joomla template

Меню користувача

Культура
Вівторок, 25 липня 2017, 16:08

« Жив з людьми і для людей…»

  22 липня в приміщенні Плосківського сільського будинку культури відбувся вечір-спогад, присвячений 86-річчю від дня народження Івана Яковича Пічкура -  мудрого хлібороба, талановитого аграрника-керівника, голови колгоспу «Серп і Молот».

  Громада  зібралася,  щоб згадати цього  мудрого чоловіка, який багато зробив для розбудови сіл: Плоске, Будки і Костянтинівка. Про людину, яка  знала справжню ціну хлібу, про того, хто жив турботами людей і дбав про те, щоб покращити життя жителів Костянтинівської сільської ради.

  Захід відкрив сільський голова Олексій Шульга, він зазначив, що Іван Якович відіграв велику роль у розвитку нашої громади, а також підкреслив вагомий вклад тих людей, які пліч о пліч працювали разом з ним.  

  Генеральний директор СТОВ «Лан»  Віталій Перканюк вручив запашний коровай ветеранам колгоспної праці колишньому агрохіміку колгоспу «Серп і Молот» Галині Попілевич, бригадиру тракторної бригади Івану Кулінченку та доярці Галині Макаренко. Коровай розрізали і вкінці заходу пригостили ним всіх присутніх, в знак пам’яті про трудівника-хлібороба.

  Від завідуючої Костянтинівською сільською бібліотекою Лариси Тищенко присутні дізналися про життєвий шлях Івана Яковича, а також мали нагоду познайомитися з виставкою періодичних видань та фотовиставкою, які висвітлюють життєвий шлях дбайливого господарника.

  Володимир Грошев, голова  районної ради, зазначив, як добре, що в нашому районі є такі особистості, на яких можна рівнятися і працювати, і дбати про людей, так як це робив Іван Якович.

  Своїми спогадами про великого хлібороба ділилися бувший начальник  управління сільського господарства Смілянського району Юрій Маловічко, бувший голова Смілянської міської ради Олександр Котькало, колишній секретар партійної організації колгоспу «Серп і Молот» Віра Чмиренко, голова ради ветеранів Костянтинівської сільської ради Галина Попова, колишній заступник голови колгоспу по матеріальному забезпеченню Святослав Дяченко, колишня голова профспілкової організації колгоспу Геня Бондаренко, колишній агрохімік Галина Попілевич та земляк Івана Яковича Пічкура Антон Федоренко.

  В знак пошани до Івана Яковича Пічкура були покладені вінки і квіти до його могили.

  Учасниці вокального жіночого ансамблю «Райдуга» та народного аматорського ансамблю «Будківчанка» прикрасили захід піснями у своєму виконанні.

  Завдяки цьому заходу переконалися ще раз у істині: людина живе доти, доки її пам’ятають. Ми пам’ятаємо Івана Пічкура, горді і вдячні за те, що на теренах нашої громади трудився і жив такий заслужений працівник сільського господарства, мудрий хлібороб з великої букви.

  Ім’я Івана Яковича увіковічнили для прийдешніх поколінь, назвавши одну з вулиць села Плоске і встановивши меморіальну дошку на його честь.

  Увіковічнено трудовий подвиг Івана Яковича Пічкура в численних публікаціях в пресі і в поемі Василя Гирича «Гора з горою сходиться».

   «Він такий, як скаже – то доб’ється

    Для людей, для їхнього добра,

    Бо недаром неспокійно билось

    Справедливе серце Пічкура…»

 

Лариса Тищенко,

завідуюча Костянтинівською сільською бібліотекою

Вівторок, 11 липня 2017, 10:20

"Зіркові канікули у Світі талантів"

   Влітку, коли всі діти відпочивають на канікулах, учасники дитячого вокального ансамблю  «Барви» Ротмістрівської дитячої музичної школи (філія Березняки) та їх чудовий керівник Лариса Шеремет підкорюють нові творчі вершини.

   Цього разу вони взяли участь у ХІ Всеукраїнському  дитячому конгресі  "Зіркові канікули у Світі талантів", що   проходить з 21 червня по 11 липня 2017 року в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» в місті Одеса. Організаторами конгресу стали: Міністерство соціальної політики України; Міністерство освіти і науки України; Міжнародна громадська організація «Жінка ІІІ тисячоліття»; Український державний центр позашкільної освіти.

  Наші талановиті діти не просто взяли участь у конкурсі, а гідно представили Смілянщину та  отримали І премію.

  Вітаємо наших переможців! Бажаємо  учасникам дитячого вокального ансамблю  " Барви" та їх керівнику  Ларисі Шеремет  подальших творчих успіхів, наснаги, творчого розвитку та нових незабутніх вражень!

 

 Наталія Міненко,

головний спеціаліст сектору культури райдержадміністрації

               Тож встаньте всі і голови схиліть,

               Згадайте тих, хто йшов через фронти

               Із вдячністю хвилину помовчіть,

               Щоб пам`ять в нашім серці зберегти… 

 

  22 червня о 12 годині біля обеліска слави в селі Попівка  відбувся урок пам`яті «Пам`ять про них збережуть обеліски», приурочений Дню скорботи  й пам`яті жертв війни в Україні.

  На заході були присутні: сільський голова Володимир Вибивайло, працівники установ населеного пункту, депутати сільської ради та місцеві жителі.

  Хвилиною мовчання вшанували загиблих у роки війни односельчан. До підніжжя обеліску поклали  вінки та квіти.

  Завідуюча сільською бібліотекою Наталія Одородько  організувала та продемонструвала   присутнім книжкову виставку « Так починалася війна».

            

 

 За інформацією

 Попівського сільського будинку культури 

  Нещодавно до сільської  бібліотеки завітала поетеса, відмінник освіти, учитель-методист Балаклеївської спеціалізованої школи № 1  І – ІІІ ступенів ім. Є. Гуглі Валентина Мандрика та подарувала 2 книги «У кожній зернині – любові краплина».

  Книга привертає увагу насамперед структурою викладеного матеріалу. Поряд з історичною довідкою про найпоширеніші сільськогосподарські культури,  подаються рецепти приготування страв із них та нариси, оповіді, вірші, загадки, прислів'я, авторська поезія про рослини, які ростуть поруч із нами, які годують нас та продовжують життя.

  Вдалим доповненням до інформаційного матеріалу є акровірші та загадки вихователя Оксани Григорчук з дитячого садочка «Веселка» з м. Городища та віночок дитячої поезії від нашої поетеси Валентини Мандрики. Упорядкувала посібник теж наша землячка Тетяна Горідько (Шатайло), яка є колишньою випускницею Балаклеївської середньої школи № 1.

  Валентина Мандрика не вперше дарує написані нею книги. Вона перечитує новинки багатьох українських письменників, а потім дарує їх в сільську бібліотеку. Так наші відвідувачі вже познайомилися з новими книгами Світлани Талан, Василя Шкляра та Володимира Лиса.

  Щиро дякуємо Валентині Михайлівні за такі чудові подарунки для наших користувачів, як маленьких так і дорослих!

 

Лілія Маслюк,

завідуюча Балаклеївською сільською бібліотекою

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 89