joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

У І півріччі 2019 року колектив терцентру продовжував працювати над якісним наданням соціальних послуг всім потребуючим жителям району, прагнув активно співпрацювати з усіма об’єднаними територіальними громадами, виявляючи одиноких, осіб з інвалідністю, що потребують допомоги, та надавати соціальні послуги згідно Державних стандартів, дбав про кадровий потенціал соціальних працівників та робітників.

Станом на 01.07.2019 року виявлено 2292 особи, які потребували соціального обслуговування всіма відділеннями територіального центру, фактично обслужено 2021, що складає 88,2 відсотка.

При територіальному центрі працює 3 відділення:

 - відділення соціальної допомоги вдома;

 - відділення з організації та надання натуральної та адресної допомоги (пункт прокату, швейна майстерня);

 - відділення денного перебування, зокрема його філіали в 13 селах: Ротмістрівка, Носачів, Мельниківка, Балаклея, Макіївка, В. Яблунівка, Костянтинівка, Ташлик, Березняки, Теклине, Попівка, Тернівка, Сунки, Університет ІІІ віку - два факультети: «Осіннє золото» с. Балаклея «Краєзнавство та народознавство» та «Цвіт осені» с. Ташлик факультет «Світ і ми»;

 - мультидисциплінарна команда.

Відділення соціальної допомоги вдома для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

Станом на 1 січня 2019 в районі проживало - 950 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

На 01.07.2019 в районі проживає 900 самотніх громадян, потребують сторонньої допомоги 720 осіб.

На 01.01.2019 відділенням соціальної допомоги на дому територіального центру обслуговувалося  - 798 чол. Вибуло з початку року з обслуговування всього 78 чол., в т. ч. померли – 61, виїхали до родичів – 5, доглядають родичі – 5, з інших причин – 7.

Додатково виявлено і взято на обслуговування – 44 особи.

Обслужено з початку року 840 осіб, що становить 93,4 відсотки.

На 01.07.2019 на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги одиноким на дому знаходиться 764 чол.

За І півріччя 2019 року направлено 6 осіб у будинки–інтернати, у тому числі  психоневрологічного типу – 5 осіб.

Відповідно до методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг діє комісія з проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг. Згідно плану моніторингу за  2019 рік з  03 по 27 червня 2019 року здійснено перевірку оцінки якості надання соціальних послуг відділенням соціальної допомоги вдома – проаналізовано роботу 12 соціальних робітників та обстежено й проанкетовано 120 підопічних, звіт із висновками доведено до відома працівників терцентру на семінарі - навчанні та опубліковано на сайті. Роботу соціальних робітників всі підопічні оцінили на «добре».

Соціальними робітниками за І півріччя 2019 року  надано послуг, зокрема дворазових – 127379, одноразових - 222, разом – 127601 підопічним, в середньому на одного підопічного надано 46 послуг, здійснено відвідувань, зокрема, дворазових – 25232, одноразових - 159, разом - 25391.

На обслуговуванні знаходиться 92 особи одиноко проживаючих, які вносять плату за надання соціальних послуг.

Проводилася робота соціальними робітниками по оформленню субсидій своїм підопічним на тверде паливо та скраплений газ,  за  півріччя оформлено її 181 особі.

За І півріччя 2019 року мультидисциплінарною командою для обслуговування людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги і обслуговуються у територіальному центрі, прийнято та виконано 16 замовлень, зокрема: послуги перукаря - 7, ремонт одягу - 9.

Всі соціальні робітники забезпечені спецодягом: халатами, жилетами, чобітьми, рушниками, рукавицями, сумками, засобами гігієни, зокрема, у червні місяці цього року закупили їм утеплені куртки.

 

Згідно даних голів рад ветеранів сіл в районі діє 26 волонтерських осередків, волонтерів в районі 123 особи, всього ветеранам надано 3589 послуг. За напрямком «Пенсіонер - пенсіонеру» з них працює 69 волонтерів, якими надано послуги 410 особам.

Відділення з організації надання натуральної грошової та адресної допомоги для  обслуговування малозабезпечених  верств  населення.

Протягом  першого півріччя відділенням  обслужено 312 осіб.

З метою поповнення фонду відділення продуктами та речами направлено 15 листів підприємцям, організаціям, фермерам, релігійним конфесіям, банкам, широко використовуються особисті контакти з керівниками.

Відділення грошової та натуральної адресної допомоги поповнюється виключно за рахунок благодійництва.

На листи-прохання відгукнулись приватні підприємці Натальченко Р. (магазин «М'ясокрай»),  магазин «Салют» (керівник Стригун С.), керівник відділення німецько - українського благодійного фонду  Шоха Ю. (ВМНУБФ «Тавіфа»). Вагому допомогу відділенню  надає Християнська Місія «Милосердя і здоров’я» (кер. Снігур В.), ВКФ «Меркурій» (керівник Таран Є.), громадська організація «Комітет допомоги бідним», м.Черкаси (керівник Шелест Т.)

З початку 2019 року у фонд відділення надійшло промислових та продовольчих товарів на суму 11675,0 грн.

Всього за  півріччя надано допомогу 312 особам на суму 39899,0 грн., з них промисловими – 289 особам на суму 38495,0 грн., продтоварами - 23 особам на суму 1404,0   грн.

При територіальному центрі продовжує роботу швейна майстерня в с. Ротмістрівка.  За перше півріччя 2019 року надано послуг по пошиттю та ремонту одягу 106 особам,  на суму 3152,0 грн.,  безкоштовно скористались послугами майстерні 45 осіб, зокрема, двоє  АТОвців, 17  осіб з інвалідністю, 26  одиноких громадян.

Інші структурні підрозділи – це пункт прокату. З початку року 52 особи отримали 52 одиниці реабілітаційного обладнання.

Відділення денного перебування.

Особлива увага приділяється збагаченню форм і методів роботи, надання соціальних послуг по адаптації та залучення до участі в клубах і любительських об'єднаннях ветеранів.

У І півріччі 2019 році адміністрація територіального центру активно працювала над розвитком та запровадженням інноваційних моделей соціальної роботи. На території району діють  2 факультети Університету ІІІ віку, клуби та любительські об’єднання ветеранів праці, якими охоплено 13 населених пунктів.

Так, при відділенні денного перебування працює 10 клубів та 8 любительських об’єднань, працює два факультети Університету ІІІ віку «Осіннє золото» с. Балаклея та «Цвіт осені»  с. Ташлик.

П’ятий рік працює факультет Університету ІІІ віку «Цвіт осені» с.Ташлик, слухачами якого є 40 осіб. У 2019 році його слухачі вивчають курс «Світ і ми», який веде декан факультету, ветеран педагогічної праці Ліна Самура. У с. Балаклея вже шостий рік діє факультет Університету ІІІ віку, в якому навчаються  24 особи за курсом «Краєзнавство та народознавство». В травні 2019 року 4 особи, які навчалися на базі музейного комплексу та пройшли 5 курсів навчання, отримали дипломи магістрів. Ще 19 осіб отримали сертифікати про завершення курсу.

Територіальним центром укладено меморандум із  Смілянським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та із Смілянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці цих установ постійно співпрацюють з територіальним центром, проводять тренінги та заняття.

Клуби та любительські об’єднання працюють за змістовними планами, в розробці яких беруть участь ветерани, члени клубів та об’єднань.

Соціальні працівники залучають до участі у заходах,  що проводяться у філіалах відділення, працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівників освіти, охорони здоров’я, спеціалістів управління соціального захисту, Пенсійного фонду, юридичної служби, земельного агентства та інші. Територіальним центром налагоджена тісна співпраця з головами сільських рад, керівниками сільськогосподарських підприємств району, які безкоштовно надають ветеранам транспорт для екскурсій рідним краєм, які вже стали традиційними в клубах та любительських об’єднаннях району. Зокрема, в 2019 році ветерани вже побували на екскурсії у м. Переяслав-Хмельницький, відвідали Лебединський жіночий монастир, дендропарк м. Кропивницький.

Традиційними стали майстер-класи з вишивки, орегамі, техніки декупаж, виставки робіт, картин, поробок, спільні благодійні обіди, відзначення державних, релігійних свят, ветеранські посиденьки.

Станом на 01.07.2019 року  потребують соціальних послуг відділенням денного перебування  –  850 осіб,  обслужено з початку року  – 817 осіб, що становить 96,2 %, на обслуговуванні у відділенні знаходиться - 790 осіб. 

За період з січня по червень 2019 року відділенням проведено засідань  клубів - 171, лекцій та бесід - 362, занять Університету ІІІ віку – 33, відвідування членами клубів у відділенні денного перебування - 12415.

 

Робота з кадрами:

Станом на 01.07.2019 року в територіальному центрі соціального обслуговування працює 63 особи, за штатним розписом 64.5, в тому числі 44 соціальних робітників. Штат працівників укомплектований на 100 відсотків.

Впродовж півріччя звільнено 4 працівників та прийнято на роботу 4 особи.

Значну увагу адміністрація приділяє навчанню працівників, вже шостий рік при терцентрі діє «Школа соціальної роботи», в якій навчаються всі соціальні працівники та робітники. До занять запрошуються спеціалісти соціальної сфери, практичні психологи, педагоги та науковці.

Змістовно, із врахуванням побажань і пропозицій соціальних робітників проходять їх семінари-навчання. 19 червня 2019 року відбувся семінар-навчання за темою «Шляхи та методи запобігання і профілактики емоційного вигорання. Горіти, не згораючи», також розглядалися питання про основні положення нової редакції Закону України «Про соціальні послуги», прийнятого Верховною радою 17.01.2019р., про підсумки роботи відділення соціальної допомоги вдома за І півріччя 2019 року та інструктаж з надання неелектротехнічному персоналу І групи допуску з електробезпеки інженером з охорони праці Смілянського РЕМу. Відбувся обмін досвідом роботи.

За звітний період у територіальному центрі проведено 16 щотижневих оперативних нарад при директору, де розглядалися нагальні питання діяльності відділень, проблеми, які потребували вирішення, давалися доручення відповідальним працівникам і контролювалися їх виконання.

Належна робота з кадрами, підтримка авторитету кожного соціального робітника в селі,

контроль за дотриманням трудового розпорядку дня, маршрутних листів, вимогливість і увага до проблем і їх вирішення є  пріоритетними завданнями адміністрації на рік.

У травні місяці 2019 року у Смілянському  районі відповідно до ст. 46 Конституції України, п.32ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням сесії Балаклеївської сільської ради № 8-2/VІІ від 21.05.2019 року, утворено Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг Балаклеївської сільської ради».

Наказом територіального центру від 14.06.2019 року № 9-1 звільнено 6 соціальних робітників та 1 соціального працівника (6,5 ставок) у зв’язку із переведенням з 27 червня 2019 року в КЗ «Центр надання соціальних послуг Балаклеївської сільської ради».

Територіальний центр співпрацює з Ротмістрівською, Березняківською та Тернівською ОТГ на основі договорів, згідно з якими терцентру надається субвенція для надання соціальних послуг потребуючим цих громад.

На належному рівні в територіальному центрі поставлена інформаційно-роз’яснювальна робота, висвітлення діяльності територіального центру в засобах  масової  інформації  для формування  його позитивного іміджу серед жителів району. Створено сайт територіального центру при райдержадміністрації,  на якому постійно висвітлюється його робота.

Протягом І півріччя 2019 року на сторінках районної газети «Смілянські обрії», міської газети «Сміла», обласної  профспілкової газети «Допомога, підтримка, захист»  надруковано 19 матеріалів, статей на сайті – 57.

Колектив територіального центру і надалі буде продовжувати працювати над реалізацією законодавчих та нормативних актів щодо вдосконалення системи надання соціальних послуг, активно долучатись до вивчення та надання пропозицій до проектів документів з питань реформування, готувати спеціалістів терцентру та соціальних робітників до роботи в умовах реформи, дбати про підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг, вивчати передовий досвід та впроваджує інноваційні форми роботи з людьми літнього віку району.

Децентралізація спонукає шукати шляхи співпраці в ОТГ надавати якісно соціальні послуги і постійно вдосконалюватись, щоб нашими послугами продовжували користуватись в усіх громадах.

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району було проведено внутрішню оцінку якості (далі - оцінка) та моніторинг соціальних послуг відділення догляду вдома в період з 03 червня по 27 червня 2019 р.

У 2014 році працівниками територіального центру розпочато поетапне впровадження наказу Міністерства соціальної політики № 904, а саме згідно наказу територіального центру соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) Смілянського району від 09 жовтня 2014 року № 67 було створено комісію та призначено відповідальну особу за організацію і проведення оцінки якості соціальних послуг. В ході організації та проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг у 2019 році застосовувався порядок проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району, внесено зміни до складу комісії з оцінки якості соціальних послуг, затверджений план проведення оцінки та план засідань комісії на 2019 рік.

З метою належної організації внутрішньої оцінки проведена значна організаторська та інформаційна робота.

Мета внутрішньої оцінки: моніторинг та контроль якості надання соціальної послуги догляду вдома для виявлення відхилень від запланованих показників та формування управлінського впливу на усунення недоліків. В цьому напрямку визначалась якість соціальної послуги, яку проведено шляхом відстеження, анкетування отримувачів. Опитувані 120 отримувачів соціальної послуги оцінили адресність, результативність, своєчасність, доступність, зручність, повагу до себе та безпеку отриманих соціальних послуг.

Згідно проведеного опитування переважна більшість отримувачів соціальних послуг задоволені обслуговуванням, що відображається покращенням емоційного, психологічного та фізичного стану отримувачів соціальної послуги.

Здійснюючи перевірку особових справ отримувачів соціальної послуги догляду вдома, до уваги бралися наявність індивідуальних планів та термінів надання соціальних послуг.

Послуга   догляду вдома показує позитивну тенденцію у процесі її надання, зокрема задовольняються індивідуальні потреби отримувачів соціальної послуги, дотримуються вимоги й показники забезпечення якості  соціальних послуг встановлених Державним стандартом.

Скарг зі сторони підопічних не було.

Внутрішня оцінка якості надання соціальної послуги 12 соціальними робітниками здійснена шляхом анкетування.

Відповіді соціальних робітників на 16 питань засвідчили, що переважна більшість соціальних робітників обрали свою професію свідомо, маючи на меті допомагати людям.

Всі соціальні робітники дотримуються вимог Державного стандарту догляду вдома при прийнятті рішень щодо надання соціальної послуги. Проте частина  соціальних робітників порушують вимоги Державного стандарту догляду вдома особливо весною та восени, коли приходиться допомагати на присадибній ділянці.

Соціальні робітники територіального центру ввічливо та коректно ставляться  до отримувачів соціальної послуги та не допускають негуманних і дискиримінуючих дій щодо них.

Отриману інформацію від свої підопічних  зберігають в конфіденційності (п.2.3договору про надання соціальної послуги). Працівники володіють знаннями й навичками та відповідають кваліфікаційним вимогам, визначеним «Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80. Соціальні послуги». Всі соціальні робітники забезпечені велосипедами, рушниками, сумками, гумовими рукавицями, бавовняними рукавицями, халатами, спортивними штанами, чоботами, жилетками, засобами гігієни, мають посвідчення, які дають право на безкоштовний проїзд.

Оцінка кількісних показників надання соціальної послуги догляду вдома показує, що скарг від отримувачів соціальної послуги за звітний період не було. Частка задоволених звернень складає 100 відсотків; під час проведення моніторингу ніхто з працівників не проходив курси підвищення кваліфікації. 19 червня проведено семінар-навчання для соціальних робітників.

Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг, показники відповідають встановленому рівню – «добре».

Матеріали про роботу відділення періодично розміщуються на сайті територіального центру, на сторінках газети «Смілянські обрії», «Сміла», а також проходять  телепередачі з інформацією про надання соціальної послуги.

Незважаючи на узагальнений статус «добре» відділенням соціальної допомоги  вдома, плануються заходи, спрямовані на вдосконалення процесу обслуговування й підвищення якості соціальної послуги вдома за наступними напрямками:

-  удосконалення роботи школи соціальної роботи по підвищенню кваліфікації  соціальних робітників та надання їм допомоги у профілактиці професійного та емоційного вигорання;

- продовження роботи щодо виявлення одиноких громадян та осіб з інвалідністю з метою надання їм послуги догляду вдома;

- здійснення своєчасного аналізу та обробки індивідуальних планів надання соціальних послуг  в частині їх перегляду;

-  забезпечення соціальних робітників теплим одягом;

- активізація роз’яснювальної роботи серед нових підопічних про Державний стандарт догляду вдома.

 

Директор територіального центру                                                         Галина КРАВЧЕНКО

Навчатися ніколи не пізно і завжди корисно. Для працівників територіального центру декілька разів на рік адміністрація готує цікаві семінари, тренінги, які і підвищують їхню кваліфікацію, дозволяють дізнатися усі новини у сфері соціального захисту, зміни у законодавстві, поділитися усім, що хвилює у роботі, обмінятися досвідом.

Цього разу семінар-навчання соціальних працівників та робітників територіального центру був присвячений декільком важливим темам, без яких робота із людьми не може вважатися якісною.

Захід розпочався із тренінгу «Шляхи та методи запобігання і профілактики емоційного та професійного вигорання. Горіти, не згораючи», який підготувала для присутніх Інна Герасимова, доцент, кандидат педагогічних наук, трансакційний аналітик ЧНУ ім.Б.Хмельницького. Лектор почала із того, що представники усіх професій схильні до професійного вигорання, адже це фізична чи психологічна втома, яка накопичується всередині та заважає працювати ефективно.

Означивши коло проблеми, Інна Володимирівна назвала декілька методів, які дозволяють боротися із таким явищем, як професійне вигорання. І всі вони у результаті підходять до того, що втомлена людина повинна найперше дослухатися до свого організму, відпочивати, змінювати поле діяльності.

Після цікавої та докладної лекції присутні мали нагоду поставити питання Інні Герасимовій. Соціальні працівники та робітники у своїй діяльності постійно контактують із людьми, а тому ситуацій, які потребують розбору чи поради, відбувається безліч. Лектор із задоволенням відповіла на всі запитання, давши поради для майбутньої роботи із людьми поважного віку.

Далі слово для виступу одержав інженер з охорони праці Смілянського РЕМу Ігор Бражник. Він провів інструктаж з надання неелектротехнічному персоналу І групи допуску з електробезпеки, адже кожен із працівників терцентру у своїй діяльності користується електричними приладами.

Повертаючи присутніх безпосередньо до питань соціального захисту, директор терцентру Галина Кравченко розповіла про основні положення нової редакції Закону України «Про соціальні послуги», прийнятого Верховною радою 17.01.2019 р.. Галина Олександрівна докладно зупинилася на основних цілях, принципах та обов’язках при наданні соціальних послуг. Звернула вона увагу і на дотримання соціальними робітниками Державного стандарту, адже це основний документ, яким вони керуються у своїй роботі.

А продовжила тему завідуюча відділення соціальної допомоги вдома Людмила Жук, яка підбила підсумки роботи відділення за 5 місяців та окреслила завдання по підвищенню якості надання соціальних послуг у 2019 році. За цей час досягнуто певних успіхів, виявлено деякі недоліки в роботі, на які особливо було звернуто увагу, щоб у майбутньому вони не повторювалися.

Завершився семінар досить трепетною подією. Завжди важко розлучатися із людьми, із якими пропрацював багато років, але саме це і довелося зробити під час заходу. Адже 7 працівників терцентру будуть переведені у новостворений комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Балаклеївської ОТГ. Директор подякувала їм за роботу, за щедрість душі, за те, що протягом багатьох років вони якісно надавали соціальні послуги стареньким жителям району, та побажала, щоб у них і надалі все складалося добре, щоб на новому місці їм було не менш комфортно, ніж у терцентрі.

Черговий семінар закінчився, залишивши у його учасників не лише приємні враження, але й безліч нових знань. А ще лектори пообіцяли, що приготують нові тренінги та із задоволенням повернуться із ними до терцентрівського колективу. Бо тема роботи з людьми різних категорій, а особливо поважного віку - невичерпна, цікава і масштабна, а значить говорити завжди буде про що.

Члени любительського об’єднання «Горлиця» с.В.Яблунівка усі сільські заходи, державні та релігійні свята завжди проводять разом. І це не тільки через те, що живуть в одному селі та мають спільні інтереси, а й тому, що їх поєднує справжня дружба. І в багатьох зародилася вона ще більш, ніж півстоліття тому, адже більшість з них народилися та виросли в цьому селі, відвідували одну школу, а дехто – і один клас.

Теплого червневого дня рідна школа гостинно відкрила двері для своїх сивочолих учнів. Саме в цей день для них було організовано зустріч випускників. Із душевним трепетом ветерани пройшлися коридорами закладу та попрямували до кабінету української мови. На імпровізованій сцені для ветеранів виступали учні школи – учасники ансамблю «Веснянка», який діє під керівництвом Олени Котович. З вітальним словом до ветеранів звернувся директор навчального закладу Олександр Іщенко. Він побажав сивочолим колишнім учням здоров’я та наснаги, щоб їхнього завзяття вистачило ще на багато років зустрічей в стінах школи. Приємним сюрпризом для ветеранів стала підготовлена для них фотовиставка. Із старих світлин до них посміхалася їхня молодість, шкільні роки та спогади про минулі зустрічі. На знак подяки ветерани вручили директору подарунок – картину, яка прикрашатиме приміщення та нагадуватиме про колишніх випускників.

А потім ветерани вирушили до церкви, адже саме тут в ті роки розташовувалася школа. Ветерани пройшлися приміщенням, пригадуючи уроки, проведені в цих стінах, своїх наставників, а також шкільних друзів, які не дожили до цього дня. Тож вирішили ще зайти на місцеве кладовище, щоб вшанувати пам’ять тих, кого вже немає поряд.

А потім вирушили до Раїси Дідковської, яка гостинно запросила всіх до себе на чашку чаю. Тож вечір спогадів продовжився за дружнім столом зі смаколиками та під ностальгічні розповіді.

Члени любительського об’єднання «Скарбниця», що у с.Теклине, завжди є активними  учасниками усіх заходів, які проводяться в селі. Тож і на велике християнське свято – Трійцю, ветерани не обмежилися традиційним походом до церкви, а й взяли участь у сільському заході, який проходив у клубі.

Цього дня, з нагоди «зелених свят» до сільського клубу був запрошений з концертною програмою ансамбль «Пісенне мереживо» Холоднянського будинку культури, який розважав публіку веселими піснями. Поетичною родзинкою свята стала презентація нової книги місцевої письменниці Тетяни Шугар-Благодарної «Калиновий сонет – 2», а завдяки присутності народного депутата України Сергія Рудика та голови районної ради Володимира Грошева, свято набуло неабиякого розмаху.

Наш народ здавна шанує та завжди відмічає усі християнські свята. 16 червня, святом Трійці,  завершується комплекс таких свят, які знаменують закінчення весни та початок літа, а в народі має назву «зелена неділя».

Саме відзначенням такого свята розпочала  свою роботу на посаді соціального працівника  в с.Ротмістрівка енергійна та завзята Тамара Іванівна Кривошея. Заручившись підтримкою директора СБК Тетяни Волинець та колективу художньої самодіяльності «Джерела», учасником якого є й сама Тамара Іванівна, вона організувала для ветеранів грандіозне свято.

Чимала світлиця виявилася замалою, щоб розмістити всіх ветеранів, і тому свято довелось перенести у вестибюль приміщення. На початку ведучі розповіли про святкування зеленої неділі, традиції та обряди цього свята. З вітальним словом до присутніх звернулася директор терцентру Галина Кравченко, яка була присутня на святі. Вона побажала ветеранам здоров’я та натхнення, а ще висловила сподівання, що вони,  попри свої щоденні турботи, знаходитимуть час для відпочинку та стануть активними відвідувачами клубів, які діють у філіалі.

А потім розпочався святковий концерт. В жартівливій формі Тамара Іванівна та Тетяна Василівна розповіли про цілющі властивості трав, чим неабияк розсмішили присутніх. Неймовірної святкової атмосфери додали пісні у виконанні  колективу «Джерела» та бібліотекаря Світлани Сокуренко. Родзинкою свята став театралізований виступ соціального працівника разом з ветераном Євдокією Щербатюк, які показали, як житимуть пенсіонери у майбутньому. А троїсті музики, які виконали вінок українських мелодій, не залишили байдужим жодного з присутніх.

Завершилося свято чаюванням зі смаколиками, які Тамара Кривошея та її подруги приготували власноруч і радо пригощали ними ветеранів. Тож, без сумніву, можна сказати, що гучне, яскраве свято вдалося на славу. А кожен, хто брав участь у цьому дійстві, зарядився і енергією, і позитивом, і неймовірними емоціями, які окрилятимуть їх ще довго.

Вознесіння Господнє - це одне зі вселенських (тобто таке, що відзначається повсюдно) свят Християнської Церкви, на рівні зі святами Страстей Христових, у період від Пасхи до П'ятдесятниці. Це святкування тілесного вознесіння Ісуса на небеса.

День Вознесіння Господнього традиційно відзначається у четвер, на сороковий день після Пасхи. Тож і клуби та любительські об’єднання району цього дня провели годину духовності, щоб у дружньому колі не тільки долучитися до церковної служби, а й дізнатися багато корисного та цікавого про це свято.

Зокрема, члени любительського об’єднання «Горлиця» на чолі з соціальним працівником Галиною Кулик відвідали церковну службу, отримали настанови від отця Олександра та помолилися про благополуччя і здоров'я. Адже в цей день, перед тим, як зійти на небеса, Господь вислуховує усі прохання людей і виконує їх. Також варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці.

Після церковної служби Галина Кулик розповіла  про народні звичаї та прикмети, які стосуються цього дня. Вважається, що після свята літо вступає в свої права, тому вдома заведено все прикрашати свіжою зеленню. А ще - не можна відмовляти мандрівникам, лаятися, лихословити і бажати комусь зла, займатися обжерливістю, виносити сміття та плювати на землю. Займатися важкою роботою по дому також заборонено, адже це нібито відволікає від роздумів про Бога і молитов.

Тож у ветеранів були всі підстави провести цей день в колі друзів, поспілкуватися та попросити пробачення один в одного.

28 червня Україна відзначатиме велике державне свято – День Конституції.  І готуючись до цього свята, члени клубу «Промінь добра» с.Ротмістрівка провели засідання на тему «Знакові події в історії України», на якому пригадали найважливіші моменти з новітньої історії держави.

Так, за роки незалежності, Україна голосно заявила про себе не лише досягненнями видатних українців, а й багатьма знаковими подіями.

І вперше це сталося 24 серпня 1991 року, коли на позачерговій сесії, голосами 346 депутатів, Верховна Рада УРСР прийняла Акт про державну незалежність України. А після грудневого референдуму цього ж року нашу суверенність визнали країни Великої сімки, а згодом до них долучилось сотня країн.

Наступна знакова подія – прийняття Конституції України 28 червня 1996 року. Головний документ держави був прийнятий 315 голосами депутатів. Це був найважливіший крок у забезпеченні прав і свобод людини та громадянина.

Через 5 років після проголошення незалежності, в 1996 році, України отримала і власну грошову одиницю – гривню.

Знаковою подією є також і визнання найбільшої трагедії  українського народу  - у 2006 році Верховна Рада ухвалила закон про Голодомор в Україні. Станом на 2018 рік Голодомор офіційно визнали геноцидом  у 18 країнах світу та 6 церквах.

Найбільшою спортивною подією в історії нашої країни стало проведення у 2012 році чемпіонату Європи з футболу. За час його проведення до України завітали більше 8 мільйонів  туристів. Матчі відбувались у Донецьку, Харкові, Львові та фінал чемпіонату - у Києві.

А в листопаді 2013 року розпочалась Революція гідності, в яку переросли масові акції протесту проти дій влади. У лютому 2014 року, одразу після розстрілів на Майдані Незалежності, Росія почала захоплення Криму, а згодом почала активно підтримувати терористів з псевдо республік «ДНР» та «ЛНР». Ці події змусили Україну дати відповідь та розпочати АТО.

Ветерани зазначили, що до знакових подій сучасності можна віднести і надання Україні безвізового режиму  в 2017 році та надання Томосу у січні 2019 року.

Члени клубу взяли активну участь в обговоренні знакових подій, згадували людей, завдяки яким ці події відбулися. А на завершення зустрічі одностайно висловили сподівання, що наступною знаковою подією в Україні неодмінно має  стати закінчення війни та відновлення територіальної цілісності України.

 

Милосердя та доброта з давніх часів були традицією нашого народу. Цілком природним і закономірним вважається допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, захистити старість, немічність, порятувати хворого, захистити скривдженого.

І сьогодні, як ніколи, все це є актуальним та надзвичайно важливим.

Для того, щоб наше милосердя і традиції –допомогти ближньому- втілювалися у життя, і працює територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району.

З 1 квітня 2019 року спільно із районним відділом освіти адміністрація терцентру розпочала двохмісячну акцію « Твори добро, бо ти- людина».

У тісному контакті із соціальними педагогами сіл району ми виявляли сім’ї, які найбільше потребують матеріальної допомоги, відбирали речі(одяг, взуття) та автомобілем територіального центру доставляли їх у школи району, де саме соціальні педагоги роздавали гуманітарний товар дітям з малозабезпечених сімей. Таким чином допомогу отримали потребуючі сім’ї майже в усіх селах району. Щиро вдячні за співпрацю соціальним педагогам сіл Велика Яблунівка, Березняки, Тернівка, Пастирське, Попівка, Санжариха  та інших шкіл, адже саме завдяки їм ми змогли допомогти одягом та взуттям 35 дітям на суму 7110,00 грн.

Під час перевірки роботи соціальних робітників працівниками терцентру було виявлено, що деякі одинокі підопічні також потребують гуманітарної допомоги. Оскільки вони самі не можуть приїхати у терцентр, їм було доставлено одяг додому. Таким чином 75 бабусь і дідусів отримали допомогу на суму 7800,00 грн.

Хочеться окремо подякувати нашим благодійникам, від яких ми отримуємо гуманітарний товар. Це і Шоха Ю. (керівник німецько-українського відділення благодійного фонду «Тавіфа»), Снігур В. (Християнська Місія «Милосердя і здоров’я), Голуб С. (благодійна організація «Коло друзів»), Шелест Т. (громадська організація «Комітет допомоги бідним і знедоленим м. Черкаси), Мешедченко І. (Смілянський козацький полк «Горішні плавні») та інші.

Двохмісячна акція «Твори добро, бо ти- людина» закінчується, але ніколи не закінчиться всенародне милосердя, що здавна властиве нашому народові. Щоб зберегти його навіки, ми повинні пам’ятати, що добро починається із кожного з нас.

У філіалі відділенні денного перебування терцентру соціального обслуговування с.Ротмістрівка відбулося засідання клубу «Струни душі», на якому присутні мали змогу помандрувати сторінками забутих книжок.

Що трапляється з рукописами, яким не судилося перетворитися на друковану книгу? Що трапляється з книжками, які так і не знаходять своїх читачів? Що трапляється з відомими творами, яких винищує невблаганний і неминучий  ворог – час? Усі вони знаходять місце на одній з мільйонів полиць – на цвинтарі забутих книжок.

Творами цих авторів колись зачитувались. А сьогодні… Нікому не потрібні, відкинуті і поступово набувають статусу «забуті», їх рідко читають, вони давно не перевидавалися, стоять сиротливо в надії, що хтось колись таки протягне до них руку, візьме з полиці і знову зачитається, тим самим не даючи книгам остаточно зникнути, піти в небуття.

Так, учасники клубу «Струни душі» відвідали сільську бібліотеку, де бібліотекар Світлана Сокуренко запропонувала згадати деякі книжки із статусом «забуті».

Гортаючи пошарпані сторінки романів Анатолія Іванова «Тіні зникають опівдні» та «Життя на грішній землі», можна побачити цілий світ вражень і переживань кількох поколінь людей. А історія молодої дівчини в романі Т.Драйзера «Джені Герхард», яка кидає виклик традиціям, нікого не залишає байдужим. Неймовірно зворушує і книга С.Алексієвич «У війни не жіноче обличча», де письменниця зібрала спогади безлічі радянських жінок, які брали участь у Великій Вітчизняній війні. Алексієвич фактично розвінчала той образ, який був створений свого часу. У її роботі жінки розповідають на про подвиги і перемоги, а про страх, страждання, погублену молодість та про неймовірну жорстокість війни.  І таких забутих книг мільйони.

Світлана Сокуренко провела ветеранам екскурсію по бібліотеці, і оскільки бібліотека тільки починає працювати, всім було цікаво ознайомитися з фондом, оглянути експонати українського побуту. На завершення цієї насиченої зустрічі ветерани висловили сподівання, що засідання такого формату віднині стануть регулярними.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 71