joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Смілянському районі дана акція стартувала з 1 грудня в Всесвітній  день боротьби зі СНІДом. Відділенням організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді розроблено план заходів на тему « Профілактика Віл/СНІД» .  До акції в районі долучилися Сунківська ЗОШ I-III ступенів та Ротмістрівська ЗОШ I-III ступенів району , які брали участь у запланованих заходах. Фахівцями з соціальної роботи проводилося інформування серед учнів 8-11класів з метою попередження інфекційної хвороби Віл/СНІД.  6 жовтня 2019 року  було проведено оглядовий тренінг-лекцію «Профілактика ВІЛ/СНІД »для 19 учнів 9-11 класів Сунківської ЗОШ  та 10 жовтня 2019 року для 46 учнів Ротмістрівської ЗОШ .

Мета тренінгу-лекції полягала в консультуванні старших класів з питань профілактики інфікованності ВІЛ та захворюваності на СНІД. Молодь була ознайомлена зі статистикою інфікованності населення для розуміння важливості профілактичних заходів. В рамках заходу вирішено завдання, які дали змогу систематизувати отримані знання щодо передачі Віл, анонімне анкетування, відеолекторії «Захисти себе від Віл», «Шляхи передачі  ВІЛ». Основним завданням було  привернення уваги  до  актуальної  проблеми на дану тематику, адже з кожним роком  Віл-інфікованих людей зростає. Інформація, отримана під час тренінгу, була корисною. В процесі спілкування присутні задавали питання, на які фахівцем були надані вичерпні  відповіді . Після завершення заходу слухачі отримали інформаційні буклети.

10 грудня вже втретє в цьому році по всій країні проводилася акція «LetsHelpBabusya», яка започаткована  благодійним фондом LetsHelp, що вже більше чотирьох років піклується про людей похилого віку. Суть акції полягає в тому, що волонтери фонду по всій країні у визначений день та час допомагають людям похилого віку здійснити продуктові покупки та оплачують їх за рахунок коштів фонду.

І вже втретє наш територіальний центр активно долучається до цього дійства. Адже мета цієї акції дуже благородна – привернути увагу суспільства до критичної ситуації, в якій опинилися наші пенсіонери.

Цього року такі акції вже відбулися в с.Ротмістрівка, потім в с.Костянтинівка, а сьогодні – в с.В.Яблунівка. Директор терцентру Галина Кравченко разом із завідуючою відділенням Людмилою Король, соціальним працівником Галиною Кулик долучили до акції в якості волонтерів і учнів Великояблунівської школи Лізу Підгорну та Дарину Хільченко. Діти з радістю допомагали бабусям здійснити продуктові покупки в місцевому магазині.

Для ветеранів така акція була неочікуваною, тож від того ще більш приємною. Вони всі дякували волонтерам та організаторам акції, оскільки в теперішніх умовах пенсіонерам дійсно доводиться сутужно, тож така підтримка для них є відчутною та потрібною.

Чергове засідання любительського об’єднання «Горлиця» с.В.Яблунівка цього разу проходило 7 грудня на День Катерини. Проте напередодні вся держава відзначала День збройних сил України, тому соціальний працівник Галина Кулик привітала присутніх чоловіків зі святом, а всі разом подякували синам і внукам, які захищають наш спокій на Сході. Ветерани побажали захисникам Вітчизни сили волі, терпіння, здоров’я і миру, які всі так чекають.

Потім Галина Кулик розповіла присутнім про свято великомучениці Катерини, його історію, прикмети та традиції. Не оминули увагою і свята, що наближаються: Андрія, Варки, Савки та Миколи. Ветерани долучилися до обговорення традицій, пригадували, як відзначалися ці свята у минулому.

А ще Галина Василівна розповіла ветеранам, що група громадських діячів, акторів та успішних жінок ініціювали запровадження Всесвітнього дня української хустки. Його пропонують відзначати щороку 7 грудня. З цієї нагоди у мережі запустили флешмоб «Українська хустка». Галина Василівна запропонувала долучитися до нього, на що всі одразу погодились. Ветерани з радістю позували в українських хустках, показували різні відомі їм способи її запинати.  А присутня на заході бібліотекар Катерина Черпак розповіла, яку роль раніше грала хустка, адже це не просто головний убір. Для української жінки це перш за все оберіг, а ще символ жіночності, вірності і кохання.

Засідання «Горлиці» цього дня вийшло дуже насичене та змістовне, і як завжди, завершилося дружнім веселим чаюванням та українською піснею.

Міжнародний день людей з інвалідністю – це день особливої уваги до проблем та важливих питань осіб цієї категорії. Ними опікується декілька служб, серед яких і територіальний центр соціального обслуговування, у відділенні соціальної допомоги вдома якого знаходяться на обслуговуванні 79 осіб з інвалідністю.

Саме тому спільними зусиллями терцентру та спонсорів було підготовлено подарунки та листівки шести підопічним,  особам із інвалідністю. Зокрема, гості завітали до Віри Фінько, особи з інвалідністю ІІ групи загального захворювання, яка проживає у с.Голов’ятине. Приємні презенти жінці особисто вручили заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов, директор терцентру Галина Кравченко, сільський голова Олег Руденко та соціальний робітник Наталія Нарадько. Це ті вияви уваги, які можливо та необхідно робити, щоб люди  не відчували себе самотніми, щоб їхня нелегка доля була дещо прикрашена душевним теплом небайдужих людей.

Волонтер – не спеціальність, волонтер – покликання, якому слідують, як поклику своєї совісті і душі, люди безкорисні, щирі, сповнені турботи та доброти. У нас в районі їх теж немало, особливо майже кожен житель наших сіл став волонтером підтримавши армію, наших захисників на Сході, починаючи із 2014 року. Тонни зібраних продуктів харчування, речей, коштів, необхідного військового спорядження везли смілянські волонтери на Схід. І за це їм велика шана й подяка.

Особлива увага приділяється розвитку волонтерства районною радою ветеранів спільно із територіальним центром за напрямками «Пенсіонер-пенсіонеру», «Діти-ветеранам», «Твори добро, бо ти на землі людина», «Допоможемо ветерану», «Оточимо турботою самотність».

В районі діє 26 волонтерських осередків, працює 123 особи волонтерів, якими надано більше 5 тисяч послуг тим, хто потребує допомоги. Завдяки волонтерам з числа пенсіонерів, небайдужих людей у цьому році ми змогли допомогти більше 500 громадянам, малозабезпеченим сім’ям району одягом, взуттям, продуктами харчування.

Добре потрудилися волонтери сіл Куцівка, Сунки, Березняки, Носачів, Голов’ятине, Залевки, серед яких і наші соціальні робітники. Тільки завдяки вчителям-пенсіонерам, небайдужим і активним людям-волонтерам працюють в селах Університети ІІІ віку, клуби ветеранів, любительські об’єднання. Їх очолюють наші волонтери, чиї серця наповнені любов’ю до людей, прагненням підтримати їх і продовжити їхнє довголіття.

Це декан факультету Університету ІІІ віку «Цвіт осені» с.Ташлик Ліна Самура, її заступник Галина Гузьман, керівники клубів та любительських об’єднань сіл Сунки – Катерина Полякова, Куцівка – Валентина Чернявська, Тернівка – Олександра Дьогрик, Попівка – Людмила Павловська.

Напередодні Всесвітнього дня волонтерів, яке відзначають 5 грудня, на обласному зльоті волонтерів побувала і наша делегація на чолі із головою районної організації ветеранів Сергієм Латенком та директором терцентру Галиною Кравченко. Добрі слова вдячності та подарунки отримали волонтери с.Костянтинівка та їх сільський голова Олексій Шульга.

День волонтера – це добра нагода ще раз сказати добре слово про людей, які роблять наш світ милосерднішим. Саме це є їхньою винагородою, яка вимірюється не в грошовому еквіваленті, а в людській вдячності. Дякуємо Вам за щедрість душі і доброчинність!

Нещодавно утворений клуб ветеранів «Куцівчанка» с.Куцівка розгорнув активну діяльність, і на чергове засідання, яке відбулося 02 грудня, голова ради клубу Валентина Чернявська на прохання ветеранів запросила лікаря загальної практики сімейної медицини Здоровко Ларису Георгіївну.

Ця зустріч для ветеранів була очікуваною, оскільки із запровадженням медичної реформи саме з цим лікарем переважна більшість членів клубу уклала декларацію про медичне обслуговування, тож питань до лікаря назбиралося чимало.

Лариса Георгіївна розповідала про систему медичного обслуговування в умовах реформування загалом та відповідала на питання, які цікавили ветеранів. Обговорювали і профілактику серцево–судинних захворювань, і питання щеплень, і як саме вберегтися від вірусних інфекцій з настанням холодів. Кожен мав змогу задати лікарю питання, на всі ветерани отримали вичерпні відповіді.

Зустріч виявилася дуже цікавою та корисною, куцівчани подякували лікарю за плідну зустріч та запрошували Ларису Георгіївну і в подальшому брати участь у засіданнях клубу.

3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Як правило, говорячи про цю категорію людей, звикли наголошувати на їхніх проблемах, але незважаючи на певні фізичні обмеження, вони також обожнюють свята, які легко створити навіть у будні. Саме з цією метою відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді територіального центру соціального обслуговування разом із відділом освіти Смілянської райдержадміністрації організували для діток з інвалідністю цікаву поїздку до лялькового театру у м.Черкаси.

Якщо говорити про дітей з обмеженими фізичними можливостями, то на Смілянщині їх 110, але, на жаль, не всі вони можуть вільно пересуватися. Тому відвідали виставу 20 осіб. Спеціально для них трупа театру підготувала виставу «Троє поросят». Добре відома казка заграла для присутніх новими відтінками, адже актори створили неперевершені образи своїх героїв. Колоритні поросята, харизматичний вовк, можливість взяти безпосередню участь у дійстві зробили цю подію особливою. Маленькі глядачі залишилися у захваті від вистави, а тому подякували акторам та вручили їм невеликі сувеніри.

Діти також не залишилися без подарунків. ВО «Черкащани», хлібозавод с.Будки та магазин «Скарбничка» - це ті благодійники, які організували для малят презенти. А тому дітлахи поверталися додому щасливі та насичені позитивними емоціями. Це свято посеред буднів вони запам’ятають надовго.

21 листопада члени клубу «Берегиня» с.Макіївка зібралися на чергове засідання. На цю зустріч йшли з неабиякою цікавістю, адже знали, що цього дня їх земляк, Хижняк Валентин Михайлович презентуватиме їм свою нову книгу «Макіївка. Крізь роки і століття».

Автор – це людина, яка народилася і виросла в с.Макіївка, все своє життя він віддав педагогічній роботі спочатку вчителем, а потім довгий час очолював Макіївську школу, і всі роки займався дослідженням рідного краю, адже є істориком не лише за освітою, а й за покликом душі. Його розповіді завжди зачаровують, адже Валентин Михайлович досліджує кожен факт, кожну подію, аналізує вчинки та поєднує все це у цікаві історії.

У своїй книзі Валентин Хижняк описав історію рідного села з часів його утворення, зупинився на кожній знаковій події не лише рідного краю, а й людей, які впливали на історичні факти та події Макіївки. Не оминув увагою і такі важливі сфери життя, як культура, медицина та освіта села. Особливу увагу він приділив традиціям, які складалися століттями та дійшли до сьогодення.

Ветеранів, як завжди, дуже розчулив виступ талановитого земляка, адже ця книга за своїм змістом їм настільки близька, що, здавалося, стосується саме кожного з них особисто. Вони щиро дякували автору та побажали йому творчих успіхів і здійснення всіх ідей, яких у Валентина Михайловича зріє чимало.

21 листопада цього року у територіальному центрі проводилась атестація соціальних працівників та інших фахівців соціальної роботи. ЇЇ мета–це підвищення рівня професійної діяльності таких працівників шляхом оцінки результатів їх роботи, ділових та професійних якостей, виявлених працівниками при виконанні їх службових обов’язків визначених професійно-кваліфікованими характеристиками посад і відображених у  посадових інструкціях.

Атестація такої категорії соціальних працівників проводиться 1 раз у три роки. Тож цього року атестації підлягала соціальний працівник відділення соціальної допомоги вдома Демиденко Олена Юріївна, яка з 2013 року працює на посаді соціального працівника цього відділення.

Голова атестаційної комісії, заступник директора терцентру Оксана  Литвиненко ознайомила членів комісії з наказом про проведення та умови атестації. Як і годиться соціальний працівник витягла один з підготовлених білетів і почала готувати відповіді. Згодом була зачитана характеристика на соціального працівника, щоб члени комісії були обізнані про спеціаліста, який атестується. 

За час, який був відведений для відповідей, Олена Демиденко  відповіла письмово на всі чотири питання білета. Відкритим голосуванням члени комісії оцінили відповіді і в результаті соціальний працівник отримала 20 балів за 4 відповіді, що свідчило про високий рівень підготовки її до атестації.

Секретар атестаційної комісії інспектор з кадрів Галина Косодрига заповнила атестаційний лист, в якому одноголосно було записано рішення комісії про відповідність соціального працівника займаній посаді, та  рекомендовано зарахувати її до кадрового резерву. 

На засіданні атестаційної комісії були присутні, як експерти директор Галина Кравченко та завідуюча відділенням соціальної допомоги вдома Людмила Жук, які погодились з рішенням атестаційної комісії, подякували Олені Демиденко за старанність та відповідальність в роботі, побажали їй надалі працювати над підвищенням своєї кваліфікації, професійним ростом в майбутньому.

Декілька разів на рік територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району проводить для своїх працівників семінари-навчання. Цього разу до них завітали перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Пєчніков та заступник з гуманітарних питань Сергій Глізнецов. У своїх виступах вони високо оцінили роботу територіального центру в цілому, кожного соціального працівника та соціального робітника зокрема, які в усіх селах району опікуються самотніми, особами з інвалідністю, допомагають долати труднощі, а також щиро подякували за їхню таку нелегку, але потрібну людям професію. Семінар був присвячений кільком важливим темам, а тому проходив в декілька етапів.

Вже не вперше для працівників терцентру провела тренінг головний спеціаліст обласної профспілки Валентина Даник. Тему «Подорож до себе та формування стабільного емоційного стану» лектор обрала не випадково, адже соціальні працівники та соціальні робітники найбільше свого часу проводять з людьми, надаючи відповідні послуги. А тому питання професійного вигорання, втоми та емоційного перевантаження завжди є для них актуальним.

Валентина Іванівна підготувала змістовну презентацію, яка містила і теорію, і відеовставки, і декілька практик. Вправи особливо полюбилися слухачам, адже їх можна використовувати і в повсякденному житті для розвантаження та відпочинку від стресу і втоми. Тренінг містив настільки багато інформації, що виділеного часу навіть не вистачило, тому можна планувати наступні зустрічі із Валентиною Даник, в арсеналі якої залишилося ще чимало цікавого.

Повертаючись до питань діяльності терцентру, слово одержала завідуюча відділенням соціальної допомоги вдома Людмила Жук. Вона проаналізувала роботу соціальних робітників та працівників згідно із Державним стандартом за 10 місяців поточного року та підвела підсумки проведення моніторингу у відділеннях терцентру.

Звісно, слово мала і директор територіального центру Галина Кравченко, яка зупинилася на змінах, які можливі у роботі закладу у зв’язку із децентралізацією - активно створюються ОТГ, які йдуть у бік самостійності у всіх сферах. Також Галина Олександрівна зупинилася на питаннях трудової дисципліни, виконання вимог державних стандартів та на діяльності соціальних робітників відповідно до нормативних документів і їх співпраці із сільськими радами.

Завершився семінар також вкрай важливим питанням – вимогами до оформлення лікарняних листків непрацездатності. На них зупинилися заступник директора Оксана Литвиненко та провідний бухгалтер Антоніна Береговенко.

Тож черговий семінар пройшов активно та змістовно. Насичений план був втілений в життя, а присутні вкотре відкрили для себе нові сторони своєї професії, одержали можливість емоційного розвантаження та заряд позитиву для подальшої роботи.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 76