joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

     З давніх-давен напередодні свята Андрія Первозванного прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — гуляння та ворожіння, з якими пов'язано безліч звичаїв та обрядів. Ветерани с.Макіївка, які завжди дотримуються народних традицій в цей вечір також зібралися для відзначення цього свята в колі друзів – членів клубу «Берегиня».

     Був присутній на святі і «пан Калитинський», і «пан Кочержинський». Ці жартівливі персонажі додали колориту та веселощів цьому святу. Ветерани  пригадали та втілили в життя всі традиції, які пам’ятали ще з молодих років – і їздили на кочерзі, і кусали калиту,  і навіть танцювали «зайчика». Тож для макіївських ветеранів роки ніколи не стають на заваді, вони завжди знаходять час та натхнення весело та з користю проводити час у колі друзів.

     «Ой, Андрію, Андрію! Подаруй нам надію!» - саме під таким гаслом пройшов день святого Андрія Первозванного в Університеті ІІІ віку «Осіннє золото» с.Балаклея та  в любительських клубах і об’єднаннях відділення денного перебування терцентру в селах району.

     Вже з самого ранку приміщення Балаклеївського музейного комплексу було наповнене святковим настроєм та пахощами від смаколиків. Адже тут зібралися студенти Університету ІІІ віку, щоб відсвяткувати у колі друзів це улюблене, не тільки релігійне, а й народне свято, яке ще називають Калита, воно пов’язане з чарами, гаданням та ворожіннями. До ветеранів завітав у цей день колектив «Сад-виноград» на чолі з керівником Людмилою Моровик, щоб подарувати всім святковий настрій. На початку ветерани згадували традиції та обряди свята, розповідали про відзначення його у свої молоді роки. Після концертної програми слухачі не відмовились від традицій – кусали калиту та співали українських пісень.

     Святкували Андрія ветерани клубу «Ми іще молоді» с.Макіївки.  Макіївчан вітали учасники художньої самодіяльності сільського будинку культури, ветерани із задоволенням підспівували, а потім, як і годиться цього свята, куштували смаколики з чаєм та калитою.

     Цікаво пройшли Андріївські вечорниці і в інших клубах та любительських об’єднаннях, зокрема в клубі «Горлиця» с.Яблунівка, «Зустріч» с.Ротмістрівка, «Скарбниця» с.Теклине та ін..

     З початку року згідно графіка було перевірено якість роботи всіх 44 соціальних робітників, а також додатково перевірено 39 осіб по дотриманню розпорядку дня, маршрутного листа та охорони праці соціальних робітників при користуванні веломашинами та їх технічний стан.

     Як показала перевірка, всі соціальні робітники  вчасно розпочинали  робочий день і надавали послуги згідно маршрутних листів. Веломашини, які були закуплені у 2016-2017 роках, були справні і використовувалися з дотриманням техніки безпеки та правил дорожнього руху.

     У листопаді 2018 року завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру Жук Людмилою та соціальним працівником Демиденко Оленою здійснено перевірку роботи в умовах зими соціальних робітників із с.Сунки Подвіженко Лариси  та Дудник Наталії .

     Було відвідано 12 одиноких непрацездатних громадян похилого віку, які обслуговуються соціальними робітниками.

      Надання послуг одиноким непрацездатним громадянам соціальні робітники здійснюють без транспортних засобів згідно маршрутного листа і надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням догляду вдома та одинокими. Обслуговують 2 особи з 5 групою рухової активності Лимар Марію Степанівну та Романенко Ніну Василівну, яких відвідують 5 разів на тиждень.

     Соціальні робітники дотримуються професійних норм і принципів у роботі, своєчасно вирішують всі  проблемні питання підопічних, ввічливо ставляться до них та морально їх підтримують. У 2018 році  вони своєчасно кожному оформили субсидії на тверде паливо та скраплений газ і потурбувалися про завезення дров. Попри складні погодні умови їх підопічні були забезпечені всіма необхідними товарами, ліками та вчасно був відкиданий сніг біля будинків. У кожного підопічного при перевірці було тепло та прибрано в оселях.

     8 років працює соціальним робітником  Подвіженко Лариса Іванівна. Це  щира та порядна людина, яка  готова прийти кожному зі своїх 10 підопічних на допомогу, яких оточила увагою та турботою. Вона добра господиня, турботлива дружина та любляча мама, яка завжди зрозуміє, порадить і підтримає свою доньку.

     П’ятий рік на посаді соціального робітника працює Дудник Наталія Іванівна - вимоглива, толерантна, добра та активна людина. Ці дві жінки рідні сестри, які підтримують один одного і вдома, і на роботі Вони тісно співпрацюють з сільською радою, беруть активну участь у житті села.

     Приємно, що всі відвідані підопічні тепло відгукуються про соціальних робітників та дякують за роботу.

     04 грудня в приміщенні Департаменту соціального захисту населення м.Черкаси відбулася виставка, присвячена Міжнародному дню людей з інвалідністю, на якій були представлені різноманітні вироби декоративно-прикладного мистецтва.

     Територіальний центр не зміг бути осторонь такої події, адже серед учасників клубів та любительських об’єднань району є чимало по-справжньому талановитих людей, які за іронією долі мають статус осіб з інвалідністю.

     Територіальним центром були представлені роботи учасниці любительського об’єднання «Горлиця» с.В.Яблунівка Ольги Мотуз. Своїм талантом вишивальниці вона вже не раз підкорювала глядачів на подібних виставках. І цього разу картини та рушники цієї майстрині примушували зупинятися біля них кожного відвідувача заходу.

     Талантами рукоділля володіють не лише учасники любительських клубів та об’єднань, а й працівники терцентру. Так, головний бухгалтер Світлана Бєльська вправно обходиться не лише з калькулятором. В її руках оживає бісер в чудових іконах, пряжа перетворюється на теплий одяг, а нитками муліне вимальовуються чудові візерунки на українських рушниках.

     Були представлені на виставці і цікаві роботи учасників клубу декоративно-прикладного мистецтва «Струни душі» с.Ротмістрівка. Їхні вироби з монет та бісеру також не залишали байдужими глядачів виставки.

     Такі заходи – це, перш за все, невичерпне джерело натхнення як для самих авторів, так і для відвідувачів. Крім того, кожна творча особистість має бажання продемонструвати власні роботи, поділитися своїм внутрішнім світом. А в результаті виставка показала, на скільки талановиті на Черкащині люди, не зважаючи на примхи долі, адже творчість окриляє та робить будь-кого безумовно щасливим.

     У філіалі відділення денного перебування територіального центру с.Ротмістрівка відбулося засідання клубу «Промінь добра», присвячене  українському прозаїку, перекладачу та письменнику Івану Нечую-Левицькому.

     Соціальний працівник Інна Савченко підготувала для ветеранів цікаві факти про письменника та документальний фільм про життя Івана Нечуя-Левицького. З почутого та побаченого поважні відвідувачі дізналися багато цікавого, зокрема те, що від самого народження йому судилося стати священником, адже дід та батько його були священниками. Майбутній літератор також закінчив духовну семінарію, але доля вирішила інакше.

     Іван Семенович був справжнім  «народним» письменником, і всі присутні на заході з цим погодились. А чому саме «народним»? Та тому, що писав для народу, про народ і робив це доступною народною мовою. Інакше і бути не могло - адже із самого дитинства він захоплювався творами Т.Г.Шевченка.

     На завершення цієї зустрічі ветерани пригадали один з найвідоміших творів Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» та переглянули відео із театральними постановками цього твору, що дозволило присутнім членам клубу повністю відчути колорит і атмосферу життя Кайдашевої сім’ї.

Ветеранам дуже сподобалася зустріч такого формату, вони висловили побажання проводити літературні години і в подальшому, адже такі заходи не лише дарують чудовий настрій, а й збагачують духовно.

     Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день осіб з інвалідністю, людство засвідчує, що громадяни з обмеженими  фізичними можливостями потребують особливої уваги, щоб вони відчували себе рівними серед рівних. Увага держави, толерантність та милосердя кожного з нас допомагають таким людям.

     У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району вже стало доброю традицією кожного року в цей день відвідувати громадян з обмеженими можливостями, які позбавлені ще й родинного затишку та турботи рідних.

     Ось і цього разу у Міжнародний день осіб з інвалідністю директор територіального центру Галина Кравченко разом з соціальним робітником села Миколаївка Тетяною Хоменко та соціальним робітником села Сунки Ларисою Подвіженко завітали з продуктовими наборами до їх підопічних-інвалідів Ольги Свириденко та Зінаїди Хоменко. Гості побажали стареньким міцного здоров’я, великого терпіння та надії на краще майбутнє.

     Щиро дякували старенькі за увагу та турботу, адже це і є виявом милосердя та любові до ближнього.

     На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району було проведено внутрішню оцінку якості (далі - оцінка) та моніторинг соціальних послуг відділення денного перебування в період з 01 листопада по 30 листопада 2018 р.

     Для вивчення думки щодо якості надання послуг, які надаються відділенням денного перебування, було організовано опитування отримувачів послуг – членів клубів, любительських об’єднань та слухачів Університету ІІІ віку. Метою опитування було отримання об’єктивної інформації, необхідної для оцінки та поліпшення якості надання соціальної послуги соціальної адаптації. Опитування проводили члени комісії з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг методом інтерв’ювання та анкетування. Станом на 01.11.2018 послугу соціальної адаптації у відділенні денного перебування отримує 783 особи. В опитуванні взяло участь 103 особи.

     Згідно проведеного опитування отримувачі соціальних послуг задоволені обслуговуванням, про це свідчить покращення емоційного, психологічного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними  змінами у їх житті в порівнянні з періодом, коли соціальна послуга соціальної адаптації не надавалась.

     Отримані відгуки від опитуваних показали, що дана послуга соціальної адаптації їм потрібна, і вони з великим ентузіазмом і натхненням хочуть і відвідують засідання клубів та заходи філіалів відділення денного перебування.

     Внутрішня оцінка якості надання соціальної послуги соціальними працівниками здійснювалась шляхом анкетування з визначенням рівня самооцінки. Оцінивши відповіді, комісія визначила, що головною рисою при виконанні їх посадових обов’язків є милосердя, бажання спілкуватися та підтримувати людей похилого віку, сприяти їх активному довголіттю.

     При проведенні внутрішньої оцінки якості послуги соціальної адаптації застосовувались показники якості соціальної послуги такі як: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувача соціальної послуги, професійність.

     Скарг зі сторони отримувачів послуг не було.

     Здійснюючи перевірку філіалів відділення сіл В.Яблунівка, Балаклея, Ротмістрівка та Макіївка до уваги бралися документації, плани роботи та особові справи підопічних, журнали проведеної роботи та відвідування клубів і заходів, стан облаштованих  кімнат, наявність виставок, стендів з інформацією та фото.

     Строки та терміни надання соціальної послуги соціальної адаптації відповідають зазначеним в договорі.

     Всі соціальні працівники дотримуються вимог Державного стандарту соціальної адаптації та прийняття рішень щодо надання соціальної послуги.  

     Інформація  періодично розміщується на сайті РДА та сторінці територіального центру, на сторінках газети «Смілянські обрії», «Сміла», а також ведуться  телепередачі з інформацією про надання соціальної послуги.

     Працівники територіального центру з повагою ставляться до отримувачів соціальної послуги та не допускають негуманних і дискримінуючих дій щодо них.                

     Отриману інформацію від своїх підопічних зберігають в конфіденційності (п.2.3договору про надання соціальної послуги). Працівники володіють знаннями й навичками та відповідають кваліфікаційним вимогам, визначеним «Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80. Соціальні послуги».

     Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг, показники відповідають встановленому рівню – «добре».

 

Заплановані заходи для покращення роботи відділення денного перебування

  • Продовжити співпрацю з благодійними фондами, приватними підприємцями та підприємствами району, релігійними конфесіями з метою зміцнення матеріально – технічної бази територіального центру,  зокрема філіалів відділення денного перебування, а також для фінансування екскурсій для членів клубів (любительських об’єднань);
  • внести  корективи до програми Університету ІІІ віку в розділі «Народознавство», додавши до нього майстер – клас від майстрів народного художнього промислу вишивки та в’язання, доповнивши практичне заняття інформацією про символи, притаманні нашому краю та які використовуються у народних промислах;
  • для покращення надання послуг соціальної адаптації практикувати соціальним працівникам інноваційні форми занять: мозковий штурм, віртуальний маршрут, лекція-презинтація, виставки огляди, краєзнавчо-мовознавчий променад, літературні етюди, історичні пазли, краєзнавче караоке.

 

Директор територіального центру                                                                  Г. Кравченко

 

 

                                                            …Щоб у ранки і теплі, й холодні

                                                            Не ішли шикуватись хрести,

                                                            Щоб не плакали душі голодні,

                                                            Свічку – пам’ять свою запали.

 

     До Дня пам’яті жертв голодоморів в Університеті ІІІ віку с.Балаклея пройшла година-реквієм «І пам’яті свічка горить, не згаса». Декан Університету Тамара Лихолай разом з бібліотекарем сільської бібліотеки Іраїдою Бондаренко підготували для слухачів лекцію про трагічну сторінку в житті нашого народу. Хоча це навіть не сторінка, а ціла чорна книга, у якій зібрані мільйони жахливих оповідей про людські душі, наповнені розпачем і розумінням безвиході. І, безперечно, декілька глав у ній присвячено Балаклеї, яку не оминуло горе голоду.

     Студенти доповнювали почуті історії, згадували своїх рідних, зачитували спогади очевидців голодомору, від яких стискалися серця і котилися сльози. Всенародна пам’ять про мільйони безневинних жертв — це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті трагічні часи.

     Такі ж засідання пройшли і в  клубах та любительських об’єднаннях району, зокрема в с.В.Яблунівка, Макіївка, Ротмістрівка, Балаклея, Попівка, Сунки та Березняки.

     Адже вшановуючи пам’ять жертв голодоморів, кожен має переосмислити нашу історію, її страшні часи та робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

 

 

     На черговому занятті Університету ІІІ віку «Осіннє золото» с.Балаклея слухачі розглядали тему «Родина Симиренків». Викладачами на цьому засіданні були соціальний працівник Тамара Лихолай та бібліотекар Іраїда Бондаренко.

     Лектори підготували поважним студентам цікаву розповідь про родину земляків – Симиренків, які своїми досягненнями прославили рідний Мліїв. Іраїда Бондаренко підготувала викладку літератури з сільської бібліотеки, яку присвятила даній темі.

     Присутні дізналися, що Симиренки — це рід промисловців-цукроварників, конструкторів і власників машинобудівних заводів, піонерів пароплавства на Дніпрі, вчених і практиків садівництва, меценатів української культури. Та найбільше це прізвище асоціюється саме із помологією - наукою про сорти плодових і ягідних рослин, адже Платон Симиренко, який народився у Смілі, був одним із засновників раціонального садівництва в Україні.

     У своїх садах у Млієві він плекав нові, вдосконалені сорти плодових дерев. Його сади стали розсадником, який і досі постачає саджанці для України. Саме на честь Платона Симиренка та його сина Левка названий популярний сорт яблука «Ренет Симиренка».

     Сивочолі студенти із цікавістю слухали насичену історію родини славних земляків, відкривали для себе нові факти їхньої біографії, яка була тісно пов’язана із Черкащиною, захоплювалися ставленням та внеском Симиренків в українську культуру, науку, справу меценацтва. Адже саме із таких самовідданих людей варто брати приклад та приносити користь довколишньому світові, своїй малій Батьківщині.

     В Університеті ІІІ віку «Цвіт осені» с. Ташлик продовжується вивчення курсу «Бо ти на землі людина», який включає в себе вивчення і природи, і мистецтва, і людини. А разом з цим і українського народу загалом, його коріння, звичаїв та традицій.

     На черговому занятті декан Університету Ліна Самура розповіла слухачам про українську хату. Адже наші пращури  вірили, що оселя — це живий організм. Він може як допомагати своїм господарям, так і нашкодити, негативно впливати на їхнє життя. Тому наші предки велику увагу приділяли вибору місця для нової хати, важливим був також рік та день (і навіть час) початку будівництва.  Ліна Іванівна розповіла про головні чинники, які брали до уваги при зведенні житла, та про обряди, що забезпечували щастя й добробут у новій оселі. Декан розповіла також і про оздоблення української хати, яке мало не тільки естетичне значення, але й виконувало певні інформативні та магічні функції.

     Слухачі з цікавістю слухали, доповнювали власними думками та дискутували. А на завершення заняття обговорили, які традиції та обряди можна застосувати і в сучасному житті при будівництві та оздобленні оселі.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 65