joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

  В рамках районної програми «Турбота», завдяки райдержадміністрації, районній раді та безпосередньо голів та депутатів сільських рад, впродовж 2016-2017 років було придбано 36 веломашин для соціальних робітників району.

  Для них це було несподіванкою, адже села мають велику протяжність, а до підопічних потрібно не тільки йти, а й нести продукти харчування, тому веломашини допоможуть  скоротити час і полегшить роботу у доставці продуктів. Робітниці щиро дякували всім хто подбав про покращення їх умов роботи, і головне, вчасне і їх якісне надання соціальних послуг ветеранам села.

  Зокрема, 19 липня цього року видачу веломашин завершено, працівники територіального центру соціального обслуговування заступник директора терцентру Литвиненко Оксана та завідуюча  відділенням догляду вдома Жук Людмила, вручили дві новенькі веломашини із запчастинами соціальним робітникам, які обслуговують одиноких громадян сіл Сунки та Буда Макіївки. Привітали їх з цією приємною подією, з новим транспортом працюватиметься  набагато краще. 

  Робота соціальних робітників відповідальна і вкрай потрібна, тому, бажаємо їм міцного здоров’я, хороших доріг і щоб їх техніка ніколи не ламалася.

    19 липня відбувся шаховий турнір палких прихильників гри в шахи, якими є члени клубу «Колос» с. Балаклея. У кожного з них за плечима чималий трудовий стаж, це люди поважного віку. Та їх об’єднує любов до шахів.  Вони зібрались на чергове засідання присвячене всесвітньому  дню шахістів.

   Відкрив його керівник шахового клубу Мишенко В.О.

    Розпочався шаховий турнір. Всі старанно продумували кожний хід, зважували всі за і проти. Нарешті турнір закінчився. За підсумками  І місце - Мишенко В.О., ІІ місце – Шелудько Є.Б., ІІІ місце зайняв Симоненко Л.І. Голова сільської ради Ситник Ростислав Олексійович привітав шахістів зі святом. Переможцям турніру вручив нагороди.

    А члени клубу уже планують нові турніри, вони надають приклад молодим, проявляючи силу волі, терпіння, а головне в поважному віці тренують мозок, пам’ять, продовжуючи своє довголіття.

На свято Івана Купала, яке відбулось у селі Балаклеї, депутат обласної ради Ігор Нестеренко та голова районної ради Володимир Грошев вручили слухачам Університету ІІІ віку  подарунковий сертифікат на екскурсійну поїздку в м. Умань.

14 липня за їх сприяння здійснилась маленька мрія слухачів  –  їм організовано подорож до перлини Черкащини - Софіївського парку. Голова районної ради В. Грошев, проводжаючи у дорогу, побажав гарно проведеного відпочинку.

 Подорожуючи в м. Умань, колектив відвідав музей – садибу В. Чорновола у селі Вільхівець, Звенигородського району.

Слухачі університету побували у мальовничих місцях Софіївського парку, отримали величезну насолоду від побаченого, прогулялись парковими алеями, милувались квітами, статуями, водоспадами, прокатались на човнах.

Пізно в ввечері трохи стомлені, але дуже задоволені поверталися додому.

Слухачі Університету ІІІ віку щиро вдячні депутату обласної ради Ігору Нестеренку та голові районної ради Володимиру Грошеву за допомогу в організації поїздки та отримане від неї задоволення і позитивні враження.  

Щороку, у другу неділю липня, відзначається День рибалки.

Це свято не має обмежень по статі або віку і часто об’єднує цілі сім’ї, подаючи привід для гарного і приємного проведення часу на природі, в колі друзів або однодумців. В цей день вітаємо всіх, хто поєднав своє життя з цією складною і романтичної професією, а також тих, для кого заняття риболовлею є спортом чи хобі, особливим станом душі чи способом злиття з природою.

Для декого рибалку неможливо замінити ні походом в театр, кіно чи прогулянкою в парку. Любителі риболовлі завжди знають свою справу, або, принаймні, знаходять в цьому величезний відпочинок для душі і пристойний заряд бадьорості для тіла.

Прикладом цього стало святкування Дня рибалки в неділю 16 липня членами клубу «Форель» с. Балаклеї, керівником якого є ветеран праці Глінецький Андрій. Організували постановку за участю «русалок», «рибок», «медуз» та інших мешканців водойм, підняли настрій присутнім, усіх традиційно вітав владика морів Нептун.

 Серед любителів рибної ловлі проводились різноманітні конкурси, а саме на пійману найбільшу і найменшу рибину, хто найбільше зловить риби взагалі, на найбільш спритного рибалки. А переможці Рибак Микола, Костенко Микола та Хоменко Володимир отримали заслужені призи. 

 І як чудово, що в це свято члени клубу рибалок гостинно пригощали гостей смачною юшкою, польовою кашею, варениками, приготовленими соціальним працівником Лихолай Тамарою. 

Добре, що наші ветерани мають таке прекрасне хобі – риболовство. Рибалки - це особливе, своєрідне братство, яке складається з людей різних занять і віку, яких поєднує  не тільки азарт, але і можливість зануритися у роздуми, і просто гордість, яку може подарувати рибалці його вдалий улов.

Тож вітаємо членів клубу з Днем Рибалки!

Нехай не тільки в цей день, а в будь – яку пору року, вас чекає успіх і хороший улов. Бажаємо великої риби і хороших попутчиків, надійної наживки, і, звичайно, нехай рибалка  приносить насолоду.  

      На обліку у відділенні організації надання натуральної та грошової  адресної допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району знаходиться 69 багатодітних сімей.

      При всій матеріальній підтримці держави все ж таким сім’ям приходиться важкувато одягати, взувати своїх чад, які дуже швидко виростають зі своїх платтячок та штанців. Ось і звертаються вони у територіальний центр за допомогою.

     Фонд відділення постійно поповнюється гуманітарним товаром, що надходить від благодійників та населення міста та району.

    Ми завжди допомагаємо багатодітним сім’ям  підібрати необхідні  для дітей речі. Та й дорослі можуть вибрати щось для себе. Поки  мама підбирає одяг чи взуття, малеча зайнята іграшками.

   Майже кожного дня до нас звертаються малозабезпечені сім’ї. І ми раді, що хоч так можемо їм допомогти у наш складний час.

   Тому просимо громадян міста та району приносити у наше відділення речі, з яких виросли ваші діти і які знаходяться у хорошому стані.

   Будемо вдячні кожному!

    12 липня цього року у селах Балаклея, Макіївка, Ротмістрівка до клубів відділення денного перебування територіального центру зійшлися люди поважного віку, ветерани, члени клубів «Струни душі», «Ми іще молоді», «Берегиня», «Затишок». Адже сьогодні всі відмічали велике християнське свято апостолів Петра і Павла.

   Соціальні працівники привітали присутніх побажали всім здоров’я, миру, тепла, затишку і довголіття та розповіли про історію започаткування цього великого свята. У народі в цей день відзначали ще й свято пастухів. Також свято Петра і Павла – свято першого врожаю, розпочиналися жнива, збирався перший хліб. В цей день надвечір підлітки плели віночки з живих квітів прилаштовували тваринам на роги. Це був оберіг від нечистої сили. Ці обряди та традиції запроваджені і в сьогоднішньому житті.

  Члени любительських об’єднань порадували всіх присутніх чудовими українськими народними піснями, активісти –ветерани пригостили всіх запашним чаєм з печивом та солодощами.

  Завжди із 6 на 7 липня кожна українська родина чекає надзвичайного свята, свята Івана купала. Саме цей день вважається святом тепла, молодості і кохання.

  За народним повір’ям в цей день відбуваються різні дива:  трави і квіти набувають магічної сили, земля відкриває свої скарби, сонечко опускається з неба, щоб викупатись у річці, опівночі вогнянистим цвітом розквітає папороть – хто знайде той цвіт, той здобуде багатство і здоров’я.

  У вечері з 6 по 9 липня 2017року в селах: Мельниківка, Носачів, Ротмістрівка В. Яблунівка, Макіївка, Теклине, Тернівка, Балаклея під назвами: «На Купала сонце гріє», «Ой на Івана, ой на Купала», «Купальські забави», «Знайти цвіт папороті» відбулися концерти, масові народні гуляння біля будинків культури та ставків.

  Зійшлися жителі сіл та члени клубів та любительських об’єднань:

-        «Промінь добра», «Струни душі», «Зустріч», «Надвечір’я», «Вечірні зорі», «Колос», «Форель», «Срібне намисто», «Затишок», слухачі Університету ІІІ віку «Осіннє золото», «Ми іще молоді», «Берегиня», «Горлиця», «Скарбниця», «Душі криниця».

  Організаторами свят виступили сільські ради, будинки культури, школи, бібліотеки, ветеранські організації та відділення денного перебування територіального центру, які вітали жителів громад. В селі Балаклея до привітань приєдналися депутат обласної ради Ігор Нестеренко та голова районної ради Володимир  Грошев, які вручили слухачам Університету ІІІ віку  подарунковий сертифікат на екскурсійну поїздку в м. Умань.

  Виступили гуртки художніх колективів «Джерело», «Калинонька», «Лілея»,  - в селах Ротмістрівка, Мельниківка, Носачів; фольклорний колектив будинку культури «Срібляни» та танцювальний колектив «Мрія» - в селі  Балаклея; фольклорний ансамбль «Калинонька» та дитячий ансамбль «Веснянка» - в селі В. Яблунівка. Вітали всіх присутніх і школярі.

  Всі дійства проходили театралізовано: були водяні, русалки, відьми. Дівчата плели вінки та пускали на воду. Парубки палили вогнища і дідухів, ставили деревця «Марени» та разом з дівчатами водили хороводи біля них.  Проводились вікторини, конкурси, ігри, танці. До пізнього вечора молодь водила хороводи на березі ставка. Головні пісні цього дня присвячувались природі. І як приємно, що наші ветерани разом з молоддю були такими активними.

  Ось так традиційно весело пройшли гуляння по селах. Іванів день – свято відоме з давніх часів, бо цього дня вшановувалось родюче літо, зелені луки та сонце.  

  Територіальний центр дякує організаторам сіл за свято, де відбувалось святкове дійство, за відпочинок ветеранів.

  З Днем Івана купала!         

 Нехай Ваше духовне багаття радості відганяє всі печалі, турботи та хвороби. Нехай це найчарівніше свято очистить Ваше життя від усього злого і непотрібного. Бажаємо всім міцного здоров’я, чистого і мирного неба над головою. 

   30 червня працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг ) Смілянського району провели цікаву екскурсію в м.Київ,  побували в  Києво – Печерській лаврі, скуштували кашу монахині Аліпії, відвідали церкви та печери.

  Незабутнє враження у відвідувачів залишиться від відвідуваного монастиря, в якому знаходяться мощі матушки Аліпії, яка була перепохована з Лісного кладовища міста Києва до монастиря в 2006 році. Багато цікавого група побачила на території монастиря – каплицю матушки Аліпії, дзвіниці, пам’ятку природи «Святе цілюще джерело», купальню,  конюшню та трапезну, де готують в дні особливого поминання  Аліпії цілющу кашу.  Також працівники відвідали джерело монахині Аліпії, бажаючі скупалися у цій святій купелі. Чистота, Божа благодать, високий художній розпис ікон, бездоганно утримана територія, розмаїття барвистих квітів таким у екскурсантів залишилося враження від відвідування Свято – Покровської Голосіїської пустині монахині Аліпії.

   Ці святі місця надихнули працівників, надали нових сил та енергії.

  Поїздка організована профспілковою організацією та адміністрацією територіального центру сподобалась всім і готуються до нових поїздок та екскурсій. 

   На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району було проведено внутрішню оцінку якості (далі – оцінка) та моніторинг соціальних послуг відділення догляду вдома в період з  01  червня по 30 червня 2017 р.

  З метою належної організації внутрішньої оцінки проведена значна організаторська та інформаційна робота.

  Внутрішня оцінка проводилась в спокійній, діловій обстановці, особливих складнощів у  її  проведенні не виникало. Комісія працювала згідно графіка злагоджено, оперативно та ефективно.

  Оцінка якості соціальної послуги визначалась із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних послуг.

  При проведенні внутрішньої оцінки якості надання соціальної послуги догляду вдома застосовувались показники якості соціальної послуги, зокрема: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувача соціальної послуги, професійність.

  В оцінці роботи надання соціальної послуги догляду вдома взяли участь 105 отримувач соціальної послуги та 12 соціальних робітників.

  Згідно проведеного оцінювання переважна більшість отримувачів соціальних послуг задоволені обслуговуванням, що відображається покращенням емоційного, психологічного та фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивними змінами у їх матеріально – побутових умовах  у порівнянні з періодом, коли соціальна послуга догляду вдома не надавалась.

  Здійснюючи перевірку особових справ отримувачів соціальної послуги догляду вдома, до уваги бралися наявність індивідуальних планів та термінів надання соціальних послуг. Ці вимоги положення повністю дотримуються.

  Було відмічено покращення емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги, позитивні зміни у стані отримувача соціальної послуги у процесі її надання порівняно з періодом, коли соціальна послуга догляду вдома не надавалась.

  Скарг зі сторони підопічних не було.

 Внутрішня оцінка якості надання соціальної послуги соціальними робітниками здійснено шляхом анкетування самооцінки з визначенням потреби у супервізії у вигляді анкет.

  Аналіз відповідей нам показав, що 70% вибрали професію тому,  що хочуть допомагати людям, а головною рисою свого характеру визначають відповідальність 50%.

  Це свідчить про те, що соціальні робітники свідомо вибрали професію і розуміють  свою потрібність і значимість для своїх підопічних 86%.

  Всі соціальні робітники дотримуються вимог Державного стандарту догляду вдома та термінів  прийняття рішень щодо надання соціальної послуги.

 Працівники територіального центру ввічливо та коректно ставляться до громадян під час здійснення своїх посадових обов’язків, зберігають в таємниці конфіденційну інформацію, отриману в процесі виконання службових обов’язків (п. 2.3 Договору про надання соціальної послуги). Випадків порушення договору не виявлено. На стендах розміщено інформацію про правозахисні організації та порядок подання та розгляду скарг.

  Також соціальні робітники відповідаючи на питання анкети засвідчили, що більшість з них  часто втомлювались 56%, напружувались 41%, мали проблеми із сном 55,2%.

  Це свідчить про те, що у роботі соціальних робітників має місце синдром психологічного вигорання і тому необхідно проводити тренінги з питань емоційного вигорання та формування навичок володіння собою.

  При застосовуванні кількісних показників соціальної послуги догляду вдома, було виявлено:

-                 звернень скарг у журналах обліку особистого прийому громадян комісія не виявила. Всі звернення про отримання соціальної послуги догляду вдома оперативно вирішені та задоволені;

-                  працівники відділення догляду вдома на момент перевірки пройшли підвищення кваліфікації шляхом семінарів – навчання та тренінгів;

-                 моніторинг якості надання соціальної послуги догляду вдома здійснюється 1 раз в рік згідно графіка моніторингу якості надання соціальних послуг.

  Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг показники відповідають встановленому рівню – «добре».

  Після проведення внутрішньої оцінки був складений звіт окремо по кожному напряму, в якому вказано період проведення, мета, склад комісії, інструментарій (опитувальник, анкета, бесіда, співбесіда, спостереження за процесом надання послуги, вивчення документації, у тому числі звернень отримувачів соціальних послуг), та результат, тобто показник охоплення критерієм усіх отримувачів соціальної послуги, який виражається в відсотковому еквіваленті.

  Професіоналізм, ефективність, підтримка вразливих верств населення, розширення обріїв співпраці, досвід ветеранів та ентузіазм молодих є запорукою успіху роботи відділення догляду вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району.

  Інформація  періодично розміщується на сайті територіального центру, на сторінках газети «Смілянські обрії», «Сміла», «Нова доба», а також ведуться радіо та телепередачі з інформацією про надання соціальної послуги.

Заплановані заходи для покращення роботи відділення допомоги вдома

-  Продовжити проводити роботу по підвищенню кваліфікації  соціальних робітників навчальними семінарами і тренінгами.

- Розробити програму супервізійної роботи з соціальними робітниками, це дасть можливість ефективніше виконувати зазначені в посадових інструкціях завдання відповідно до стандартів роботи.

 

 

Директор

територіального центру                                                Г.О. Кравченко

 

 

 

     День Конституції – це одне з «наймолодших» свят в українському календарі, яке з’явилось після прийняття Основного Закону України.

    Напередодні свята у клубах та любительських об’єднаннях відділення денного перебування сіл Макіївка, В.Яблунівка, Балаклея, Ротмістрівка соціальні працівники провели інформаційні години, бесіди, а також ветеранам були представлені тематичні виставки «Конституція України – основний Закон держави».

     Процес народження української Конституції був досить болісним і довгим. Кінцевий текст її був прийнятий Верховною Радою України 28 червня 1996 року. Одним із «батьків» Конституції був наш земляк Народний депутат Михайло Сирота.

    Соціальні працівники розповіли ветеранам про основні статті Конституції, про права, гарантії і свободи громадян України, записані в Конституції.

     Звичайно, не всі вони виконуються, зважаючи на соціально-економічний стан держави, проте ця Конституція закріплює всі права людини, і саме це сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

     Присутнім цікаво все: і забезпечення права на пенсію, на відпочинок, на безплатне медичне обслуговування, на право володіння землею.

     Інформаційна година перетворилась на цікаву дискусію, адже Конституція – це наш основний Закон і нам за нею жити.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 46