Символ рахунку

Назва платежу

37196204002301

204

Єдиний внесок, для фізичних осіб - підприємців, у т.ч.  які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства

 

А треба було вказати рахунок та символ рахунку для сплати ЄСВ «нарахованого роботодавцями»

Рахунок

Символ рахунку

Назва платежу

37199201002301

201

Єдиний внесок, нарахований роботодавцями на суми: заробітної плати; винагороди за договорами ЦПХ; допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами

 

 

Для виправлення помилки та зарахування ЄСВ ФОП – роботодавцю слід прийняти рішення про спрямування помилково сплаченої суми (зарахувати в рахунок майбутніх платежів з ЄСВ, повернути на розрахунковий рахунок ФОП, або зарахувати «за найманих працівників») та обов’язково повідомити про це відповідною заявою ДФС за місцем обліку. Форма заяви затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 року №6 «Про затвердження порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів»: https://is.gd/nDFDtG За несвоєчасну сплату ЄСВ за найманих працівників доведеться сплатити штраф та пеню.

 

2. Фізична особа – підприємець – платник м.Черкас помилково сплатив внесок за себе на рахунок Черкаської ДПІ головного управління ДФС у Черкаській області (тобто як платник Черкаського району).

Які наслідки:

За ФОП – платником з основним місцем обліку в ДПІ у м. Черкасах Управління у м. Черкасах головного управління ДФС у Черкаській області рахуватиметься недоїмка по сплаті ЄСВ, а в Черкаській ДПІ Черкаського управління ГУ ДФС у Черкаській області помилково перерахована сума буде вважатися «нез’ясованою» за відсутності такого платника на обліку в Черкаській ДПІ. Незважаючи на своєчасне і в повному обсязі перерахування підприємцем внеску, внаслідок неправильно спрямування коштів йому буде надіслана (вручена) вимога про сплату боргу (недоїмки) та за несвоєчасну сплату ЄСВ доведеться сплатити штраф та пеню.

 

Що неправильно зробив підприємець та як виправити помилку (приклад для  платників м. Черкаси):

ФОП помилково вказав рахунок для сплати ЄСВ відкритий для платників Черкаської ДПІ

Рахунок

Символ рахунку

Назва платежу

37194204002325

204

Єдиний внесок, для фізичних осіб - підприємців, у т.ч.  які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства

 

А треба було вказати рахунок відкритий в ДПІ у м. Черкасах

Рахунок

Символ рахунку

Назва платежу

37196204002301

204

Єдиний внесок, для фізичних осіб - підприємців, у т.ч.  які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерського господарства

 

 

Для виправлення помилки та зарахування ЄСВ ФОП потрібно звернутися до Черкаської ДПІ Черкаського управління головного управління ДФС у Черкаській області із заявою:

 • або про повернення помилково сплачених сум ЄСВ йому на розрахунковий рахунок;
 • або про перерахування внеску на правильний рахунок – тобто відкритий в ДПІ у м. Черкасах Управління у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області.

Форма заяви затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 року №6 «Про затвердження порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів»: https://is.gd/nDFDtG

3. Фізична особа – підприємець помилково сплатив внесок у розмірі 819,06 грн. за місяць або 2457,18 грн. за квартал, замість встановленого на 2019 рік мінімального у розмірі 918,06 грн. за місяць або 2754,18 грн. за квартал.

Які наслідки:

За ФОП, який не в повному обсязі сплатив ЄСВ рахуватиметься недоїмка і за несплату внеску у повному обсязі йому доведеться сплатити штраф та пеню.

Як виправити помилку? – доплатити ЄСВ.

 

4. Фізична особа – підприємець дав доручення перерахувати за нього ЄСВ найманому працівникові. Останній вчасно перерахував кошти, правильно зазначив реквізити та напрям спрямування коштів, проте в розрахункових документах помилково вказав свій реєстраційний номер облікової картки платника податків («ідентифікаційний код») замість номера підприємця.

Які наслідки:

Підприємець матиме недоїмку через несплату ЄСВ «за себе» і за несплату внеску йому доведеться сплатити штраф та пеню. За найманим працівником рахуватиметься сума помилково сплаченого ЄСВ.

Як виправити помилку? – Підприємцю з метою недопущення значної суми штрафу та пені варто одразу після виявлення помилки доплатити ЄСВ, правильно зазначивши всі реквізити документу. Для повернення переплати найманому працівникові підприємця слід звернутися до ДПІ, за реквізитами якої перерахований внесок із заявою на повернення помилково перерахованого ЄСВ на його картковий рахунок. Після отримання коштів на рахунок такий працівник поверне їх роботодавцю.

 

5. Фізична особа – підприємець Іванов зі свого розрахункового рахунку проплатив ЄСВ «за себе» і за дружину ФОП Іванову, вказавши в реквізитах розрахункового документа на оплату свій реєстраційний номер облікової картки платника податків («ідентифікаційний код»).

Які наслідки:

Згідно з частиною 9 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загально обов'язкове державне соціальне страхування» не можна сплачувати єдиний внесок за інших осіб. В нашому випадку у ФОП Іванова буде переплата з ЄСВ. Відповідно у його дружини ФОП Іванової – недоїмка та їй доведеться сплатити штраф та пеню.

Як виправити помилку? – ФОП Івановій з метою недопущення значної суми штрафу та пені варто одразу після виявлення помилки доплатити ЄСВ, правильно зазначивши всі реквізити документу у т.ч. «ідентифікаційний код» платника. ФОП Іванов має право врахувати переплату в рахунок майбутніх платежів ЄСВ, або за Заявою повернути переплату на розрахунковий або картковий рахунки.

 

Поради підприємцям – платникам єдиного внеску від головного управління ДФС у Черкаській області

1) Після отримання податкової вимоги платнику, який допустив помилку при сплаті єдиного внеску, з метою уникнення щоденного нарахування пені на суму недоплати ЄСВ варто сплатити ЄСВ та одночасно подати заяву на повернення або зарахування помилково сплаченої суми ЄCВ.

2) Після отримання податкової вимоги сплатити недоїмку, штраф та пеню протягом 10 календарних днів від дня одержання вимоги

3) У подальшому:

- перевіряти правильність заповнення реквізитів розрахункових документів на сплату ЄСВ, як за «себе» так і за найманих працівників (обрати правильний рахунок, відкритий в ДПІ де платник перебуває на обліку, вірно заповнити поле «Призначення платежу» та вказати символ рахунку для зарахування ЄСВ в органах ДФС; проконтролювати правильність заповнення інформації про платника внеску  ПІБ та «ідентифікаційний код»);

- перевіряти правильність суми ЄСВ до сплати – у 2019 році не менше 918,06 грн. за місяць та не менше 2754,18 грн. за квартал;

- перевіряти правильність перерахування ЄСВ у разі доручення цієї операції іншим особам;

- вчасно сплачувати ЄСВ: по строку 19 липня 2019 року – за ІІ квартал, 19 жовтня 2019 року – за ІІІ квартал, до 20 січня 2020 року – за IV квартал 2019 року.

П'ятниця, 12 липня 2019, 10:16

Інформує податкова інспекція

З 1 липня реалізація електричної енергії оподатковується акцизом

Також вказана діяльність провадиться за наявності відповідної ліцензії

За положеннями розділу XVII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про ринок електричної енергії»: https://is.gd/BRY4HD з 1 липня 2019 року набрали чинності статті 54, 55, 66 - 71, 73 цього Закону, що впливає на визначення кола платників акцизного податку з електричної енергії.

Починаючи з 1 липня 2019 року, купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюють виробники, електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі (ст. 66 Закону «Про ринок електричної енергії»).

Відповідно до п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України платниками акцизного податку з електричної енергії є:

особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини (п.п. 212.1.1);

особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України (п.п. 212.1.2);

оптовий постачальник електричної енергії (п.п. 212.1.12);

виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії (п.п. 212.1.13).

Не є платниками податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії та/або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених у підпункті 212.1.12 Кодексу.

Об'єктами оподаткування є операції з:

реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу);

оптового постачання електричної енергії (п.п. 213.1.10 п. 213.1ст. 213 Кодексу).

Базою оподаткування є вартість реалізованої електричної енергії без податку на додану вартість (п.п. 214.1.3 п. 214.1 ст. 214 Кодексу), виходячи з якої обчислюється сума податкового зобов'язання із врахуванням ставки у розмірі 3,2 відс. (п.п. 215.3.9 п. 215.3 ст. 215 Кодексу), а також дати виникнення податкових зобов'язань щодо постачання електроенергії - дата підписання акта прийому-передачі електроенергії (п. 216.10 ст. 216 Кодексу).

Не підлягають оподаткуванню операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (п.п. 213.2.8 п.213.2 ст. 213 Кодексу).

Згідно із Законом України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу»,  Порядком проведення кваліфікації когенераційної установки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1670, Порядком проведення кваліфікації когенераційної установки, затвердженим наказом Мінрегіону №27, кваліфікація когенераційних установок проводиться Держенергоефективності, строк дії становить один рік.

Господарська діяльність з виробництва, передачі, розподілу електричної енергії, постачання електричної енергії споживачу, трейдерська діяльність, здійснення функцій оператора ринку та гарантованого покупця провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії (ст. 8 Закону «Про ринок електричної енергії»), перелік ліцензіатів, а також Реєстр об'єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, розміщено на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Платникам, які з 1 липня реалізуватимуть електроенергію варто бути готовими подавати податкову декларацію з акцизного податку, нараховувати та сплачувати цей податок та обов’язково мати відповідну ліцензію.

Підприємці сплатили до місцевих бюджетів Черкаської області 335 млн.гривень єдиного податку

 

За даними профільного підрозділу головного управління ДФС у Черкаській області за спрощеною системою працюють 34632 фізичні особи – підприємці  області. На першій групі перебувають 6704 підприємці, на другій – 14166. Третю групу застосовують 13762 ФОП.

За шість місяців платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів 493 млн.грн. єдиного податку. У тому числі надходження  фізичних осіб – підприємців становлять 335 млн.грн. або 68 відс.  Частка єдиного податку фізичних осіб – підприємців у місцевих бюджетах Черкаської області становить 15 відс.

Загалом до місцевих бюджетів за півроку найшло 3309 млн.грн. платежів.

 

Прочитати про обрання спрощеної системи оподаткування або перехід на іншу групу єдиного податку: https://is.gd/DjiU1z

 

Прочитати про подання заяви для переходу на сплату єдиного податку: https://is.gd/WqGCgL

Завантажити корисну табличку про умови застосування спрощеної системи для ФОП першої – третьої групи: goo.gl/JE5Ru

 

 

Підприємству, яке використовує пальне для власних потреб, необхідно придбати ліцензію на зберігання пального

 

У зв’язку із численними запитаннями платників, зокрема сільськогосподарських товаровиробників, які використовують пальне для власних потреб, наводимо  відповіді на 5 базових питань, зокрема питання – відповіді з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорії 116.01 та 116.11).

1. На якій підставі платник, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання зобов’язаний зареєструвати акцизний склад та придбати ліцензію на пальне?

Платник, який зокрема зберігає пальне та є згідно норм Податкового кодексу України розпорядником акцизного складу зобов’язаний для роботи з 1 липня до цієї дати зареєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зареєструвати акцизні склади, зареєструвати витратоміри-лічильники/рівнеміри-лічильники і отримати ліцензії. Реєстрація до 1 липня платником акцизного податку в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та реєстрація акцизних складів юридичною особою та ФОП, які реалізують пальне (а реалізацією є і передача пального без переходу права власності – для власного споживання)  передбачена нормами Податкового кодексу України, які набрали чинності 1 липня 2019 року, Порядком електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 №408.

 

Обладнання акцизного складу   витратомірами-лічильниками і рівнемірами – лічильниками визначено Податковим кодексом України (ст. 230,  п. 12 підрозділу 5 розділу XX), Порядком ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 року №891: https://is.gd/gtdHHV З 1 липня 2019 року забороняється відпуск пального без наявності зареєстрованих в Реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників з акцизного складу, де розташовані резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів.

Ліцензування діяльності із зберігання пального у т.ч. для власних потреб здійснюватиметься починаючи з 1 липня 2019 року за Законом України №2628-VIII, який вніс зокрема зміни до Закону №481. Останній від 1 липня 2019 року називатиметься Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»:  https://is.gd/d5EoKD

2. Що не вважається реалізацією пального, кому не потрібна ліцензія на пальне та хто може працювати без витратоміра-лічильника/рівнеміра-лічильника?

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України (п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України):

-     у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;

-     при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб’єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.

Не потрібна ліцензія на право зберігання пального на місця зберігання пального, що використовуються (стаття 15 Закону України №481):

- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

- підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також без ліцензії можна зберігати пальне  в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (стаття 15 Закону України №481).

1 липня 2019 року – перша контрольна дата запровадження електронного обліку обігу пального – на складах, де розташовані резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів. До 1 жовтня 2019 року можна відпускати пальне без наявності зареєстрованих в Реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників   з акцизного складу, де розташовані резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, а до 1 січня 2020 року без витратомірів та рівнемірів можна відпускати пальне зі складу з резервуарами, місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів

3. Яка форма заяви на отримання ліцензії на зберігання пального та форма заяви для реєстрації в системі?

Рекомендована Міністерством фінансів України форма Заяви для реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального розміщена на офіційному вебпорталі ДФС: https://is.gd/ptiHiw Починаючи з 19.06.2019 ця форма може застосовуватись для реєстрації, у тому числі в Електронному кабінеті. Посилання на розроблені ДФС рекомендовані форми заяв для отримання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну продаж пальним: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/litsenzuvannya/

4. Які документи потрібні для отримання ліцензії та яка вартість ліцензії?

Річна плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 гривень на кожне місце зберігання пального. Перелік рахунків для оплати ліцензій платники можуть завантажити на субсайті ДФС в області (розділ «Бюджетні рахунки») – для платників Черкаської області https://is.gd/rcdFJM або переглянути у місцевих центрах обслуговування платників.

Перелік документів для отримання ліцензії на право зберігання пального, завірені заявником копії яких  подаються у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF) разом із заявою:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

- акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці зберігання пального, необхідних для зберігання пального;

- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

- документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

 

У разі якщо будь-які з документів видані (оформлені) іншій особі – не заявнику,  заявникові крім того слід подати документи (та надати відповідні завірені копії у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF), що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта. Копії документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

 

Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб'єкти господарювання можуть отримувати зокрема ліцензію на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об'єкта або акта готовності об'єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об'єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об'єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

 

5. Куди в Черкаській області звернутися для отримання відповіді на конкретні питання по ліцензіях на пальне?

Номери телефонів для комунікації 33-91-84, 33-91-85 (0472) – управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління ДФС у Черкаській області

 

Також звертаємо увагу – відтерміновано застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу у разі зберігання пального без відповідної ліцензії. Закон України від 06.06.2019 №2744-VIII «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» набрав чинності 1 липня 2019 року. За цим Законом «До суб’єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону, у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії» Посилання на Закон: https://is.gd/0vw9Oe

Фіскали урочисто зустріли колег, які повернулися із району проведення операції Об’єднаних сил

Від 27 лютого по 25 червня п.р. несли службу у районі проведення операції Об’єднаних сил працівники головного управління ДФС у Черкаській області підполковник податкової міліції Максим Кохан, старший лейтенант податкової міліції Євген Насиленко та лейтенант податкової міліції Богдан Ярунець. 2 липня їх зустріли і привітали колеги.

З вітальним словом виступили в.о. начальника головного управління ДФС у Черкаській області Дмитро Таран та перший заступник начальника ГУ ДФС у Черкаській області Олег Дерев’янко. Вони вручили бійцям Почесні грамоти Черкаської обласної державної адміністрації, а їхнім родинам – листи - подяки головного управління ДФС у Черкаській області.

Загалом, 36 працівників податкової міліції головного управління ДФС у Черкаській області пройшли службу в зоні проведення АТО/зоні проведення операції Об’єднаних Сил. 14 з них отримали відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції».

П’ятнадцята ротація ДФС вже на сході. Серед податкових міліціонерів на захисті економічної безпеки держави троє працівників оперативного управління головного управління ДФС у Черкаській області.

На автозаправних станціях, які працювали без дозвільних документів, вилучено на 1,8 млн. грн. пального

За повідомленням оперативного управління головного управління ДФС у Черкаській області в рамках проведення операції «Акциз-2019» співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Черкаської області встановили підприємство, яке на власних АЗС зберігало і продавало пально-мастильних матеріали (дизельне паливо та бензин) без відповідних дозвільних документів.

Такими діями підприємство порушило вимоги ст. 3 та ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

За результатами оглядів, проведених на АЗС, з незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання 61 тонну 806,77 літрів товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи (дизельне паливо та бензин) на суму 1 млн. 822 тис. 836,52 грн.

Проводяться подальші перевірочні заходи

 

Черкащина спрямувала до бюджетів понад 6 мільярдів гривень податків

За перше півріччя п.р. від Черкаської області до бюджетів всіх рівнів надійшло 6,080 млрд. грн. податків, зборів, платежів. Це на 1054 млн.грн. більше, ніж за січень-червень торік.

Збір до державного бюджету України становить за звітні півроку 2,77 млрд. гривень.

Місцеві бюджети Черкаської області отримали 3,309 млрд. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження більші на 444 млн. гривень. Зокрема за півроку надійшло 2,05 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб (+337,5 млн.грн. порівняно з показником минулого року); 493 млн.грн. єдиного податку (+60,2 млн.грн.); 409 млн.грн. земельного податку та орендної плати за землю (+48 млн.грн.). Також платники перерахували 192 млн.грн. акцизного податку (+104,8 млн.грн.). 

Також перераховані і одразу спрямовані на забезпечення пенсійного страхування та виконання державних соціальних виплат 2,6 млрд.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Порівняно з першим півріччям минулого року перераховано на 446 млн. грн. більше.

Головне управління ДФС у Черкаській області дякує платникам за сумлінне виконання зобов’язань.

 

Нагадуємо, з 1 липня 2019 року підлягає ліцензуванню діяльність суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.

Таке визначено Законом України №2628-VIII, який вніс зокрема зміни до закону, що визначає зокрема порядок ліцензування виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі окремими підакцизними товарами (Закон України №481 із змінами і доповненнями). Цей закон від 1 липня 2019 року називатиметься Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»:  https://is.gd/d5EoKD (переглядати редакцію від 01.07.2019).

Звертаємо увагу, платник, який зберігає та/або продає пальне  зобов’язаний для роботи з 1 липня до цієї дати зареєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, зареєструвати акцизні склади, зареєструвати витратоміри-лічильники/рівнеміри-лічильники і отримати ліцензії.

Актуальна інформація щодо ліцензій

1. Річна плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 гривень на кожне місце зберігання пального, на право роздрібної торгівлі пальним – 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним, оптової за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним – 5000 гривень, оптової за відсутності таких місць – 10000 гривень. Ліцензія видається терміном на п’ять років.

2.  Не потрібна ліцензія на право зберігання пального на місця зберігання пального, що використовуються (стаття 15 Закону України №481):

- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;

- підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;

- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також без ліцензії можна зберігати пальне  в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (стаття 15 Закону України №481).

3. Перш, ніж звертатися за отриманням ліцензії, платнику варто переконатися щодо наявності в реєстраційних даних платника КВЕД:

– 46.71., 46.12 – для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним;

– 35.21., 20.11.,20.59.,19.20 – для отримання ліцензії на право виробництва пального;

– 47.30 – для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

 

4.  Для отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним та/або право виробництва пального платнику необхідно звертатися до Державної фіскальної служби України. Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та/або на право зберігання пального платнику слід звернутися до ДФС за місцем здійснення відповідної діяльності з заявою та копією документів, визначеними Законом України №481. Заява подається у паперовому вигляді, завірені заявником копії документів – у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF). В  Черкаській області для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та/або на право зберігання пального можна звернутися з документами або безпосередньо до профільного підрозділу головного управління ДФС у Черкаській області (м.Черкаси, вул.Хрещатик, 235, каб.345, номери телефонів 33-91-84, 33-91-85 (0472), або через центри обслуговування платників. Електронні копії документів платникам Черкаської області можна подати або на з’ємному флеш-носії до ДФС за місцем здійснення діяльності або надіслати на електронну скриньку головного управління ДФС у Черкаській області Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з позначкою «ліцензія»

5.  Термін видачі ліцензії або рішення про відмову в її видачі – не пізніше 20 календарних днів з дня одержання заяви та документів.

6. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю пальним слід додатково зазначити адресу місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформацію про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дату початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

7. Перелік документів для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального, завірені заявником копії яких  подаються у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF) разом із заявою:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

- акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

- документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

8. У разі якщо будь-які з документів видані (оформлені) іншій особі – не заявнику,  заявникові крім того слід подати документи (та надати відповідні завірені копії у паперовому вигляді та в електронній формі (формат PDF), що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта. Копії документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

9.  Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб'єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об'єкта або акта готовності об'єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об'єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об'єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

 11. Посилання на розроблені ДФС рекомендовані форми заяв для отримання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну продаж пальним: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/aktsizniy-podatok/litsenzuvannya/ 
10. Перелік рахунків для оплати ліцензій платники можуть завантажити на субсайті ДФС в області (розділ «Бюджетні рахунки») – для платників Черкаської області https://is.gd/rcdFJM або переглянути у місцевих центрах обслуговування платників.

12. Інформація для отримувачів ліцензій з Черкаської області. Номери телефонів для комунікації 33-91-84, 33-91-85 (0472) – управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління ДФС у Черкаській області та 33-91-34 (0472) – відділ комунікацій головного управління ДФС у Черкаській області

Радимо платникам – продавцям пального та які планують продавати пальне готуватися до змін з 1 липня 2019 року.

Прочитати «Огляд податкових змін для виробників та продавців пального»: https://is.gd/aJHFSx

Переглянути визначення платників акцизного податку з 1 липня 2019 року: https://is.gd/nvn64h Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.01 набрати «Хто є платниками акцизного податку з 01.07.2019?»); перейти на ресурс можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС

Переглянути визначення реалізації пального з  1 липня 2019 рокуhttps://is.gd/cRkT48 Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.13.02 набрати «Що вважається реалізацією пального з 01.07.2019?»).

Про акцизний склад з 1 липня 2019 року: питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.11 набрати «Що є акцизним складом/акцизним складом пересувним з 01.07.2019?», «Хто є розпорядником акцизного складу/акцизного складу пересувного з 01.07.2019?», «Чи вважається з 01.07.2019 суб’єкт господарювання, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання особою, яка реалізує пальне?», «Чи є з 01.07.2019 акцизним складом приміщення та/або територія, де суб’єкт господарювання зберігає та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам?»)

Переглянути вимоги до обов’язкових реквізитів в акцизній накладній: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/377723.html Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.13.03 набрати «Які реквізити обов’язково повинні зазначатися в акцизній накладній з 01.07.2019?»); перейти на ресурс можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС

14 червня – граничний термін подання заяви  про обрання з ІІІ кварталу спрощеної системи або переходу

на іншу групу єдиного податку

Головне управління ДФС у Черкаській області нагадує, що фізичні особи – підприємці – неплатники єдиного податку можуть перейти з ІІІ кварталу 2019 року на спрощену систему оподаткування шляхом подання відповідної заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до 14 червня 2019 року включно.

Посилання для завантаження заяви та на порядок подання заяви: goo.gl/yNq6Ys

Також шляхом подання заяви до 14 червня включно платники єдиного податку, за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом України для відповідної групи, можуть перейти з ІІІ кварталу 2019 року на іншу групу платника єдиного податку.

Звертаємо увагу, за нормами Податкового кодексу України (п.п. 291.5.8 ст. 291) не можуть бути платниками єдиного податку ФОП, які на день подання заяви мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

Згідно з п.14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному Кодексом.

Отже, не зможуть перейти на спрощену систему оподаткування або обрати іншу групу єдиного податку підприємці, які на дату подання заяви мають заборгованість з ПДФО, військового збору, акцизного податку, ПДВ, ін. загальнодержавних податків, а також з єдиного податку, податку на майно – податку на нерухоме майно, земельного та транспортного податку та непогашену пеню.  Вихід – завчасно сплатити податковий борг.

Звертаємо увагу новостворених підприємців, які бажають з початку діяльності застосовувати спрощену систему оподаткування за першою – третьою групами на терміни подання заяви для переходу та терміни набуття статусу платниками єдиного податку відповідної групи.

Так, зареєстровані в установленому порядку фізичні особи –  підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація. Тобто, зареєстровані у червні п.р. фізичні особи – підприємці, які бажають застосовувати спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок за ставками, встановленими для першої або другої груп:

 1. не повинні мати податкового боргу;
 2. можуть подати заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування до кінця червня п.р.;
 3. будуть вважатися платниками єдиного податку  першої або другої груп (виключно за виконання вищевказаних умов щодо відсутності боргу та подання заяви)  тільки з 1 липня п.р., а у червні –  працюватимуть на загальній системі оподаткування;
 4. у разі протермінування подання заяви та за наявності податкового боргу вони і надалі зможуть працювати виключно на загальній системі оподаткування;
 5. у разі протермінування подання заяви та за відсутності податкового боргу вони можуть подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з обранням ставок для першої або другої груп з ІV кварталу до 15 вересня п.р. включно;
 6. у разі державної реєстрації підприємцем 27 червня п.р., протермінування подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування з обранням ставок для першої або другої груп та за відсутності податкового боргу, можуть (протягом 10 днів з дня державної реєстрації) подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з обранням третьої групи єдиного податку, а в подальшому  – перейти на другу або першу групу

Зареєстровані в установленому законом порядку новостворені підприємці, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації. Тобто, зареєстровані у червні п.р. фізичні особи – підприємці, які бажають застосовувати спрощену систему оподаткування та сплачувати єдиний податок за ставками, встановленими для третьої групи:

 1. не повинні мати податкового боргу;
 2. можуть подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування протягом 10 днів з дня державної реєстрації;
 3. будуть вважатися платниками єдиного податку третьої групи від дати державної реєстрації (виключно за виконання вищевказаних умов щодо відсутності боргу та подання заяви).

Для відмови з ІІІ кварталу 2019 року від спрощеної системи оподаткування суб’єктам господарювання – фізичним особам необхідно подати заяву не пізніше 20 червня 2019 року.

Норми щодо переходу на спрощену систему та відмови від її застосування визначені ст.298 Податкового кодексу України.

Ознайомитися з інформацією щодо термінів сплати у червні п.р. податків, зборів, платежів та подання податкової звітності можна в «податковому календарі», який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС: goo.gl/YYzte6 або на сайті журналу «Вісник. Офіційно про податки»: goo.gl/A9naqK

Завантажити корисну табличку про умови застосування спрощеної системи для ФОП першої – третьої групи: goo.gl/JE5Ru


Актуально! Чиїх декларацій чекають в ДФС, які терміни сплати ПДФО і збору та яка відповідальність декларантів

 В ДФС озвучили, хто з черкащан не задекларував у встановлений законом термін (до 2 травня включно) доходи за 2018 рік, наголосили на термінах сплати податку і збору, особливостях перерахування цих платежів, поінформували про відповідальність декларантів – 2019 та нагадали про терміни подання декларації особам, що припиняють підприємницьку діяльність та які виїздять за кордон.

Так, за інформацією управління податків і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Черкаській області по строку 2 травня не подали зокрема декларації 630 черкащан, які 2018 року отримали спадщину або дарунок не від членів сім'ї першого та другого ступенів споріднення; 84 – які торік мали дохід у вигляді додаткового блага (основної суми боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором) та десятеро, які продали більше одного авто.

Також за аналізом податкової звітності платників (у т.ч. уточненої) виявляються «ймовірні декларанти», які не задекларували своєчасно доходи за минулий рік. У більшості це черкащани, що:

 1. отримали іноземні доходи;
 2. отримали інвестиційні прибутки;
 3. отримали плату за оренду власного нерухомого майна, зокрема житла, койко-місця, частини житла – від орендаря – фізичної особи;
 4. плату за оренду власного рухомого майна – від орендаря – фізичної особи;
 5. отримали орендну плату за земельну ділянку, майновий пай, орендованих фізичною особою – не підприємцем;
 6. 3. продали рухоме і нерухоме майно та зобов’язані сплатити податок;
 7. 4. продали власну продукцію тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД на суму понад 186150 гривень;
 8. продали власну сільськогосподарську продукцію на ділянках, розмір яких понад норм встановлених Земельним кодексом України;
 9. одноосібників, які надавали послуги фізичним особам.

 Також в ДФС чекають не поданих по строку 2 травня декларацій репетиторів, аніматорів, організаторів свят, людей творчих професій (музики, актори, художники, танцівники, журналісти, фотографи, перекладачі тощо), блогерів, осіб, які надають побутові послуги, нянь, доглядальниць та ін., які не зареєстровані підприємцями і при отриманні доходів за минулий рік не сплатили  податок на доходи фізичних осіб  та військовий збір.

Звертаємо увагу на особливі терміни подання декларацій:

–  для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням,  – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. В такому разі декларація подається за період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;

– для резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Перенести строки подання декларації до 31 грудня п.р. може особа, яка отримувала звітного року іноземні доходи та має право зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном – для усунення подвійного оподаткування. Це можливо у разі відсутності підтверджуючих документів щодо суми отриманого доходу з іноземних джерел та суми сплаченого податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 Податкового кодексу України, та за умови подання платником до ДФС відповідної заяви про перенесення строку подання податкової декларації.

Загалом за минулий рік черкащани подали 31570 декларацій про майновий стан та доходи за 2018 рік. Задекларовано 1411,3 млн.грн. доходів та визначено 66,3 млн. грн. зобов’язань по сплаті податку і збору.

269 осіб задекларували доходи у сумі понад 1 млн грн. 89 з них — жителі Черкас, по 26 — з м.Сміла та району, м. Умань та району; 18 — Канівського району; 14 — Звенигородського; по 13 — з Кам'янського та Черкаського районів та ін.

За результатами деклараційної кампанії – 2018 таких осіб було на 202 менше (67). Наймолодшому жителю області, який відобразив у декларації отриманий 2018 року понадмільйонний інвестиційний прибуток 26 років. Найстаршому декларантові, який торік отримав понадмільйонний дохід (від надання в оренду власного майна) у травні виповнилося 82 роки.

Податкову знижку до повернення задекларували 2811 осіб – до повернення підлягає 6,4 млн.грн. ПДФО.

Нагадуємо про наближення граничного терміну сплати визначених у деклараціях податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 31 липня 2019 року.

 

Як правильно перераховувати визначені у декларації податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору. Від цього року особа, яка зобов’язана подати декларацію, сплачує податкові зобов’язання по кодах платежу:

«11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

«11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Про відповідальність декларантів

За неподання або несвоєчасне подання декларації до особи застосовується попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн., як визначено статтею 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку). Крім того, якщо платник не подав в установлений термін декларацію, ДФС на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податку.   При цьому, у відповідності до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України до платника податків застосовується фінансова відповідальність (штраф у розмірі 25% або 50% суми донарахованого податкового зобов’язання). Аналогічні дії ДФС і відповідальність платника – якщо торік платник перерахував лише  податок на доходи фізичних осіб, а військовий збір – ні.

За несвоєчасну сплату визначених у декларації податкових зобов’язань (тобто сплату після 31 липня 2019 року) штраф від 10% до 20% суми до сплати. Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня.

Також, за нормами Податкового кодексу декларанти зобов’язані вести облік доходів та витрат у спеціальній Книзі обліку. За неведення Книги застосовуються попередження або штраф від 51 грн. до 136 грн.

Так, 2018 року головне управління ДФС у Черкаській області за результатами перевірок громадян, які не задекларували доходи, донараховало 6,1 млн.грн. податків та зборів, а поточного року — нараховано 1,1 млн.грн.


У жительки Черкаської області вилучено півтонни фальсифікованих тютюнових виробів та тютюнової сировини

За повідомленням оперативного управління головного управління ДФС у Черкаській області велику партію фальсифікованих тютюнових виробів та тютюнової сировини вилучили днями з незаконного обігу співробітники податкової міліції.

В рамках проведення операції «Акциз – 2019» встановлено жительку регіону, яка у одному з торгівельно-складських приміщень Черкас здійснювала зберігання та реалізацію фальсифікованих тютюнових виробів (махорки) та тютюнової сировини.

Реалізацію фальсифікату правопорушниця здійснювала у тому числі через сайт безкоштовних оголошень у мережі інтернет та спеціально створені закриті групи у мессенджерах.

За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання близько 470 кілограмів тютюнової сировини та тютюнових виробів (махорки) без марок акцизного податку України загальною вартістю майже 600 тис. гривень.

Стосовно вказаної громадянки складено протокол про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1772 КУпАП.

Змінений Порядок ведення Реєстру неприбуткових організацій

Постановою №423 від 22.05.2019 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 №440» внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з нього.

Порядок приведено у відповідність до чинного законодавства з метою спрощення взаємодії та скорочення обсягів паперового листування між ДФС та неприбутковими організаціями.

Постанова №423 не встановлює будь-яких додаткових вимог чи обов’язків для неприбуткових організацій та спрямована на спрощення існуючих процедур.

Реєстр неприбуткових установ та організацій  є автоматизованою системою збору, накопичення та обробки даних про неприбуткові підприємства, установи та організації.

Порядок включення до Реєстру визначається відповідно до пп. 133.4 Податкового кодексу України.

 

Основні зміни:

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій

(затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440)

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій

(із змінами, внесеними за Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 №423)

Реєстраційна заява платника податку

 

форма №1-РН, затверджена Постановою №440

нова форма №1-РН, затверджена Постановою №423

Подається як для включення до Реєстру, так і для виключення з нього за власною ініціативою, а також для внесення змін до реєстраційних даних

Термін розгляду заяви та документів

 

пункт 8 Порядку

Строки розгляду документів, які подаються для включення (або повторного включення для організацій, які раніше мали статус неприбуткової, але втратили)  до Реєстру  — 14 календарних днів

пункт 8 оновленого Порядку

Скорочено термін розгляду реєстраційної заяви та доданих документів (у т.ч.  повторного включення для організацій, які втратили статус неприбуткових) — до 3 робочих днів!

Як і раніше відповідне рішення готується у двох примірниках, один з яких надається неприбутковій організації, а другий залишається в контролюючому органі. При цьому, як і раніше, у заявника залишається без змін право у разі отримання відмови, усунути недоліки та повторно подати документи до  ДФС, не змінюючи при цьому положення установчих документів, до яких  не висловлено зауважень.

Повторно надіслана реєстраційна заява також розглядається  протягом 3 робочих днів

Можливість отримання витягу з Реєстру

Не передбачено

пунктом 12-1 оновленого Порядку запроваджено  можливість  отримання неприбутковими організаціями у будь-який час витягу з Реєстру (за бажанням можна отримати витяг у паперовому вигляді). Такий витяг формується у будь-якому  органі ДФС. Форма  запиту  на отримання витягу — додаток  3 до Порядку затверджена Постановою №423. Витяг  можна  отримати протягом 3 робочих днів від дати запиту

Включення до Реєстру  неприбуткових організацій

абзац 1 п. 4 Порядку передбачено включення до Реєстру  неприбуткових організацій — юридичних осіб за кодом згідно з ЄДРПОУ

абзацем 1 п. 4 оновленого Порядку передбачено включення до Реєстру  неприбуткових організацій — юридичних осіб за кодом згідно з ЄДРПОУ, які включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, та юридичних осіб за кодом згідно з ЄДРПОУ, для яких законом встановлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до  Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань

Підстави виключення неприбуткової організації з Реєстру

п. 16 Порядку виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення контролюючого органу в разі:

- використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей , ніж утримання такої організації , реалізації мети (цілей, завдань)  та напрямів діяльності, визначених її установчими документами;

 

- розподілу доходів  (прибутків) неприбуткової організації або їх частки серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- невідповідності установчих документів неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4статті 133 Кодексу;

-  затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідації;

- за ініціативою неприбуткової організації.

 

п. 16 оновленого Порядку передбачено виключення неприбуткової організації з Реєстру на підставі рішення   ДФС в разі:

- використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених пп. 133.4.2 Податкового кодексу України;

- розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування ЄСВ), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

- невідповідності неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пп. 133.4 ПКУ, а для релігійної організації — вимогам, визначеним абз. 2 пп. 133.4.1 і пп. 133.4.2 Податкового кодексу України;

- внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань запису про державну реєстрацію припинення неприбуткової організації (в результаті її ліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення);

- за ініціативою неприбуткової організації

Включення релігійних організацій до нового Реєстру

У Постанові №440 така норма відсутня

п. 2 постанови доповнено  наступним: Релігійні організації, включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Закону України від 17 липня 2015 №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій», які відповідають вимогам абз. 2 пп. 133.4.1 Податкового кодексу України, включаються органами ДФС до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій із присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості


Відповіді на п’ять запитань про подання заяви для переходу на сплату єдиного податку


14 червня – граничний термін подання заяви  про обрання спрощеної системи або переходу на іншу групу єдиного податку з ІІІ кварталу 2019 року

Пропонуємо 5 питань – відповідей за темою з бази «ЗІР», категорія 107.01.

1) Якщо 10-ий день від державної реєстрації припадає на святковий або вихідний – термін подання заяви для новостворених ФОП – платників єдиного податку третьої групи переноситься

Зареєстровані в установленому законом порядку (новостворені) суб’єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації (п.п. 298.1.2 п. 298.1 ст. 298 Податковий кодекс України).    Слід зазначити, що Кодексом  не передбачено перенесення граничного строку подання такої заяви у разі, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день.
Разом з тим, згідно з частиною першою ст. 251 Цивільного кодексу України, строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами (частина перша ст. 252 Цивільного кодексу).  Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день (частина п’ята п. 254.5 ст. 254 Цивільного кодексу).   Отже, для новостворених фізичних осіб – підприємців, у яких 10-ий день з дня їх державної реєстрації припадає на святковий або вихідний день, термін подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплати ПДВ, переноситься на перший робочий день, наступний за вихідним або святковим днем.

2) Заява про застосування спрощеної системи – не відкликається

Норми Податкового кодексу України не передбачають можливості суб’єктом господарювання відкликати подану ним заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

Нагадуємо, для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платникам єдиного податку першої – третьої груп необхідно подати до ДФС відповідну заяву. Це можна зробити  в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою – для застосування спрощеної системи з ІІІ кварталу 2019 року – до 14 червня включно;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення – для застосування спрощеної системи з ІІІ кварталу 2019 року – до 15 червня включно;
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації кваліфікованого електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством – для застосування спрощеної системи з ІІІ кварталу 2019 року – до 15 червня включно ;

4) державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Термін подання заяви новоствореними ФОП, які бажають сплачувати єдиний податок за ставками, встановленої для першої або другої групи – до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація. Вказані ФОП будуть платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Термін подання заяви новоствореними ФОП, які бажають сплачувати єдиний податок за ставками, встановленої для третьої групи протягом 10 днів з дня державної реєстрації. Вони вважаються платниками єдиного податку з дня державної реєстрації.
Термін подання заяви для ФОП платників інших податків і зборів – не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Для застосування спрощеної системи з ІІІ кварталу 2019 року – до 14 червня включно. Такий ФОП може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) – для відмови від спрощеної системи оподаткування з ІІІ кварталу 2019 року – заяву треба подати до 20 червня включно.

3) Дата заяви надісланої поштою – дата, відбита на адресному боці поштового відправлення

При надсиланні заяви про застосування спрощеної системи оподаткування поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення датою подання заяви вважається дата подання письмової кореспонденції для пересилання (дата відправлення), яка відбивається на адресному боці поштового відправлення та описі.

4) Куди подавати заяву, якщо ФОП змінив адресу

Фізична особа – підприємець у разі зміни податкової адреси, пов’язаної із зміною адміністративного району, подає заяву про перехід на спрощену систему оподаткування до ДФС за попереднім місцем податкової адреси (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 1 січня наступного року – за новою податковою адресою (основним місцем обліку).

5) ФОП – платником єдиного податку 1 або 2 групи перевищений обсяг для групи? – цього року не можна повернутися на свою групу

У разі перевищення платником єдиного податку першої або другої групи обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (300 тис.гривень – для першої групи 1,5 млн.гривень), фізична особа – підприємець повинна здійснити перехід на застосування іншої ставки податку (змінити групу єдиного податку) або відмовитись від застосування спрощеної системи оподаткування.    У подальшому фізична особа – підприємець може повернутись або здійснити перехід на сплату єдиного податку як платник першої або другої групи з початку календарного року, наступного за роком, в якому нею виконано вимоги, визначені п. 291.4 ст. 291 ПКУ щодо обраної групи єдиного податку, у тому числі і щодо обсягу доходу.

Нагадаємо, фізичні особи — підприємці для переходу з ІІІ кварталу 2019 року на спрощену систему оподаткування можуть подати відповідну заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до 14 червня 2019 року включно.

Також шляхом подання заяви до 14 червня включно платники єдиного податку, за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом України для відповідної групи, можуть перейти з ІІІ кварталу 2019 року на іншу групу платника єдиного податку.

Посилання для завантаження заяви та на порядок подання заяви: goo.gl/yNq6Ys

Для відмови з ІІІ кварталу 2019 року від спрощеної системи оподаткування суб’єктам господарювання – фізичним особам необхідно подати заяву не пізніше 20 червня 2019 року.

Норми щодо переходу на спрощену систему та відмови від її застосування визначені ст.298 Податкового кодексу України.

Ознайомитися з інформацією щодо термінів сплати у червні п.р. податків, зборів, платежів та подання податкової звітності можна в «податковому календарі», який розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС: goo.gl/YYzte6 або на сайті журналу «Вісник. Офіційно про податки»: goo.gl/A9naqK

Завантажити корисну табличку про умови застосування спрощеної системи для ФОП першої – третьої групи: goo.gl/JE5Ru

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 173