joomla template

Меню користувача

За освяченою водою ветерани ходили разом

19 січня всі віряни відзначали свято Водохреща, яке бере свій початок ще з часів хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані.

За давньою традицією на свято Водохреща освячують воду. Іноді цей обряд проводиться прямо на водоймах у спеціально пробитих ополонках, які називають «йордань» в спогад про хрещення Христа в Йордані. А потім освячується вода в церковних криницях. Віряни стають в чергу, щоб набрати святої води на наступний рік, і вона зберігається протягом цього часу, не псуючись. За народними віруваннями присутні під час освячення води зцілюються від хвороб.

Тож цього дня ветерани – члени клубів та любительських об’єднань також долучилися до цього дійства. Так, члени любительського об’єднання «Горлиця» пішли до церкви всією дружньою родиною, а потім, набравши освяченої води, зібралися на засідання, де під час дружнього чаювання обговорювали традиції цього свята, особливості обрядів та рецепти пісних страв, адже напередодні Водохреща православними християнами святкується «Голодна кутя».

Отже, саме так, разом з друзями ветерани відзначають не лише державні та релігійні свята, пам’ятні дати, а й важливі моменти в особистому житті кожного, адже вважається, що спілкування – це найдорожчий дар людини.