joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

У територіальному центрі соціального обслуговування серпень – найбільш багатий на іменинників місяць. Зоряні Леви та Діви з особливим шармом прикрашають собою цей світ, а наші дівчата соціальні робітники ще й роблять його добрішим.

Так, сільський голова Костянтинівської сільської ради Олексій Шульга разом із директором терцентру Галиною Кравченко, заступником директора Оксаною Литвиненко, головою профкому Людмилою Жук організували для соціальних робітників вітання із їхніми серпневими іменинами.

Четверо чарівних жінок стали винуватцями святкового дійства, яке було присвячене тільки їм. Один соціальний робітник Валентина Терехова відзначала ювілейну дату, а ще троє – Марія Козубенко, Тетяна Богатирьова, Світлана Кудренко – зустрічали черговий рік свого життя.

Сільський голова Олексій Шульга побажав соціальним робітникам усіляких гараздів, подякував їм за роботу і вручив грамоти за плідну працю на ниві соціального захисту.

Натомість директор терцентру Галина Кравченко та заступник директора Оксана Литвиненко щиро привітали іменинниць та побажали жіночого щастя, тепла, здоров’я, безмежної радості, а також більше часу приділяти тільки собі. Голова профкому Людмила Жук також долучилася до вітань та на правах безпосереднього керівника соціальних робітників побажала їм не втомлюватися від роботи, продовжувати так само якісно надавати соціальні послуги своїм підопічним та, звісно, не забувати і про себе, про свої потреби та іноді піддаватися своїм жіночим примхам. Від терцентру іменинниці одержали подарунки та листівки, які зберігатимуть приємні спогади ще довго.

Такі моменти життя пам’ять зберігає на довго, адже завжди відрадно купатися у приємних словах, відчувати свою потрібність та повагу від колег. Тож цей серпень іменинниці позначать у своєму життєвому календарі як особливий місяць, коли вітання лилися рікою. І сподіваємося, що все сказане збудеться до наступного року.

 

Традиційно перед великим святом Успіння Божої Матері йде Успенський піст. Які існують звичаї цього посту та як його дотримуватись, дізнавались на своєму засіданні учасники любительського об’єднання «Горлиця» с.В.Яблунівка. Дата посту є постійною, і кожен рік він починається на Медовий Спас – 14 серпня. У свято Преображення Господнього, яке припадає на цей період, відзначають Яблучний Спас. Саме тому в народі цей піст часто називають Спасівкою або Спасом.

Також всім відомо, що 19 серпня віруючі відзначають свято Преображення Господнього. Проте на засіданні ветерани дізналися і дещо нове: це свято має свою унікальність, адже так церква сповідує з’єднання у Христі Божественної і людської природи. У цей день у храмах відбувається освячення плодів – яблук і винограду, звідси і назва Яблучний Спас.

Соціальний працівник Галина Кулик розповіла ветеранам, що Успенський піст за суворістю прирівнюється до Великого, тобто в ідеалі проходить без вживання молочних, м’ясних і рибних страв. У суботу та неділю можна їсти рослинну олію і тільки в Преображення Господнє дозволяється подавати на стіл рибні страви. Якщо кінець посту припадає на середу або п’ятницю, то в ці дні теж дозволена риба. Основу пісного столу складають багаті вітамінами овочі та фрукти, котрими такий багатий серпень, а також хліб, крупи, гриби, горіхи та мед. Тому цей піст вважається найлегшим і найприємнішим. Навіть існує приказка: «Петрівка - голодування, Спасівка – ласування».

Закінчується Успенський піст великим святом Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня. Тому зараз вкрай важливо дотримуватися спокійного способу життя, приділяючи час духовному розвитку і освіті.

Медовий Спас, або Маковія – це перше із циклу свят (Медовий Спас, Яблучний Спас, Горіховий Спас), яке відзначають 14 серпня. Ветерани району, які є членами клубів та любительських об’єднань, на свята завжди збираються разом, тож і цього разу вони зустрілися на святковому засіданні, щоб дізнатися щось нове про традиції та обряди цього дня та про їх походження.

Виявилося, що свято Маковія пов’язане із вшануванням мучеників – братів Макковіїв, що прийняли смерть за віру. Цього дня всі християни світу освячують в церкві мед та букети, які мають обов’язково містити в собі мак. Тож і ветерани, які є активними членами клубів та любительських об’єднань, зокрема «Горлиця» с. В.Яблунківка, «Зустріч» с.Ротмістрівка та «Берегиня» с.Макіївка, зранку попрямували до церкви із запашними травами. Відбувши церковну службу та отримавши настанови від церковних служителів, вони зібралися на святкові засідання, під час яких дізналися, що можна робити цього дня, а що заборонено.

Вважається, що купання в річці на Медовий Спас додасть здоров’я, а мак, який міститься в букеті, вбереже мешканців будинку від нечистої сили. Натомість, 15 числа, після свята – купатися вже не можна, оскільки це може призвести до хвороби. Також не варто в день свята працювати, бажати комусь зла, вживати погані слова та кричати. Адже голосні звуки можуть налякати бджіл, які цього дня збирають мед.

Після цікавих та змістовних лекції святкові засідання продовжились за столом, де ветерани, вшановуючи ще одну традицію свята, смакували шуликами з медом та маком.

У відділення організації надання натуральної та грошової адресної допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг ) Смілянського району за допомогою звертаються різні категорії  малозабезпечених громадян району. Це одинокі, інваліди різних категорій, неповні сім’ї, діти, що перебувають під опікою, багатодітні сім’ї.

З фонду відділення вони отримують одяг, взуття, при наявності- продукти харчування.

Поповнюється склад за рахунок благодійників, з якими ми постійно підтримуємо зв’язок. Вагому допомогу надає громадська організація «Комітет допомоги бідним і обездоленим» (м. Черкаси), Християнська Місія «Милосердя і здоров’я», благодійна організація «Коло друзів», відділення німецько-українського благодійного фонду «Тавіфа».

Як наслідок розміщених у різних громадських місцях оголошень про збір відділенням речей, до нас часто приносять вживаний одяг та взуття, іграшки

населення міста та району. Все, що отримуємо, ми роздаємо малозабезпеченим громадянам, які обслуговуються відділенням.

Напередодні нового навчального року звертаємося до жителів міста і району з проханням перебрати речі ваших дітей, які виросли зі свого одягу. Перед початком навчання у багатьох сімей з дітьми шкільного віку є потреба у одягові та взутті. Ми приймаємо все у чистому вигляді і таке, що можна носити ще іншим дітям.

Будемо вдячні за допомогу.

Нещодавно у відділенні денного перебування с.Ротмістрівка соціальний працівник Тамара Кривошея проводила з ветеранами бесіду щодо користі фізкультури та спорту для людей поважного віку. Саме ця бесіда надихнула ветеранів і вони запропонували соціальному працівнику організувати для них заняття з фізкультури.

Ініціативна та завзята Тамара Іванівна одразу пристала на таку пропозицію, домовилася про використання приміщення залу ЛФК, підготувала його та запросила ветерана педагогічної праці, вчителя фізкультури вищої категорії Хаврель Миколу Митрофановича поділитися своїми знаннями та вміннями.

«Потягнулись, нахилились, посміхнулись, раз, два, три!» Думаєте, таке зараз можна почути лише в крутих тренажерних залах? А от і ні! Це дружно вишикувались на заняття ветерани Ротмістрівки!

Після короткого інструктажу Микола Митрофанович розпочав заняття. За основу були взяті вправи з йоги, оскільки вони виявилися найбільш відповідними для поважних спортсменів. Ветерани повторювали за вчителем, із неабияким задоволенням та старанням виконуючи вправи.

А ще своїм досвідом поділилася Кисла Галина Василівна, яка після тяжкої хвороби завдяки фізичним вправам відновила своє здоров’я. Вона показала  всім присутнім вправи з використанням гімнастичної палиці.

Після активного заняття стомлені, але в прекрасному настрої ветерани завершили свою зустріч дружнім чаюванням, плануючи дату наступного заняття.

Багато людей у сучасному світі мають якесь захоплення, хобі. Але чому вони віддають свій вільний час заняттю? Тому що воно приносить задоволення. Останні дослідження показують, що процес створення чогось своїми руками дуже корисний для психічного здоров'я. В'язання, шиття та інші подібні творчі заняття — чудовий спосіб поліпшити самопочуття, не вдаючись до ліків.

Тож на останньому засіданні клубу «Струни душі» ветерани покращували своє здоров’я, освоюючи техніку «декупажу». Соціальний працівник Тамара Кривошея заздалегідь підготувала ветеранам матеріали для заняття, потурбувалася про наявність всіх необхідних складових. Спочатку розповіла історію виникнення цієї техніки, а потім – основні прийоми та секрети створення краси, під назвою «декупаж». І ветерани взялися за роботу.  Вони старанно вирізали елементи, намазували клей та акуратно наносили візерунки. Процес виявився захоплюючим і дуже творчим. Тому ветерани з непідробною цікавістю розглядали результати  своєї роботи та своїх колег. Час промайнув непомітно, а головне – з користю. Адже творчість, що допомагає зосередити увагу, — це спосіб завжди мати гарний настрій.

Тож на кінець засідання ветерани мали не лише гарні вироби, а й чудове самопочуття.

Сьогодні 23 липня волонтери Міжнародного благодійного фонду «letsHelpBabusya» провели у с.Ротмістрівці акцію. Мета її – привернути увагу суспільства до критичної ситуації, в якій опинилися люди похилого віку.

Ця акція була проведена волонтерами фонду за участю працівників територіального центру в супермаркеті «Антоніо».

Ветерани, інваліди, одинокі пенсіонери, які обслуговуються територіальним центром, на запрошення волонтерів завітали до магазину, щоб зробити продуктові покупки. У виборі необхідних товарів їм допомагали і волонтери, і соціальні робітники. Ці покупки були оплачені фондом.

Люди поважного віку, а серед них і учасники бойових дій, учасники війни, інваліди, самотні старенькі, вдови, малозабезпечені громадяни, зокрема бабусі, з радістю вибирали товар та здійснювали покупки необхідних продуктів: хліба, ковбасних виробів, олії, макаронів,  круп, консервів, печива, масла та інших.

Щиро дякували поважні  покупці за цю акцію, адже ця добра справа дала їм можливість запастися необхідними продуктами, посмакувати смаколиками та відчути, що про них дбають, їм допомагають у цей нелегкий час.

Гарний день почався гарними справами, тому флешмоб вдався на славу.

Колектив територіального центру, а це в основному жінки,  вміє поєднувати красиве й корисне. В цьому році завдяки профспілці його працівники побували в монастирях Черкащини, в дендропарку м.Кропивницького, а на запрошення Народного депутата України від нашого округу Сергія Рудика 15 липня  відвідали столицю України – Київ і, зокрема, Верховну Раду України. Всі організаційні питання взяв на себе Сергій Ярославович із своїми помічниками.

В замовленому автобусі дорога до столиці промайнула швидко та комфортно, а біля стін Верховної Ради на працівників соціальної сфери вже чекав помічник народного депутата Святослав. Пройшовши контроль на вході, всі потрапили в приміщення, де працівник апарату Верховної Ради розпочала екскурсію. Вона ознайомила присутніх з історією парламентаризму України, із становленням нового парламентського інституту незалежної України -  Верховною Радою України першого скликання, окреслила основні функції законодавчого органу та його поступу до законодавства ЄС.

Екскурсанти ознайомились із архітектурою будівлі, оглянули почесний портал прапора України, художнє панно «Державотворення». А потім до екскурсії приєднався і сам Сергій Рудик. Він провів присутніх кулуарами Ради, розповів про призначення приміщень та зон, а потім усі зайшли до сесійної зали. Сергій Ярославович розповів про буденну роботу депутатів, порядок розміщення в залі партій та фракцій, високопосадовців, гостей, журналістів. Показав і своє місце роботи у Верховній Раді та із задоволенням відповів на запитання екскурсантів.

Потім Сергій Рудик провів присутніх до їдальні Верховної Ради, де кожен міг відчути себе народним обранцем, скуштувавши обід, яким пригостили всіх за проханням депутата.

На завершення всі працівники терцентру подякували Сергію Рудику за цікаву екскурсію та побажали йому успіху на майбутніх виборах.

Всім відомо, що вікові зміни відбуваються у всіх тканинах, органах і системах людського організму. Одна з найважливіших причин – відсутність або недостатність м’язової діяльності. Обмеження рухів та м’язових зусиль обумовлює  порушення роботи серцево-судинної системи, ослаблення захисних сил організму, зниження м’язової працездатності, що в кінцевому рахунку скорочує тривалість життя. Отже, для того, щоб попередити або призупинити передчасне старіння необхідні систематичні, правильно організовані заняття фізичними вправами, раціональний режим праці та відпочинку.

Саме цій темі була присвячена бесіда з ветеранами у відділенні денного перебування с.Ротмістрівка. Соціальний працівник Тамара Кривошея підготувала для ветеранів змістовну лекцію про користь фізичних вправ для людей поважного віку. Вона детально розповіла, до яких наслідків може призвести пасивність та небажання займатися спортом, адже фізична робота вдома не може їх замінити, оскільки не задіює всі групи м’язів.

Соціальний працівник підібрала для поважних слухачів комплекс елементарних вправ, деякі з них ветерани навіть спробували виконати.

Оскільки  слухачі виявилися не байдужими до свого здоров’я, вони з цікавістю слухали соціального працівника та вирішили, що такі заняття для них дійсно необхідні. А тому запропонували Тамарі Іванівні організувати для них регулярні зустрічі такого змісту. Соціальний працівник з радістю пристала на таку пропозицію, тож тепер «Години здоров’я» у відділенні денного перебування будуть саме такого формату.

Без сумніву, Івана Купала – це найколоритніше свято. Воно відзначалося ще задовго до прийняття християнства і носило назву «Купало», яке з часом трансформувалося в церковне, адже співпадає із народженням Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня. Тож всі залюбки святкують це  цікаве свято, яке нині носить назву «Івана Купала».

В кожному населеному пункті району були організовані народні гуляння, концерти та театралізовані дійства. І, як завжди, ветерани взяли активну участь в їх організації та проведенні.

У с.Ротмістрівка цього дня було організовано концерт, на якому виступили ветерани, члени клубів «Струни душі» та «Зустріч». Вони виконували українські пісні та веселили публіку дотепними гуморесками. А ветерани, які  не брали участь у виступах, отримували насолоду від концерту серед глядачів.

У с.Яблунівка члени любительського об’єднання «Горлиця» також проявили неабияку завзятість в організації та проведенні концерту. З імпровізованої сцени вони дарували глядачам пісні, брали активну участь у конкурсах, в одному з яких навіть переміг учасник об’єднання Шейко Микола Петрович.

Макіївчани теж не відставали від своїх земляків. Вони навіть запросили на святкування своїх друзів, членів клубу ветеранів із с.Лебедин. Господарі разом з гостями співали купальських пісень та отримували насолоду від святкового дійства.

Традиції свята були збережені в кожному селі, адже невід’ємною частиною святкування були і Марена, і Купало, в деяких селах – навіть чорти та мавки. Зарядившись позитивом та енергією купальської ночі, ветерани повертались додому, в той час, як молодь пішла шукати міфічний цвіт папороті.

 

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 72