joomla template

Меню користувача

Інформує податкова інспекція

У зв’язку із запитаннями платників єдиного внеску головне управління ДФС у Черкаській області звертає увагу на особливості нарахування єдиного внеску на заробітну плату найманих працівників - осіб з інвалідністю у 2018 – 2019 рр. та наводить приклади.

Приклад 1. Роботодавець – юридична особа нарахувала за повний відпрацьований місяць – листопад 2018 року – працівнику – особі з інвалідністю заробітну плату у розмірі 3723 грн. (мінімальна). Відповідно до  ч. першої ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (Закон №2464) платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – роботодавці нараховують єдиний внесок на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці». Для підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, в яких працюють особи з інвалідністю, ЄСВ встановлений у розмірі 8,41 відс. визначеної п. 1 ч. першої ст. 7 Закону №2464 бази нарахування внеску для працюючих осіб з інвалідністю (ч. тринадцята ст. 8 Закону №2464).

Отже нарахований за листопад минулого року роботодавцем – підприємством, установою, організацією, ін. юридичною особою (крім підприємств, організацій, громадських організацій осіб з інвалідністю, для яких встановлено ставки ЄСВ у 5,3 відс. та 5,5 відс.) на заробітну плату найманого працівника – особи з інвалідністю внесок становить 313,10 грн. (3723 Х 8,41%).

Приклад 2. Роботодавець – юридична особа нарахувала за повний відпрацьований місяць листопад 2018 року – працівнику – особі з інвалідністю заробітну плату 2650 грн. (меншу за мінімальну). Варто враховувати, якщо розмір заробітної плати працівника – особи з інвалідністю, який працював на підприємстві, в установі або організації, де застосовуються ставки 8,41 відс. не перевищувала розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування внеску здійснюється роботодавцем на суму фактично нарахованої заробітної плати. Отже нарахований за листопад минулого року роботодавцем – підприємством, установою, організацією, ін. юридичною особою (крім підприємств, організацій, громадських організацій осіб з інвалідністю, для яких встановлено ставки ЄСВ у 5,3 відс. та 5,5 відс.) на фактичну заробітну плату найманого працівника – особи з інвалідністю внесок становить 222,87 грн. (2650 Х 8,41%).

Приклад 3. Роботодавець – фізична особа – підприємець нарахувала за повний відпрацьований місяць – листопад 2018 року – працівнику – особі з інвалідністю заробітну плату у розмірі 3723 грн. (мінімальна). Згідно з ч. тринадцятою ст. 8 Закону №2464 ставка у 8,41 відс. діяла у 2018 році виключно для підприємств, установ і організацій, де працюють особи з інвалідністю. ФОП нараховували торік ЄСВ за ставкою 22 відс. Отже нарахований за листопад минулого року роботодавцем – ФОП на заробітну плату найманого працівника – особи з інвалідністю внесок становить 819,06 грн. (3723 Х 22%).

Приклад 4. Роботодавець – фізична особа – підприємець нарахувала за повний відпрацьований місяць листопад 2018 року – працівнику – особі з інвалідністю заробітну плату у розмірі 2650 грн. (меншу за мінімальну). Оскільки ставка у 8,41 відс. та особливості нарахування єдиного внеску діяли у 2018 році виключно для підприємств, установ і організацій, де працюють особи з інвалідністю, ФОП нараховували торік ЄСВ на доходи працівників – осіб з інвалідністю за ставкою 22 відс. до бази нарахування єдиного внеску. Отже нарахований за листопад минулого року роботодавцем – ФОП на фактичну заробітну плату найманого працівника – особи з інвалідністю внесок становить 819,06 грн.

Приклад 5. Роботодавець – юридична особа або ФОП нарахував за повний відпрацьований місяць – березень 2019 року – працівнику – особі з інвалідністю заробітну плату у розмірі 4173 грн. (мінімальна). Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» скасовано обмеження щодо нарахування ЄСВ  для фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, у яких працюють особи з інвалідністю. Отже нарахований за березень поточного року роботодавцем – підприємством, установою, організацією, ін. юридичною особою (крім підприємств, організацій, громадських організацій осіб з інвалідністю, для яких встановлено ставки ЄСВ у 5,3 відс. та 5,5 відс.) та ФОП на заробітну плату найманого працівника – особи з інвалідністю внесок становить 350,95 грн. (4173 Х 8,41%).

Втім при нарахуванні єдиного внеску до доходів найманих працівників у осіб, які провадять незалежну професійну дільність, застосовується ставка 22 відс. – законодавчі зміни стосувалися виключно ФОП.

Приклад 6. Роботодавець – юридична особа або ФОП нарахував за повний відпрацьований місяць – березень 2019 року – працівнику – особі з інвалідністю заробітну плату 3860 грн. (меншу за мінімальну). Варто враховувати, якщо розмір заробітної плати працівника – особи з інвалідністю, який працював на підприємстві, в установі або організації, у ФОП, де застосовуються ставки 8,41 відс. не перевищувала розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування внеску здійснюється роботодавцем на суму фактично нарахованої заробітної плати.

Отже нарахований за березень поточного року роботодавцем – підприємством, установою, організацією, ін. юридичною особою або ФОП на фактичну заробітну плату найманого працівника – особи з інвалідністю внесок становить 324,63 грн. (3860 Х 8,41%).

Наголошуємо, що вказана норма для ФОП у яких працюють особи з інвалідністю, діє починаючи з 1 січня 2019 року.

Звертаємо увагу, що нарахування роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 8,41 відс. на заробітну плату працюючим інвалідам проводиться від моменту встановлення відповідним працівникам групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем від працівника відповідного документу – завіреної копії довідки з акту огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

При нарахуванні єдиного внеску до доходів найманих працівників у осіб, які провадять незалежну професійну дільність, застосовується ставка 22 відс. – законодавчі зміни стосувалися виключно ФОП.

Про підвищену відповідальність за порушення порядку ввезення авто на єврономерах

Лічені дні до вступу в дію норм щодо посилення відповідальності за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту

24 травня завершується визначений Законом України від 8 листопада 2018 року №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» 180-денний термін, протягом якого особи не притягуються до відповідальності, передбаченої Митним кодексом України, за порушення митних правил в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту

Нагадуємо, що визначений Законом України від 08.11.2018 №2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» пільговий період — період дії 50% знижки акцизного податку при оформленні транспортних засобів, діяв до 22 лютого включно.

Законом України від 08.11.2018 №2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» було внесено зміни до Митного кодексу України. Доповнено ст. 470 та 481 МК України новими видами порушень митних правил та збільшено відповідальність за такі порушення.

Так, встановлено відповідальність у вигляді штрафу 170 тис.грн. або конфіскація таких транспортних засобів у разі перевищення встановленого ст. 95 МК України строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а також у разі втрати цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

Така ж санкція передбачена і за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

Ці зміни наберуть чинності з 24 травня 2019 року (п. 1 розділу ІІ Закону №2612-VIII).

На даний час – до 24 травня – відповідальність складає:

 • за перевищення встановленого ст. 95 МК України строку доставки товарів, транспортних засобів комерційного призначення, митних або інших документів на ці товари більше ніж на десять діб, а так само втрата цих товарів, транспортних засобів, документів чи видача їх без дозволу органу доходів і зборів – 8,5 тис. грн.
 • за перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше ніж на десять діб – 17 тис.грн.

При цьому, у разі здійснення до 24 травня митного оформлення транспортного засобу, що класифікується за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД та щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, зі сплатою належних митних платежів та добровільної сплати до державного бюджету фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб для вільного обігу на митній території України, коштів у сумі, що дорівнює 8,5 тис.грн., така особа звільняється від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 та 485 МК України.

Також Законом №2612-VIII внесені зміни до ст.469 МК України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Починаючи з 24 травня за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особі, яка безпосередньо не ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи не поміщувала його у митний режим транзиту, за винятком випадків, коли в транспортному засобі знаходиться особа, яка безпосередньо ввозила такий транспортний засіб на митну територію України чи поміщувала його у митний режим транзиту, а так само використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, передбачено накладення штрафу в розмірі 34 тис.грн.

Також, з 24 травня посадові особи Національної поліції України зможуть складати протоколи про адміністративні правопорушення за керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені МК України, а саме: порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту; транспортний засіб використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні; транспортний засіб передано у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України або не поміщувала в митний режим транзиту.

За вказане правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на водія в розмірі 8,5 тис.грн., а за повторне протягом року вчинення порушення - 17 тис.грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Як перевірити суму податкового боргу

Державна фіскальна служба України згідно ст. 35.4 Податкового кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (зі змінами), наказу  Міністерства фінансів України від 13.02.2015 №67 «Про затвердження форм інформації щодо сплати податків суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами; інформації щодо суб'єктів господарювання, які мають податковий борг, та порядку їх оприлюднення» (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.02.2015 за №223/26668 оприлюднює на офіційному веб-порталі ДФС інформацію про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг.

Відомості станом на 1 травня п.р. (загалом по Україні та в розрізі платників Черкаської області зокрема) можна переглянути у рубриці «Переліки» офіційного веб-порталу ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.html

Нагадуємо, за повідомленням управління погашення податкового боргу головного управління ДФС у Черкаській області станом на 1 травня податковий борг платників Черкаської області склав 932,5 млн.грн. З початку року борг зріс на 276,6 млн.грн. або на 42,2 відс.

Інформація про 20 найбільших боржників регіону: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/377884.html

Платники акцизного податку зобов'язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

До 1 липня 2019 року всі суб'єкти господарювання, які відповідатимуть визначенню платників акцизного податку з 1 липня 2019 року зобов'язані зареєструватися платниками податку та зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального усі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Вказане передбачено п.22 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17?find=1&text

А згідно з п.24 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України до 20 липня платник акцизного податку зобов'язаний подати ДФС акт проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового. Акт складається станом на початок дня 1 липня 2019 року із зазначенням адрес об'єктів, на яких зберігаються відповідні обсяги залишків спирту етилового, переліку резервуарів, в яких зберігаються обсяги залишків спирту етилового, їх технічних параметрів (фізична місткість, що відповідає технічним паспортам), правовстановлюючих документів на відповідні об'єкти та документів, що засвідчують правові підстави експлуатації таких об'єктів.

 

На даний час відсутній відповідний Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового та реєстрації платників податків - розпорядників акцизних складів та форма акта проведення інвентаризації обсягів залишків спирту етилового. Посилання на проект постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового»: https://is.gd/MSVmr7

Форму заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів не затверджено. Посилання на проект:  https://is.gd/VVVBi1

Посилання на Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»: https://is.gd/3NU13V

Нагадуємо, що Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено, зокрема, зміни та доповнення до статей 14, 212, 230, 232 Кодексу.

Також Законом №2628-VIII внесено зміни до закону, який визначає зокрема порядок ліцензування виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі окремими підакцизними товарами і від 1 липня 2019 року називатиметься Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального». Про порядок отримання ліцензії на виробництво, зберігання і торгівлю пальним можна прочитати: https://is.gd/d5EoKD (перегляд редакції від 01.07.2019)

 

Головне управління ДФС у Черкаській області радить платникам – продавцям пального та які планують продавати пальне готуватися до змін з 1 липня 2019 року.

Переглянути визначення платників акцизного податку з 1 липня 2019 року: https://is.gd/nvn64h Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.01 набрати «Хто є платниками акцизного податку з 01.07.2019?»); перейти на ресурс можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС

Переглянути визначення реалізації пального з  1 липня 2019 рокуhttps://is.gd/cRkT48 Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.13.02 набрати «Що вважається реалізацією пального з 01.07.2019?»).

Про акцизний склад з 1 липня 2019 року: питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.11 набрати «Що є акцизним складом/акцизним складом пересувним з 01.07.2019?» та «Хто є розпорядником акцизного складу/акцизного складу пересувного з 01.07.2019?»)

Переглянути вимоги до обов’язкових реквізитів в акцизній накладній: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/377723.html Вказане питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 116.13.03 набрати «Які реквізити обов’язково повинні зазначатися в акцизній накладній з 01.07.2019?»); перейти на ресурс можна з головної сторінки офіційного веб-порталу ДФС

Протягом травня – червня п.р. головне управління ДФС в області видаватиме для платників актуальну інформацію та роз’яснення (у т.ч. відео роз’яснення) за темою

 

Заходи ДФС для майбутніх платників податків 17 та 18 травня

Нагадуємо школярам та їхнім батькам про заходи Державної фіскальної служби України та її навчальних закладів

Так, завершився І – Регіональний – тур ІІІ Всеукраїнського Інтелектуального конкурсу «Податківець майбутнього»: https://is.gd/DnmOHz

Організатор конкурсу, Університет державної фіскальної служби України, запрошує до участі учнів 9-11 класів з усіх регіонів України

Регіональний тур проводився у двох форматах (за вибором учасника): дистанційний та стаціонарний. Дистанційний, з використанням платформи Moodle відбувся з 19 квітня по 11 травня 2019 року. Стаціонарний відбувся 11 травня 2019 року на базі відокремлених структурних підрозділів Університету (у м. Вінниці, Житомирі, Кам'янець-Подільському, Львові.

ІІ тур – фінал відбудеться 17 травня 2019 року на базі Університету державної фіскальної служби України.

Нагадуємо, що для участі в конкурсі необхідно здійснити заповнення онлайн – заяви http://www.nusta.edu.ua – головна сторінка.

Національний університет ДФС відмітив роботи черкащан – учасників ІІ Всеукраїнського мистецького конкурсу «Податкова абетка», «Сьогодення та майбутнє податкової та митної справи» Єлизавети Хільченко, Ольги Гладун та Андрія Михайлюкова. А Руськополянську ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Черкаської районної ради, де навчаються діти за активну участь у конкурсі нагороджено Дипломом університету.

На День відкритих дверей запрошує 18 травня 2019 року Університет митної справи та фінансів. О 10-00 год. усіх бажаючих дізнатися більше про навчання в університеті, спеціальності та умови вступу чекають за адресою м.Дніпро, вул. Володимира Вернадського (вулиця Дзержинського), 2/4.

В університеті працює Музей митної справи, який можна безкоштовного відвідати у зручний час.

Сайт університету: http://umsf.dp.ua/

Черкащина спрямувала до бюджетів майже 4 мільярди гривень податків

За січень – квітень п.р. від Черкаської області до бюджетів всіх рівнів надійшло 3,9 млрд. грн. податків, зборів, платежів. Це на 709 млн.грн. більше, ніж відповідного періоду минулого року.

Збір до державного бюджету України становить за звітні чотири місяці понад 1,7 млрд. гривень.

Місцеві бюджети Черкаської області отримали 2,166 млрд. гривень. Поставлені міськими та районними радами завдання перевиконано, додатково надійшло 175,4 млн.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження більші на 328 млн. гривень.

Також перераховані і одразу спрямовані на забезпечення пенсійного страхування та виконання державних соціальних виплат 1,66 млрд.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Додаткові надходження чотирьох місяців становлять 231 млн. гривень.

Головне управління ДФС у Черкаській області дякує платникам за сумлінне виконання зобов’язань, що є свідченням патріотизму і вкладом у розвиток нашої країни та області.

Загалом в Україні за чотири місяці 2019  року до зведеного бюджету зібрано 390 млрд.грн. Це на 13,7 відс., або на 47,1 млрд.грн. більше відповідного періоду минулого року. До державного бюджету зібрано 306,9 млрд грн., що на 11,7 відс., або на 32 млрд. гривень більше за відповідний період минулого року. До місцевих бюджетів надійшло 81,3 млрд.грн платежів, що на 22,6 відс., або на 15 млрд.грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

 

Про суб’єктів господарювання Черкаської області, які мають податковий борг

За інформацією управління погашення податкового боргу головного управління ДФС у Черкаській області станом на 1 травня податковий борг платників Черкаської області склав 932,5 млн.грн. З початку року борг зріс на 276,6 млн.грн. або на 42,2 відс.

Серед 20 найбільших боржників регіону:

 1. ПАТ «Черкасиобленерго»  – загальна сума податкового боргу 200486,2тис.грн.
 2. КП «Черкасиводоканал» – 24262,7 тис.грн.
 3. ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» – 18333,8 тис.грн.
 4. КП «Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради» – 11562,8 тис.грн.
 5. АТ «ЧПЗ» – 10026,5 тис.грн.
 6. КП «Водгео» – 9392,8 тис.грн.
 7. ДП «Підприємство ДКВС України (№62)» – 4959,3 тис.грн.
 8. КП «Уманьводоканал» – 4165,8 тис.грн.
 9. КВП «Водоканал» (м.Ватутіне) – 3169,1 тис.грн.

10.  Ватутінське КПТМ – 2122,3 тис.грн.

11.  ДП «Підприємство ДКВС України (№92)» – 1654,4 тис.грн.

12. КП «Драбівське ВУЖКГ» – 1210,8 тис.грн.

13. КП «Водоканал» ТМР (м.Тальне) – 616,4 тис.грн.

14. ТОВ «КРОЗ» – 613,6 тис.грн.

15. КП «ЧЕТС» – 606,7 тис.грн.

16. ТОВ «Черкасигазінвест» – 465,9 тис.грн.

17. ТОВ «Агенство безпеки «Кречет» – 392 тис.грн.

18. ПП «Мліїв» – 379,7 тис.грн.

19. ТОВ «ВП «Умань» – 350 тис.грн.

20. ТОВ «БГ «Капітал» – 301,3 тис.грн.

Оприлюднення інформації щодо суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, регламентовано ст. 35.4 Податкового кодексу України, Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (зі змінами), наказом Міністерства фінансів України від 13.02.2015 №67 «Про затвердження форм інформації щодо сплати податків суб'єктами природних монополій та суб'єктами господарювання, які є платниками рентної плати за користування надрами; інформації щодо суб'єктів господарювання, які мають податковий борг, та порядку їх оприлюднення» (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.02.2015 за №223/26668.

Переглянути загальний по Україні перелік суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, можна у рубриці «Переліки» офіційного веб-порталу ДФС за посиланням: http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.html

Від 2 травня діють нові рахунки для сплати ЄСВ!

З 2 травня 2019 року діють нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій з ЄСВ

Наголошуємо:

- попередні рахунки для зарахування внеску діяли до 26 квітня 2019 року включно;

-  не передбачений «перехідний» період, під час якого платники ЄСВ мали б змогу сплачувати внесок як на нові, так і на «попередні» рахунки

- Казначейство України зауважило, що кошти сплачені з 2 травня платниками на старі рахунки, не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження (посилання на коментар Казначейства: https://is.gd/Xq5fcx)

 

У зв’язку з цим нагадуємо, що починаючи з травня п.р. сплачувати ЄСВ слід виключно на рахунки, які діють з 2 травня

Посилання на реєстр нових рахунків з ЄСВ по Черкаській області: https://is.gd/TfYNHt

Переглянути реєстр нових рахунків з ЄСВ по Україні: https://is.gd/Um20Ed

 

Як правильно заповнити розрахункові документи на сплату внеску? – слід  обрати правильний рахунок, вірно заповнити поле «Призначення платежу» та вказати символ рахунку для зарахування ЄСВ в органах ДФС.

Так, при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

 

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код ("*");

2 – код виду сплати ("101" – Сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ  платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Символи рахунків для зарахування ЄСВ в органах ДФС:  https://is.gd/zxO4ks

Актуальні приклади для платників м.Черкас

Приклад 1 Фізичні особи – підприємці, які застосовують як спрощену, так і загальну систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства сплачують, починаючи з 2 травня 2019 року єдиний внесок за себе, в розмірі не менше 918,06 грн. за місяць та не менше 2754,18 грн. за квартал на рахунки, які діють з 2 травня

При цьому платники внеску обирають виключно реквізити, що діють з 2 травня 2019 року та зазначають

Одержувач: ГУ ДФС у Черкаській області (ДПІ у м. Черкасах)

ЄДРПОУ одержувача: 39392109

Банк Одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Рахунок: 37196204002301 (діє з 2 травня 2019 року)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

 

Приклад 2 Фізичні особи підприємці – роботодавці починаючи з травня 2019 року сплачують по строку «не пізніше 20 числа наступного місяця» єдиний внесок за найманих працівників на рахунки, які діють з 2 травня

При цьому вони обирають виключно реквізити, що діють для роботодавців з 2 травня 2019 року та зазначають

Одержувач: ГУ ДФС у Черкаській області (ДПІ у м. Черкасах)

ЄДРПОУ одержувача: 39392109

Банк Одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Рахунок: 37199201002301 (діє з 2 травня 2019 року)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Нагадуємо, що від 2 травня 2019 року вступають в дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій з ЄСВ

Чинні на даний час рахунки для сплати ЄСВ діятимуть лише до 26 квітня 2019 року включно.

Наголошуємо на відсутності «перехідного» періоду, під час якого платники ЄСВ мали б змогу сплачувати внесок як на нові, так і на «старі» рахунки.

У зв’язку з численними запитаннями підприємців нагадуємо, як сплачувати ЄСВ у квітні та з травня п.р. та наводимо приклади для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичних осіб – підприємців та членів фермерського господарства – платників м.Сміла.

Так, роботодавці сплачують ЄСВ «не пізніше 20 числа наступного місяця», самозайняті особи та члени фермерського господарства за себе за ІІ квартал поточного року – «до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок», особи, що провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства за 2018 рік — до 1 травня поточного року.

Приклад 1 Особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства можуть сплатити єдиний внесок за 2018 рік або до 26 квітня включно на рахунки, які діють до 26 квітня включно або 2 травня на рахунки, які діють з 2 травня

У разі сплати ЄСВ до 26 квітня включно платники внеску обирають виключно реквізити, що діють до 26 квітня включно

Зразок для платників м.Сміла

Одержувач: Смілянська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області

ЄДРПОУ одержувача: 39620821

Банк Одержувача: ГУДКСУ у Черкаській області

МФО 854018

Розрахунковий рахунок: 37194204012304 (діє до 26 квітня 2019 року включно)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

У разі сплати ЄСВ 2 травня платники внеску обирають реквізити, що діють з 2 травня 2019 року

Зразок для платників м.Сміла

Одержувач: ГУ ДФС У ЧЕРК.ОБЛ(Смілянська ДПІ)

ЄДРПОУ одержувача: 39392109

Банк Одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Рахунок: 37193204002304 (діє з 2 травня 2019 року)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Приклад 2 Фізичні особи – підприємці, які застосовують як спрощену, так і загальну систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства сплачують, починаючи з 2 травня 2019 року єдиний внесок за себе, в розмірі не менше 918,06 грн. за місяць та не менше 2754,18 грн. за квартал на рахунки, які діють з 2 травня

При цьому платники внеску обирають виключно реквізити, що діють з 2 травня 2019 року

Зразок для платників м.Сміла

Одержувач: ГУ ДФС У ЧЕРК.ОБЛ(Смілянська ДПІ)

ЄДРПОУ одержувача: 39392109

Банк Одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Рахунок: 37193204002304 (діє з 2 травня 2019 року)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Приклад 3 Фізичні особи підприємці – роботодавці починаючи з травня 2019 року сплачують по строку «не пізніше 20 числа наступного місяця» єдиний внесок за найманих працівників на рахунки, які діють з 2 травня

При цьому вони обирають виключно реквізити, що діють для роботодавців з 2 травня 2019 року

Зразок для платників м.Сміла

Одержувач: ГУ ДФС У ЧЕРК.ОБЛ(Смілянська ДПІ)

ЄДРПОУ одержувача: 39392109

Банк Одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Рахунок: 37196201002304 (діє з 2 травня 2019 року)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Посилання на реєстр нових рахунків з ЄСВ по Черкаській області: https://is.gd/TfYNHt

Посилання на реєстр чинних до 26 квітня 2019 року включно рахунків з ЄСВ по Черкаській області: https://is.gd/SRvACE

Переглянути реєстр нових рахунків з ЄСВ по Україні: https://is.gd/Um20Ed

Переглянути реєстр чинних до 26 квітня 2019 року включно рахунків з ЄСВ по Україні: https://is.gd/WetwAa

Приклад 1 Особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства можуть сплатити єдиний внесок за 2018 рік або до 26 квітня включно на рахунки, які діють до 26 квітня включно або 2 травня на рахунки, які діють з 2 травня

У разі сплати ЄСВ до 26 квітня включно платники внеску обирають виключно реквізити, що діють до 26 квітня включно

Зразок для платників по Смілянському району

Одержувач: Смілянська ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області

ЄДРПОУ одержувача: 39620821

Банк Одержувача: ГУДКСУ у Черкаській області

МФО 854018

Розрахунковий рахунок: 37199204012321 (діє до 26 квітня 2019 року включно)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

У разі сплати ЄСВ 2 травня платники внеску обирають реквізити, що діють з 2 травня 2019 року

Зразок для платників по Смілянському району

Одержувач: ГУ ДФС У ЧЕРК.ОБЛ(Смілянська ДПІ р-н)

ЄДРПОУ одержувача: 39392109

Банк Одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Рахунок: 37198204002321 (діє з 2 травня 2019 року)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Приклад 2 Фізичні особи – підприємці, які застосовують як спрощену, так і загальну систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства сплачують, починаючи з 2 травня 2019 року єдиний внесок за себе, в розмірі не менше 918,06 грн. за місяць та не менше 2754,18 грн. за квартал на рахунки, які діють з 2 травня

При цьому платники внеску обирають виключно реквізити, що діють з 2 травня 2019 року

Зразок для платників по Смілянському району

Одержувач: ГУ ДФС У ЧЕРК.ОБЛ(Смілянська ДПІ р-н)

ЄДРПОУ одержувача: 39392109

Банк Одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Рахунок: 37198204002321 (діє з 2 травня 2019 року)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Приклад 3 Фізичні особи підприємці – роботодавці починаючи з травня 2019 року сплачують по строку «не пізніше 20 числа наступного місяця» єдиний внесок за найманих працівників на рахунки, які діють з 2 травня

При цьому вони обирають виключно реквізити, що діють для роботодавців з 2 травня 2019 року

Зразок для платників по Смілянському району

ГУ ДФС У ЧЕРК.ОБЛ(Смілянська ДПІ р-н)

ЄДРПОУ одержувача: 39392109

Банк Одержувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Рахунок: 37191201002321 (діє з 2 травня 2019 року)

Поле призначення платежу, заповнюється наступним чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код («*»);

2 – код виду сплати («101» - сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

З 2 травня вступають у дію нові рахунки для сплати ЄСВ

Звертаємо увагу платників єдиного внеску на те, що з 2 травня 2019 року вступають в дію нові небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій з ЄСВ

Чинні на даний час рахунки для сплати ЄСВ діятимуть лише до 26 квітня 2019 року включно. Про це йдеться у повідомленні Прес-служби Державної фіскальної служби України: https://is.gd/1SOd9x

Наголошуємо на відсутності «перехідного» періоду, під час якого платники ЄСВ мали б змогу сплачувати внесок як на нові, так і на «старі» рахунки.

У зв’язку з цим нагадуємо, як сплачувати ЄСВ у квітні - травні п.р. з врахуванням вихідних і святкових днів.

Так, роботодавці сплачують ЄСВ «не пізніше 20 числа наступного місяця», самозайняті особи та члени фермерського господарства за себе за І квартал поточного року – «до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок», особи, що провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства за 2018 рік — до 1 травня поточного року.

19 квітня — п'ятниця, 20 квітня — вихідний.

З врахуванням Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування №449 фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства зобов'язані сплатити єдиний внесок за себе за І квартал поточного року в сумі не менше 2754,18 грн. не пізніше 19 квітня на рахунки, які діють до 26 квітня включно та роботодавці за березень п.р. мають право сплатити ЄСВ не пізніше 22 квітня 2019 року на рахунки, які діють до 26 квітня включно

Особи, що провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства за 2018 рік можуть сплатити єдиний внесок за себе не пізніше 26 квітня 2019 року на рахунки, які діють до 26 квітня включно та мають право сплатити єдиний внесок 2 травня на рахунки, які діють з 2 травня

Від 2 травня 2019 року платники єдиного внеску сплачують його виключно на рахунки, які діють з 2 травня

Як правильно заповнити розрахункові документи на сплату внеску? - слід обрати правильний рахунок, вірно заповнити поле "Призначення платежу" та вказати символ рахунку для зарахування ЄСВ в органах ДФС

Так, при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

*

;101

; код за ЄДРПОУ

; сплата єдиного внеску

;

;

;

1

2

3

4

5

6

7

1 – службовий код ("*");

2 – код виду сплати ("101" – Сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ  платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Символи рахунків для зарахування ЄСВ в органах ДФС:  https://is.gd/zxO4ks

Посилання на реєстр нових рахунків з ЄСВ по Черкаській області: https://is.gd/TfYNHt

Посилання на реєстр чинних до 26 квітня 2019 року включно рахунків з ЄСВ по Черкаській області: https://is.gd/SRvACE

Переглянути реєстр нових рахунків з ЄСВ по Україні: https://is.gd/Um20Ed

Переглянути реєстр чинних до 26 квітня 2019 року включно рахунків з ЄСВ по Україні: https://is.gd/WetwAa 

В рамках проведення операції «Акциз-2019» та розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.204 Кримінального кодексу України працівники податкової міліції головного управління ДФС у Черкаської області, які відслідковували підпільну реалізацію алкогольного фальсифікату, викрили жителя обласного центру, що налагодив придбання, зберігання та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв (горілки) у власному домоволодінні.

За результатами проведення санкціонованого обшуку у приватному будинку, який використовувався у протиправній діяльності, працівниками податкової міліції із незаконного обігу вилучено та передано на відповідальне зберігання товарно-матеріальні цінності підакцизної групи (спирт та фальсифіковані горілчані вироби) вартістю понад 129 тисяч гривень.

Проводяться подальші слідчі дії, направлені на розслідування даного кримінального правопорушення.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 172