joomla template

Меню користувача

Їду, їду на коні, на коцюбі калиту кусати…

Є в Україні свята, які чекають, до яких готуються всі, незалежно від віку, статі та віросповідання. Саме таким святом є день Андрія, який відзначається 13 грудня. В ньому переплелися релігійні обряди, народні традиції та звичаї, що передаються з покоління до покоління.

Святкували Андрія і в клубах та любительських об’єднаннях району. Та не просто святкували, а старалися дотриматися усіх звичаїв та обрядів, на які свято Андрія надзвичайно багате.

Зокрема, в с.Макіївка соціальний працівник Людмила Крамар підготувала для членів клубу «Берегиня» цікавий екскурс в історію цього дня, розповіла про його особливості та традиції. Варто сказати, що свято Калити, як ще по-іншому називають день Андрія, – одне з найвеселіших зимових свят. Раніше молодь збиралася разом, готувала частування та влаштовувала веселощі. Андріївські вечорниці – це візитівка зимового циклу свят, його феєричний старт.

За прикладом української молоді, яка збиралася на гуляння близько ста років тому, ветерани також вирішили влаштувати собі справжнє свято, а тому і калиту пекли, і співали, і ворожили, і вареники їли.

У Ротмістрівці також день Андрія Первозванного пройшов із розмахом. Як і завжди, соціальний працівник Тамара Кривошея створила справжній святковий настрій для своїх ветеранів. Центром дійства  і тут стала сонце-калита, випечена власними руками. Приходили калиту кусати і пан Калитинський, і пан Коцюбинський, а ті, хто не зміг куснути хліб відразу, пішли додому із оновленим макіяжем сажею.

Одне із найвеселіших свят закінчилося традиційним чаюванням із тією ж смачнючою калитою. А ветерани висловили надію, що і весь цикл зимових свят пройде так само цікаво, легко, весело та насичено.