joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

7 квітня у магазині мережі АТБ 132 продуктові набори для забезпечення одиноких та одиноко проживаючих громадян, яким виповнилося 80 та більше років та які обслуговуються територіальним центром, отримала Ротмістрівська ОТГ. Ці набори, до яких входять найнеобхідніші продукти харчування, із завтрашнього дня отримає кожний староста сіл Макіївка, Ташлик, Ковалиха, Куцівка, Мельниківка, Ротмістрівка та Самгородок.

Соціальні робітники цих сіл протягом 2 днів разом із місцевими депутатами та членами виконкому вручать їх кожному підопічному вдома. Такі ж продуктові набори отримають до кінця тижня всі ОТГ та сільські ради району. Організація цієї роботи покладена на територіальний центр.

Повідомлення про вручення безпосередньо кожному мешканцю району цієї категорії буде висвітлюватися в наступних інформаціях.

Зараз складається така ситуація, що мати, батько, баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, один із прийомних батьків чи батьків-вихователів на період оголошення карантину залишаються із дитиною вдома. Такі обставини  призводять, з одного боку, до втрати доходів одного з членів сім’ї, з іншого, до погіршення матеріального становища родини в цілому, що може мати своїм наслідком збільшення випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Тому таким важливим є забезпечення інформування населення району про дотримання чинного законодавства щодо попередження та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, зокрема Законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

Тож з метою протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території України та задля попередження та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в умовах карантину фахівцями відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді терцентру в телефонному режимі попереджено сім’ї/особи, які перебувають під супроводом, щодо недопущення насильства та негативних взаємостосунків у родинах.  Також проінформовано сільських голів  та голів ОТГ щодо постійного контролю за своєчасним та належним вжиттям заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. У разі виникнення таких випадків згідно чинного законодавства вони зобов’язані повідомляти відповідні служби.

11 лютого 2020 року розпочала роботу ГАРЯЧА ЛІНІЯ для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними. Оператор кол-центру не просто фіксує звернення чи переадресовує його до відповідних компетентних відомств, а й в онлайн-режимі може надавати психологічну допомогу потерпілим від насильства.

На «гарячій» лінії:

- надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства,

- надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

Жителі Смілянського району також можуть звернутися:

            - до поліції за телефоном 102;

            - до сільської ради;

            - до служб у справах дітей районної державної адміністрації та ОТГ.

День 12 березня видався теплим та сонячним, а ще неймовірно насиченим та сповненим враженнями, адже цього дня ветерани с. Ротмістрівки вирушили в омріяну подорож до Черкаського зоопарку.

Всі звикли вважати, що зоопарк – це розвага переважно для дітей. Але виявилося, що більшість пенсіонерів також мріють про такий відпочинок, проте через свої щоденні турботи та зайнятість господарством не мали такої можливості. Тож, коли соціальний працівник Тамара Кривошея почула від ветеранів про їх мрію, одразу звернулася до директора територіального центру, а всі добре знають, що коли за якусь справу береться Галина Кравченко, то все відбудеться на найвищому рівні.

Тож у визначений день о 9 годині ранку в центрі с.Ротмістрівка на ветеранів вже чекав автобус, який швидко та безперешкодно доправив усіх бажаючих до зоопарку. Зробивши традиційне фото на вході, ветерани одразу поринули у світ небаченої фауни. Плазуни, парнокопитні, хижаки, пернаті – від такого різноманіття перехоплює дух. Ветерани, як малі діти, захоплено оглядали тварин, емоційно та із захватом спостерігали за їхньою поведінкою. І тварини, в свою чергу, цього дня ніби навмисно позували, гріючись під теплими промінцями весняного сонця. Навіть суворий бурий ведмідь терся біля скла, як котик, радуючи відвідувачів.

А ще ветерани не могли не відмітити стан тварин. Для кожного звіра створено відповідні умови, які відповідають природному середовищу існування, всі виглядають ситими здоровими та задоволеними. А вольєри максимально наближені, відвідувачі мають можливість оглядати тварин у безпосередній близькості.

Задоволені, сповнені враженнями та приємними емоціями ветерани повертались додому, дякуючи за організацію Галині Кравченко, Тамарі Кривошеї та директору Смілянського АТП  Петру Даценку за наданий транспорт. І вже дорогою до села почали планувати наступну подорож, а в тому, що вона відбудеться, ветерани вже не мають жодного сумніву.

На початку весни територіальний центр завжди підводить підсумки своєї роботи за попередній рік, це стало вже традицією, необхідною для розуміння повної картини роботи закладу та для кращого бачення майбутніх шляхів розвитку. Цей рік не став винятком, а тому 11 березня відбулася підсумкова нарада колективу, яка стала важливим етапом для передачі 2019 року в архів територіального центру.

Звісно, на нараді були присутні усі працівники закладу на чолі із директором Галиною Кравченко. Саме вона першою взяла слово для доповіді, яка складалася із декількох частин. Перш за все Галина Олександрівна зупинилася на аналізі роботи кожного відділення, яких у терцентрі 4.

Станом на 01.01.2020 року виявлено 2618 осіб, які потребували соціального обслуговування всіма відділеннями територіального центру, фактично обслужено 2423, що складає 95,2 відсотка. У центрі будь-якої діяльності працівника соціальної сфери знаходиться людина, її потреби. А тому всі соціальні робітники та працівники надають соціальні послуги відповідно до Державних стандартів, дотримуються усіх вимог та засад нормативних документів по кожному відділенню. Завдяки їхнім старанням у 2019 році додатково на обслуговування взято 415 осіб.

Зупинилася директор і на кадрах терцентру, які є золотим фондом кожної організації. Є соціальні робітники та працівники, які працюють у терцентрі більше 20 років, а тому знають свою роботу від А до Я, є ті, хто прийшов нещодавно, але вже встигли завоювати повагу своїх підопічних. А тому керівник наголосила і на позитивних моментах у роботі колективу, але вказала і на недоліки, на які варто було б звернути увагу та виправити у подальшому.

Жоден аспект діяльності закладу не залишився без уваги Галини Олександрівни, зокрема і робота в умовах децентралізації. Зараз у районі утворено 4 об’єднані територіальні громади. Балаклеївська ОТГ вже утворила власний комунальний заклад по наданню соціальних послуг, Березняківська ОТГ має на меті це зробити у квітні 2020 року, а Тернівська та Ротмістрівська ОТГ поки планують продовжувати співпрацю із терцентром. Галина Кравченко окреслила основні засади такого співробітництва, його плюси та зупинилася на важливості недопущення скорочення кількості соціальних послуг для потребуючих жителів району чи погіршення їх якості.

Думку та позицію Галини Олександрівни почули не лише працівники терцентру, але й представники ОТГ, які були запрошені на нараду: Ірина Борисенко - голова Тернівської ОТГ, Ірина Тищенко - спеціаліст служби у справах дітей Ротмістрівської сільської ради, Вікторія Петренко - провідний спеціаліст КЗ «Центр надання інтегрованих соціальних послуг» Березняківської ОТГ. Є декілька варіантів співпраці між громадами і терцентром, а тому є надія, що вона продовжиться у плідному руслі.

Свій виступ директор завершила словами, які точно передають суть роботи терцентру:

Усе в житті, напевно, неспроста.

Так є тепер, і буде споконвічно.

Цей світ трима в долонях доброта.

Вона його тримати буде вічно.

На нараді також були присутні поважні гості: голова районної державної адміністрації Валерія Бандурко, керівник апарату районної ради Володимир Тарахтій, голова ради ветеранів району Сергій Латенко, заступник начальника управління соціального захисту населення Ірина Нежевенко, начальник фінансового управління РДА Любов Рак. Кожен із них мав можливість виступити та сказати своє слово про роботу терцентру.

Голова РДА Валерія Бандурко зауважила, що робота у соціальній сфері досить складна, але дуже почесна. Звісно, зміни відбуваються, реформи проходять, процеси децентралізації створюють нові виклики для роботи терцентру, але вона впевнена, що система соціального захисту буде працювати і надалі ефективно, в ідеалі із такими фаховими кадрами та під таким досвідченим керівництвом.

Слово для виступу брали й інші гості, кожен із яких дякував соціальним робітникам та працівникам за їхню роботу, за те, що жоден потребуючий району не залишається поза увагою: комусь надаються соціальні послуги вдома, інші отримують соціальну послугу адаптації, відвідуючи клуби чи любительські об’єднання ветеранів, 13 сімей знаходяться під соціальним супроводом у новоствореному відділенні, постійно надається гуманітарна адресна допомога речами чи продуктами харчування.

На нараді виступили і самі члени колективу. Наталія Нарадько, соціальний робітник с.Голов’ятине та Галина Думаленко, соціальний робітник с.Самгородок поділилися враженнями від роботи, досвідом певних ситуацій, подякували керівництву терцентру за постійну підтримку та допомогу у вирішенні усіх проблемних питань. А Тамара Кривошея, соціальний працівник с.Ротмістрівка, розповіла про роботу філіалу відділення денного перебування у своєму селі. На підготовлених слайдах вона показала усе різноманіття заходів, які відбуваються у межах роботи філіалу. А найкращим доказом, що така робота потрібна, є те, що ще рік назад до Тамари Іванівни на заняття приходило менше 10 ветеранів, а тепер їх 93.

Підсумкова нарада завершилася озвученням заступником директора Оксаною Литвиненко наказу директора терцентру «Про підсумки роботи територіального центру за 2019 рік та пріоритетні завдання на 2020 рік».

А ще у цей день відбулися профспілкові збори, на яких голова профкому Людмила Жук прозвітувала про роботу профспілкового комітету терцентру за 2019 рік. Вона розповіла про те, як спрацювала профспілка у минулому році, як були використані кошти та ознайомила спілчан з планом на поточний рік.

Тож робота терцентру продовжується, звісно, з поправкою на ті зміни, які відбуваються у державі. Але, перефразовуючи Ліну Костенко, хочеться сказати «І кожен підсумок – то, по суті, старт…» А старт у 2020 відбувся вчасно, потужно та якісно.

Щороку з приходом весни кожна жінка, незважаючи на вік, почувається особливою, коханою та вродливою. Адже саме цієї пори жінки відзначають своє свято, а чоловіки намагаються зробити його неповторним.

Панував весняний настрій і в клубах та любительських об’єднаннях району, зокрема в с.Макіївка, де члени клубів «Берегиня» та «Ми іще молоді» зібралися разом та вже вкотре зустріли свято у дружньому колі. Як і кожного року, соціальний працівник Людмила Крамар підготувала для ветеранів концертну програму спільно з учасниками художньої самодіяльності сільського будинку культури, які допомогли в організації святкового концерту. Ветерани отримали не лише чудовий настрій, а й невеличкі подарунки від соціального працівника.

Святкова атмосфера панувала  і в любительському об’єднанні «Горлиця» с.В.Яблунівка. Соціальний працівник Галина Кулик організувала для ветеранів свято, а директор сільського будинку культури Руслан Касьян радо допоміг їй в цьому.  Вони підготували святковий концерт з піснями та веселими конкурсами. А ще кожна жінка отримала приємний сюрприз від Андрія Дубовика, ветерана, члена клубу «Горлиця»  - букетик весняних котиків.

05 березня 2020 року завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома Людмилою Жук, соціальним працівником Оленою Демиденко було перевірено якість надання соціальних послуг соціальними робітниками с.Ротмістрівка Ніною Бойко, Наталією Лебедько та Ларисою Поліщук  та с. Куцівка Тетяною Кравець та Ольгою Герасименко.

Під час перевірки ми відвідали 13 одиноких та 9 одинокопроживаючих громадян, які знаходяться на обслуговуванні. Крім того,  була доставлена та вручена гуманітарна допомога для жителів  с.Куцівка.

Всі соціальні робітники знаходилися на робочому місці згідно з маршрутними листами. Послуги одиноким непрацездатним громадянам надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між територіальним центром  та одинокими.

Приємно, що наші соціальні робітники турбуються про своїх підопічних, намагаються вчасно вирішувати їх проблеми, дбають про забезпечення паливом та вчасно оформляють  субсидію .Вже з початку 2020 року вони вже оформили субсидії своїм підопічним на тверде паливо

Напередодні жіночого свята 8 Березня соціальні робітники привітали своїх підопічних, хто невеличким подарунком, а хто кожному вручив весняні котики.

Яскраве враження ми отримали, відвідуючи підопічну с.Ротмістрівки Краснокутську Марію Семенівну, якій  25 січня виповнилося 98 років. Вона пережила дуже багато, але, незважаючи на свій стан, вона турбується навіть про птахів, не забуваючи насипати їм пшенички. Також цікавими спогадами про своє життя поділилися Ковпак Надія Петрівна та Личак Софія Андріївна.

Приємно було чути від підопічних слова подяки на адресу наших соціальних робітників за їх порядність, відповідальність, сумлінне виконання своїх посадових обов’язків, за  якісне і своєчасне надання соціальних послуг та  шанобливе ставлення до ветеранів, людей похилого віку.

 

Міжнародний жіночий день. Цього свята чекають жінки усього світу із особливим трепетом та сподіваннями, адже це фактично іще один день народження в році, коли квіти, подарунки і увага зосереджуються тільки на ній, витонченій і слабкій (тільки цього дня) леді.

Зараз у тренді досить феміністичні твердження, мовляв, 8 Березня – це не про квіти, не про жіночу слабкість, адже історія свята дає зовсім інший посил. Але більшість жіноцтва все ж люблять це свято саме за увагу до своєї персони, за особливо натхненні слова у свою честь. Ось і колектив територіального центру, який на 98 відсотків складається із жінок, не оминув цього свята і з родзинкою його відзначив.

Як завжди, активну участь в організації святкування взяла профспілка. Вона підготувала для кожної колежанки приємний подарунок – книги для запису рецептів та красиві серветки до святкового столу. Крім того, кожна працівниця терцентру почула на свою честь не просто вітання, а вірші, написані спеціально для кожної.

А справжньою родзинкою дійства стала виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва «Поезія рук невтомних», на якій свої доробки представили терцентрівські рукодільниці – головний бухгалтер Світлана Бєльська, провідний бухгалтер Антоніна Береговенко, економіст Тетяна Яковлева, завідуюча відділенням Тетяна Мальованна і фахівець із соціальної роботи Анна Третяк. Вишивка хрестиком традиційного одягу, рушників та картин, ікона бісером, аплікація та малюнок, декорування, в’язання бісерних прикрас – це та краса, яка була представлена на експозиції. Яскраві роботи наочно показали, що працівниці терцентру не лише прекрасні спеціалісти у своїй галузі, але й чудові майстрині. І знову профспілка попіклувалася про те, щоб відзначити презентами учасників виставки – заохочення до майбутніх шедеврів.

Тож свято 8 Березня у терцентрі виявилося різноплановим, розмаїтим та насиченим. У повітрі відчувався аромат весни, у кабінетах – приємних парфумів, а в душах кожної жінки панувало тепло, бо це її день, у який вона безроздільно володіє світом.

Щиросердно вітаю вас з найчарівнішим святом весни – 8 Березнем!

Жінка, як і весна, несе у світ особливу і велику місію природи – життя і любов, ніжність і турботу, натхнення і неповторність. Саме із жінкою пов’язані чудові миті нашого життя – материнська ласка, бабусина турбота, ніжність коханої, любов доньки.

Безмежна подяка вам за таку нелегку, але почесну працю – турбуватися про інших, нести тепло сердець, підтримку, допомогу кожному, хто їх потребує. Від усього серця бажаю, аби кожна жінка в Україні, на нашій Смілянщині була щасливою – у материнстві, у коханні, у праці, у сім’ї, в особистих досягненнях, у колективах. Без вас світ би втратив музику і поезію, барви і аромати, силу і витримку!

Тож хай у кожній жіночій долі буде завжди сонячно і затишно. Нехай весна несе вам  натхнення, красу, чудовий настрій, увагу і повагу, нехай здійснюються ваші найзаповітніші мрії.

Міцного здоров’я вам, Божого благословення в усьому, справжнього жіночого щастя, мирного неба і належної оцінки державою вашої місії, дорогі Берегині українського роду!

 

З повагою - директор територіального центру,

Заслужений  працівник соціальної сфери  України                                                       Галина Кравченко

Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня у філії відділення денного перебування зібралася вся жіноча родина клубів та любительських об’єднань «Струни душі», «Промінь добра» та «Зустріч» с.Ротмістрівка. Привітати жінок зі святом завітав і голова Ротмістрівської громади Володимир Ховайба.

Соціальний працівник відділення Тамара Кривошея, творча й енергійна жінка, спільно із художнім керівником Тетяною Волинець в організацію свята для своїх підопічних вклали і душу, і серце, і всі свої організаторські здібності. Були тут і пісні ветеранів, і троїсті музики, а ведучий свята, голова ради ветеранів села Сергій Мошенський всім жінкам присвятив свої вірші та пісні у власному виконанні. Тамара Іванівна влаштувала також виставку виробів, виготовлених ветеранами протягом їхніх занять.

Свято пройшло душевно й весело. Прийшли привітати жінок-ветеранів і молоде покоління – учні середньої школи, які своїми віршами та піснями розчулили своїх бабусь до сліз. Завершився захід чаюванням із пирогами, які напекла сама соціальний працівник для своїх ветеранів.

Така весняна передсвяткова зустріч жінок-ветеранів ще раз переконала, як добре, що в громаді дбають про них, що є світлиця, де вони можуть зустрічатися, і що такі заходи додають сили, натхнення і прагнення радіти життю, весні, святу.

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Цього року святкування Масляної розпочалось 24 лютого і продовжиться до 1 березня.

Як завжди, святкували це свято і в усіх клубах та любительських об’єднаннях. Зібралися на святкове засідання і члени любительського об’єднання «Горлиця» с.В.Яблунівка. Соціальний працівник Галина Кулик підготувала для ветеранів цікаву інформацію щодо свята, зокрема вони дізналися, що назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а молочні вживати можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. Тож у народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Дізналися ветерани і про традиції, які полягали у тому, що перший спечений млинець був за упокій усіх померлих родичів. Його традиційно віддавали убогим або залишали на підвіконні.

Після цікавої розповіді соціального працівника всі приступили до дегустації традиційних став Масляної – млинців та вареників, приготованих ветеранами. Вони ділилися рецептами, жартували та пригадували старовинні пісні, пов’язані з Масляною. Серед ветеранів панував чудовий, веселий настрій, як і годиться на свято. А ще лунали пісні та навіть були імпровізовані танці.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 79