joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

     Такою була тема засідання інформаційного клубу «Зустріч» у філіалі відділення денного перебування с. Ротмістрівка.

     Пенсіонери є категорією суспільства, яка найбільше потерпає від тенденцій сучасного світу. Адже їм доволі складно йти нога в ногу з потужним швидкозмінним інформаційним потоком, особливо, коли це стосується правового аспекту їхнього життя.

     Пенсіонер-споживач - є однією з найменш соціально захищених верств населення в нашій країні. Йому складно самостійно розібратися в рутині постанов, положень та законів.

     В такому випадку на захист йому повинна приходити соціальна служба. Що вона і робить.

     І тому, щоб допомогти людям похилого віку більше дізнатися про свої права споживачів, у філіалі відділення денного перебування відбулася зустріч з пенсіонерами, присвячена Всесвітньому дню захисту прав споживачів, на якій соціальний працівник  Інна Танцюра ознайомила присутніх з їх правами споживачів. В рамках зустрічі було розглянуто основні положення Закону України «Про захист прав споживачів». Обговорення кожного із цих пунктів супроводжувала жвава дискусія, також було переглянуто відео, де адвокати -практики давали свої поради щодо того,  як правильно можна захищати свої права у супермаркеті, магазині тощо. Чимало запитань виникло у членів клубу, на які вони одразу отримали відповідь від соціального працівника.

     На завершення кожний з учасників отримав пам’ятку про те, як можна правильно захистити свої  права та куди при цьому необхідно звертатись. Ветерани щиро дякували Інні Танцюрі за змістовну і таку корисну зустріч.

     У філіалі відділення денного перебування с. Ротмістрівка 15 березня відбулося засідання клубу ветеранів «Промінь добра», присвячене вшануванню пам’яті геніального поета, художника, борця за свободу і щастя українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

     На зустріч зібралися ветерани - шанувальники творчості Тараса Шевченка. Програма була насиченою: перегляд документального фільму «Життя і творчість Великого Кобзаря», презентація учасниками власноруч створених тематичних листівок, перегляд композиції «Кобзар-живописець». Соціальний працівник Інна Танцюра розповіла присутнім про невідомі сторінки життя та творчості нашого великого Кобзаря. Та справжньою окрасою зустрічі стала декламація віршів Тараса Шевченка, які розповідали напам’ять члени клубу, бо ще з дитинства, з шкільних років пам’ятають незабутні геніальні вірші поета.

     З упевненістю можна сказати, що Великі сини України не забуті, незабутий Великий Кобзар. Що роки, десятиліття минають, а він до сих пір в наших серцях!

     15 березня  в с.Балаклея на базі сільського клубу відбулося чергове заняття Університету ІІІ віку «Осіннє золото». «Мовний етикет» - такою була тема. На заняття зійшлися майже всі слухачі п’ятого курсу,  адже приїхала директор територіального центру, ректор Університету Галина Кравченко.  Саме її лекції поважні студенти завжди слухають із захопленням і цікавістю.

     Слухачам були запропоновані приклади етикетних одиниць, якими виражаються вітання, поради, вибачення, подяки, прощання, знайомства,  співчуття, заперечення, а також приклади з власного досвіду. Лектор запросила до обговорення й слухачів, які активно включились у розмову. Всі були одностайні в тому, що треба щодня відточувати своє мовлення, бути гарним слухачем, уміти керувати процесом спілкування і, головне, поважати людську гідність та бути щедрим на похвалу.

     Ветерани, хоч і мають за плечима життєвий досвід, проте дякували за змістовну і потрібну лекцію.

 

P3140397_photo-resizer.ru

Стало вже доброю традицією, що колектив територіального центру підводить підсумки своєї роботи за увесь попередній рік, збираючись на підсумкову нараду. Це не тільки офіційний захід, але й справжнє свято, адже крім працівників закладу, до нього долучаються і гості, які завжди підтримують соціальну сферу району. Цього року підсумки містили важливі віхи діяльності організації за 2017 рік.

А звітувати було про що, адже колектив терцентру за результатами роботи у минулому році занесений на Дошку Пошани колективів соціальної сфери області, немало терцентрів із районів приїжджали вивчати досвід, з Білозірської ОТГ також була делегація, яка знайомилася із діяльністю своїх колег по соціальному цеху.

Відкрила нараду директор терцентру, Заслужений працівник соціальної сфери України Галина Кравченко. У своїй доповіді вона відзначила, що 2017 рік був нелегкий, проте відбулося немало позитивних зрушень.

Незважаючи на складний фінансовий стан в районі, виплачені всі передбачені законодавством виплати соціальним робітникам, значно покращено умови їх праці, закуплено 38 веломашин, пошито жилети, сумки, забезпечено халатами, чобітьми, рукавицями, рушниками, засобами гігієни, розширено географію клубів і любительських об’єднань, вони діють у 13 селах району, поповнено відділення з організації надання адресної грошової та натуральної допомоги на 30,8 тис. гривень, зміцнено матеріально-технічну базу терцентру, завдяки Народному депутату Рудику С.Я. закуплено 2 комп’ютери.

Всі відділення працюють на результат. Станом на 01.01.2017 року виявлено 2402 особи, які потребують соціального обслуговування, фактично обслужено 2359 осіб, що складає 98,2 відсотка, а це вище середньообласного показника.

«Золотим фондом» соціального захисту назвала Галина Олександрівна працівників терцентру. Особливі слова подяки звучали на адресу ветеранів, які пропрацювали більше 20, 15, 10 років. Це Кравець Тетяна з Куцівки, Смаглій Тетяна з Плескачівки, Швидка Оксана з Ковалихи, Мандрика Тетяна з Балаклеї, Щербатюк Любов з Пастирського, Чорнобривець Тетяна з Балаклеї, Сіроштан Олена з Теклиного, Кулинич Ніла з Куцівки, Терехова Валентина з Костянтинівки та інші.

Не відстають від жінок і 2 чоловіки, які освоїли професію соціального робітника. Це Хоменко Микола з с.В.Яблунівки та Зелений Юрій з с.Мельниківки.

Головне, чого домагаються у своїй роботі соціальні робітники – це надання соціальних послуг згідно Державних стандартів. Для 985 одиноких людей похилого віку району соціальний робітник – найкращий друг, надійний помічник, а часто і єдина розрада в теперішньому складному житті. Саме так працюють всі наші 42 жінки соцробітниці і 2 чоловіки. Тому слова подяки лунали з уст директора всім, хто безпосередньо надає соціальні послуги і хто організовує, навчає, контролює і допомагає чітко налагоджувати процес соціального обслуговування. Було проаналізовано роботу всіх трьох відділень терцентру.

Завдяки спонсорам, благодійникам відділення з організації надання адресної натуральної та грошової допомоги за 2017 рік поповнилося промисловими та продовольчими товарами на 30 тисяч гривень, що дало можливість надати допомогу 504 малозабезпеченим сім’ям з дітьми та жителям району.

Особлива увага приділялась збагаченню форм і методів роботи, наданню соціальних послуг з адаптації та залученню ветеранів праці до участі в клубах, любительських об’єднаннях, Університетах ІІІ віку. З ініціативи терцентру вони діють у 13 селах району.

Значну увагу адміністрація терцентру приділяла підвищенню ділової кваліфікації та атестації соціальних працівників. Діє «Школа соціальної роботи», проводяться семінари-навчання, тренінги.

Робота терцентру постійно висвітлюється в ЗМІ та на сайті. У 2017 році підготовлено і випущено 3 буклети про діяльність клубів, любительських об’єднань та Університетів ІІІ віку.

У зв’язку з утворенням Ротмістрівської ОТГ територіальний центр співпрацює із нею на основі договору.

Галина Олександрівна щиро подякувала райдержадміністрації, районній раді, Народному депутату Рудику С.Я. за підтримку та допомогу, а також визначила пріоритетні напрямки роботи на 2018 рік.

До обговорення долучилися соціальні працівники і робітники терцентру, які висловили власні думки та дали високу оцінку діяльності організації у минулому році.

У підсумковій нараді також взяли участь і виступили гості: голова районної ради Володимир Грошев, заступник голови РДА Сергій Глізнецов, голова ради ветеранів району Сергій Латенко, помічник Народного депутата Рудика С.Я. Лідія Зайва, голова обласної профспілки працівників соціальної сфери Людмила Веселовська, голова Ротмістрівської ОТГ Володимир Ховайба. Вони високо оцінили роботу колективу терцентру та побажали нових успіхів у нелегкій, але почесній професії. Крім того, від Народного депутата Рудика С.Я. були вручені подарунки – блокноти із ручками. 

P3140298_photo-resizer.ru

P3140306_photo-resizer.ru 

Після наради відбулися профспілкові збори колективу. З доповіддю виступила голова профкому Людмила Жук, а також голова ревізійної комісії Оксана Швидка. Під час зборів розглянули питання виконання колективного договору та затвердили кошторис і план роботи на поточний рік. 

P3140256 (1)_photo-resizer.ru

Тепер, підбивши підсумки, можна з упевненістю сказати, що 2017 рік завершився, адже результати та оцінка діяльності озвучені, плани побудовані, напутнє слово для роботи у 2018 році сказане. Увесь колектив терцентру готовий із новими силами поринути у нелегку, але важливу роботу допомоги людям. А на загальному фото, що стало прекрасним завершенням заходу, варто поглянути на очі кожного із працівників, адже вони горять завзяттям, добротою і любов’ю.

     Весна подарувала свято, коли кожна жінка,  незважаючи на вік, почувається особливою, гарною та щасливою. Адже в цей день нею захоплюються,  її оспівують у віршах та піснях. Гарний настрій їм дарують чоловіки, рідні, друзі та знайомі. А ще – жінки вітають один одного, збираючись разом у любительських клубах та об’єднаннях.

     Так, у с. В.Яблунівка в любительському об’єднанні «Горлиця» соціальний працівник Кулик Г.В. підготувала для пенсіонерів – жінок святкову програму з веселими піснями та жартами, віршами та спогадами про молоді роки. А весняного настрою додав Андрій Дубовик, який привітав присутніх жінок та подарував усім букети котиків.

     Таке ж святкове дійство відбулося і в с.Макіївка в клубах «Берегиня» та «Ми іще молоді», де жінок - ветеранів вітали учасники художньої самодіяльності сільського будинку культури та учні школи. Соціальний працівник Людмила Крамар з ветеранами-активістами організувала привітання на дому пенсіонерів, які не змогли прийти на свято.

     Відзначали свято жінок і в інших клубах та любительських об’єднаннях, зокрема в с.Теклине, с.Попівка, с.Тернівка та с.Сунки.

     Коли жінка щаслива – добре всім навколо, тож вмійте дивувати жінок, бережіть їх, даруйте радість та позитивні емоції щоденно.

     Перший місяць весни відкриває свої обійми і вітає найчарівнішу половину людства з Міжнародним жіночим днем, днем тепла і сонця, краси і любові. Сердечно вітаємо всіх вас з цим святом і ми.

     Ніколи не зміліє ріка життя,

     Бо дає його любов жінки,

     Не спиниться колиска Всесвіту,

     Бо вигойдує її турбота матері,

     Не потьмяніє день,

     Бо осяває його краса коханої.

     Сьогодні вам усі квіти землі! Будьте здорові й веселі, мудрі й терплячі, чарівні й неповторні. Нехай буденність ніколи не пригасить високий політ ваших сміливих мрій, прекрасні почуття дарують натхнення для нових успіхів і перемог, а чоловіки прихилять до вас небо і встеляють шляхи барвистими квітами і зорями!

     Жінка – надія світу! Вклоняємося вам!

 

     Директор  терцентру                                                                      Г.О. Кравченко

 

20180306_115614

Весна завжди приходить несподівано, а сьогодні вона нагадала про себе теплим сонечком  і усмішками жінок – ветеранів, які зібралися у приміщенні музейного комплексу с.Балаклея  на святкове засідання Університету ІІІ віку «Осіннє золото», приурочене міжнародному жіночому дню.

Привітати жінок – ветеранів прийшли сільський голова Ростислав Ситник, директор територіального центру,  ректор університету Галина Кравченко, завідувач відділенням денного перебування Людмила Король. Святкову програму для ветеранів підготувала соціальний працівник Тамара Лихолай разом із бібліотекарем Іраїдою Бондаренко, а допомогли створити святкову атмосферу учасники творчого колективу «Сад-виноград» під керівництвом Людмили  Моровик.

Поетичну композицію про жінку – матір,  жінку – бабусю, жінку – трудівницю присвятили присутнім учні Балаклеївської ЗОШ І-ІІ ст.№1. Слова вдячності мамам, бабусям, всім жінкам за тепло, материнську турботу, ніжність і любов не могли залишити байдужими присутніх. А пісні, виконані хлопчаками – учасниками художньої самодіяльності, зірвали море оплесків. 

20180306_113843

Галина Кравченко сердечно привітала присутніх із прийдешнім святом, розповіла  історію його виникнення,  а також вручила з нагоди свята подяки за активну участь в організації та проведенні навчання та дозвілля для слухачів Університету працівникам сільської бібліотеки Лілії Маслюк та Іраїді Бондаренко, а також керівнику  колективу «Сад-виноград» Людмилі Моровик та директору сільського будинку культури Ларисі Зоріній.

У виконанні дітей для жінок звучали народні пісні, а танці створювали веселу атмосферу. Святкового настрою присутнім додав  і сільський голова Ростислав Ситник, який не тільки побажав здоров’я, миру, любові та поваги, а й вручив присутнім солодощі для святкового столу. 

20180306_114256

А завершилося свято приємним чаюванням із подарованими смаколиками.

Незважаючи на те, що  за вікном снігові перемети, календарна весна вже настала, а з нею стрімко наближається головне жіноче свято – 8 Березня. Саме з  цієї нагоди  у філіалі відділення денного перебування с. Ротмістрівка 3 березня відбулося свято, на яке було запрошено активних жінок-ветеранів, пенсіонерів села.

IMG_20180303_111458  

Ведучими  на святі були вчитель Ротмістрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Володимир Савченко та соціальний працівник, фахівець із соціальної роботи Інна Танцюра, яка лише розпочала свою трудову діяльність. З новими знаннями, з дипломом з відзнакою дівчина взялась до справи творчо і відповідально. Напередодні ветеранам, які живуть ближче до лікарні, де для них відкрита світлиця, особисто рознесла запрошення, залучила до заходу учасників художньої самодіяльності, голову ветеранської організації, учнів місцевої школи. 

IMG_20180303_115331

З радістю і очікуванням чогось незвичайного сходились жінки-пенсіонери. Їх радо запрошували до світлиці ведучі свята.

«Жінка – Берегиня, жінка – трудівниця, жінка – мати», - саме на її честь цього дня звучали слова вітання та подяки.

Від адміністрації територіального центру присутніх вітала Галина Косодрига, яка побажала всім добра, миру та злагоди у кожну домівку. Завітав на свято і голова ради ветеранів села, письменник Сергій Мошенський, який розчулив жінок власними ліричними віршами. 

IMG_20180303_120029

А учениця 5 класу Ротмістрівської ЗОШ І-ІІ ст. Дар’я Поліщук прочитала  для мам та бабусь зворушливий вірш. Колектив художньої самодіяльності під керівництвом Тетяни Волинець «Джерела» Ротмистрівського будинку культури подарував присутнім пісні та гуморески. 

IMG_20180303_121112

На завершення Інна Танцюра вручила кожному вітальну листівку та пригостила всіх присутніх смаколиками із запашним чаєм. 

IMG_20180303_130506

Свято пройшло у чудовій та дружній атмосфері,  гостям та учасникам свята не хотілося йти додому, ще довго в їхньому виконанні лунали веселі пісні.


  Вже  п’ятий рік в с.Балаклея діє шаховий клуб «Колос». Двічі на місяць тут збираються поважні чоловіки – ветерани села, щоб вдосконалити свої вміння в шахах, поспілкуватися, залучити до цієї інтелектуальної гри молодь. Так і 26 лютого 2018 року на черговому засіданні клубу пенсіонери-шахісти влаштували дружній  турнір. Оскільки це вже стало доброю традицією, змагалися в турнірі не лише учасники клубу, а й запрошені учні Балаклеївської ЗОШ І-ІІст.  №2.

  Після запеклої інтелектуальної боротьби на шаховому полі перемогли традиційно досвід та набуті з роками практичні навички. Отже, перше місце посів  Володимир Мишенко, друге – Леонід Симоненко, третє - Євген Шелудько.

  Окрилені перемогою, ветерани вже одразу після змагань почали планувати наступний турнір, адже в цих поєдинках вони не лише тренують інтелектуальні здібності, а й  проявляють силу волі та терпіння, тренують пам’ять, а головне – вони є мудрими наставниками для молоді. 

image-0-02-04-1fb67e495f44e5015eaeeb45694f26f7d35ba01c45e9f40f2fb7e3c2a22044dd-V

Посвист куль, атаки і прориви –

Все це відійшло далеко в сни.

Лише пам’ять вічна й незрадлива

Виринає з спогадів війни.


20 лютого в с.Балаклея відбулося засідання любительського об’єднання ветеранів «Затишок». А зібралися вони, щоб вшанувати земляків, які брали участь у війні в Афганістані. На захід були запрошені ветерани-афганці, жителі с.Балаклея, які були безпосередніми учасниками тих трагічних подій: Павло Коваль, Сергій Мех, Олег Новіцький, Микола Панченко, Юрій Бачкала. Ведучими цієї зустрічі були соціальний працівник Тамара Лихолай та бібліотекар Іраїда Бондаренко.

Ветерани ділилися спогадами про тяжкі будні їх солдатського життя та території Афганістану. Кажуть, що час лікує рани. Можливо, але в людей, які пройшли пекло тієї війни навряд чи колись загояться рани душевні. Адже в пам’яті назавжди залишаться суворі Афганські будні, які випали на їхню долю.

Сільський голова Ростислав Ситнік побажав воїнам-афганцям та всім присутнім добра і злагоди в родинах та зазначив, що сільська рада  всім воїнам – інтернаціоналістам щороку надає матеріальну допомогу. Подякував ветеранам-афганцям за те, що  доносять нам правду про ту війну, розповідають підростаючому поколінню та передають любов до рідної землі, отчого краю. Згадав і сучасних борців за свободу, незалежність нашої держави, які поклали свої життя та залишилися в пам’яті героїчною Небесною Сотнею.

Учні загальноосвітньої школи І-ІІ ст. № 2 с. Балаклея, які теж взяли участь у засіданні, присвятили учасникам бойових дій вірші та провели флешмоб, а учасники художньої самодіяльності Балаклеївського Будинку культури подарували всім присутнім пісні та танці. Приємною несподіванкою став подарунок, який передала для сільського музею та бібліотеки поетеса Тетяна Шугар – Благодарна – це краєзнавча література, зокрема і книги  ветерана – афганця Валерія Гогоренка, присвячені військовослужбовцям Смілянщини, які виконували свій обов’язок на території інших держав.

І хоча Афганістан вже в минулому, та тема війни для всіх нас, на жаль, залишається актуальною. Ми – миролюбний народ, який завжди буде боротися за мир.


<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 54