joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

     У любительському об’єднанні «Горлиця» села Велика Яблунівка відбулося чергове засідання з рубрикою «Цікавий гість». В гості до людей поважного віку завітав поет Сергій Петрович Мошенський. Увазі присутніх митець представив автобіографію, оповідання та пісні у власному виконанні.

     На зустрічі панувала доброзичлива, захоплююча, позитивна атмосфера. Під її враженням залишилися не тільки члени любительського об’єднання, але і сам Сергій Мошенський, який був у захваті від гостинності та зацікавленості дружнього веселого колективу.

     Зустріч завершилася чаюванням, вітанням іменинників вересня, звучали пісні в теплій атмосфері. Опісля від членів об’єднання поету на згадку був вручений подарунок та щирі слова подяки, а пан Мошенський пообіцяв написати про колектив вірш або пісню. Всі вирішили, що буде ще багато зустрічей з поетом та «Горлиця» обов’язково відвідає храм у с.Куцівка, де Сергій Петрович несе службу.

     Прощаючись із цікавим гостем, ветерани говорили «до побачення», щоб побачитись ще не один раз.

     Завжди приємно, коли люди знаходять однодумців, коли випадок зводить разом тих, хто дивиться в одному напрямку. Так сталося і з членами клубів філіалу відділення денного перебування терцентру Смілянського району с.Макіївка та їхніми колегами із с.Лебедин Шполянського району.

     Співпраця між двома колективами розпочалася нещодавно, але відкритість та щирість людей стали прекрасною передумовою для міцної дружби. І, як годиться, добрі товариші ходять один до одного в гості. Тож 8 вересня члени клубу ветеранів «Ми іще молоді» та любительського об’єднання «Берегиня» с.Макіївки на чолі із соціальним працівником Людмилою Крамар відвідали Лебедин, ставши почесними гостями на святі ювілею декількох активістів Шполянського терцентру.

     Перша зустріч стала яскравою подією, адже макіївчани привезли із собою мистецький дарунок. Чудовий концерт за участю ансамблю «Біла криниця» став сюрпризом і для ювілярів, і для усіх присутніх. Кожному імениннику артисти присвятили пісню, подарувавши сонячний настрій і яскраві емоції.

     Та оскільки одним із гасел територіального центру є збереження активного довголіття, лебединці запросили гостей до місцевого стадіону, де ветерани відчули себе справжніми футболістами. Так у розмовах, піснях та розвагах минув чудовий, насичений емоціями і враженнями день. Тепер члени клубу ветеранів «Ми іще молоді» та любительського об’єднання «Берегиня» с.Макіївки чекають візиту у відповідь. Адже дружні стосунки – цінний скарб, який потрібно берегти.

     7 вересня 2017 року працівниками територіального центру завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома Людмилою Жук, соціальним працівником Оленою Демиденко було проведено перевірку роботи соціальних робітників с.Макіївка Таїсії Бойко та с. Б.Макіївка Людмили Рибалко. Під час перевірки відвідали  14 одиноких та 2 одинокопроживаючих громадян, які знаходяться на обслуговуванні.

     Відчувається, що соціальні робітники знають потреби кожного і вирішують всі господарські питання своїх підопічних. Їх люблять, поважають і надзвичайно цінують односельчани.

     Відвідування одиноких непрацездатних громадян соціальні робітники здійснюють згідно маршрутного листа, послуги надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням соціальної допомоги вдома та підопічними.

     Добра, працьовита та  відповідальна  Таїсія Миколаївна з села Макіївка навчилася розуміти  проблеми старшого покоління, радіти разом з ними, вона вміє слухати і знаходити потрібні слова, завжди готова  прийти на допомогу стареньким, постійно дбає, щоб її 12 підопічних, яких вона обслуговує,  були забезпечені всім необхідним і ні в чому не мали потреби.

     7 одиноких та 2 одинокопроживаючих жителів села Б.Макіївка знаходяться на обслуговуванні у мудрої, привітної та порядної Людмили Петрівни. Вона по-материнськи турбується про своїх підопічних, дбає, щоб вони були вчасно забезпечені продуктами харчування, ліками, допомагає  поратися по господарству, на городі, прибирає в оселях, оформляє субсидії та надає інші послуги.

     Приємно, що всі підопічні тепло відгукуються про жінок, які пов’язали свою долю з рідним селом і віддають частинку тепла своїх небайдужих сердець ветеранам , які потребують підтримки і допомоги.

     07 вересня на базі сільської ради с. Ташлик відбулося свято першого дзвоника Університету третього віку «Цвіт осені». Після літніх канікул у святкових вишиванках та у чудовому настрої зібралися студенти, слухачі курсу «Зустріч з прекрасним».

     Свято відкрила декан Університету Ліна Самура, яка щиро привітала всіх присутніх та побажала успіхів у продовженні навчання. До її вітань приєдналися активні слухачі Леонід Шабратко, Марія Шабратко, Леонід Прядко.

     З теплими словами вітання звернулася до своїх колег голова ради ветеранів села Ташлик Галина Гузьман, яка не тільки розповіла про змістовні літні канікули, а й презентувала стенди з фотографіями тих історичних місць, де встигли побувати слухачі університету.

     Коровай, спечений господинями с. Ташлик, на вишитому рушнику вдячні слухачі вручили директору територіального центру, ректору Університету Галині Кравченко. Вона щиро привітала всіх присутніх з Днем знань та подякувала слухачам Університету за активність, прагнення пізнавати нове і вміння спільно та з користю проводити своє дозвілля.

     Завідуюча відділенням денного перебування Людмила Король приєдналася до привітань та ознайомила присутніх з темами майбутніх занять.

     Далі свято продовжилося за святковим столом, де вмілі господині гостинно частували смачним короваєм, тістечками та запашним чаєм. А на завершення – фото на добру згадку. 

     Вже вп’яте перший дзвінок в с.Балаклея лунає не лише для школярів, а й для поважних жителів села. 5 вересня 2017 року в приміщенні музейного комплексу с.Балаклея відбулося урочисте свято Першого дзвоника для слухачів п’ятого курсу Університету третього віку «Осіннє золото», яких налічується вже 45 осіб.

«Знання – надійна й мирна зброя,

Вони завжди разом з тобою

Незримі й водночас вагомі,

Від знань не відчуваєш втоми.

А сивочолим слухачам

Це спілкування, як бальзам»

     Такими словами ведучі відкрили святкову лінійку. Ректор Університету Галина Кравченко щиро привітала студентів з початком навчального року, побажала всім доброго здоров’я. активного довголіття, духовних та фізичних сил в опануванні нового курсу «Гармонія в житті, краса та етикет на кожен день».

     Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про Президента Університету, активного і сумлінного студента, який пішов у вічність, Шелудька Владислава Петровича.

     Були вітання від гостей свята: Володимира Грошева - голови районної ради, Лідії Зайвої– помічника Народного депутата України С.Я.Рудика, Сергія Латенка– голови ради ветеранів району, Миколи Якушенка – заступника голови обласної ради ветеранів, голови міської ради ветеранів, Тетяни Проценко – головного лікаря Центру надання первинної медико-санітарної допомоги. Вони бажали п’ятикурсникам залишатись завжди в строю, бути активними і обіцяли прибути на вручення дипломів магістра.

     Від імені слухачів виступила Раїса Лісова, а малиново закликав до навчання дзвінок з рук наймолодшої студентки Тамари Фірстової.

     Після закінчення урочистостей гарну пісню та настрій  на цілий рік слухачам Університету подарував народний фольклорний колектив «Заграва» міського будинку культури. А потім - фотографія слухачів п’ятого курсу на пам’ять.

     Свято ще раз переконало, що осінь життя буває світлою, насиченою і барвистою. У добру путь, поважні п’ятикурсники!

     Напередодні величного свята – 26 річниці Дня Незалежності України у сільському будинку культури с.Балаклеї відбулись урочистості, на яких побували наші ветерани – члени клубів, любительських об’єднань та слухачі Університету ІІІ віку.

     Позивні свята запрошують присутніх до зали. Ведучі Анна Диченкова і Олег Авраменко відкривають свято, звучить Гімн України. Зі словами вітання до присутніх звертається секретар сільської ради Олена Благовісна. Учасники художньої самодіяльності дарують присутнім пісні, вірші про Україну. Музичні вітання звучать у виконанні фольклорного ансамблю «Журавка» та дитячого ансамблю «Любисток». Запальні танці колективу «Сад-виноград» викликають гучні оплески.

     Присутні щиро дякували за свято, за чудові пісні та танці. Всі ще раз переконалися, що Україна живе, працює, співає, танцює і буде розквітати в майбутньому. Цього хочуть українці.

     23 серпня члени шахового клубу «Колос» провели дружній турнір, присвячений Дню Незалежності України. Соціальний працівник Тамара Лихолай привітала присутніх зі святом і побажала успіхів.

     У запеклій боротьбі перше місце серед шахістів здобув Леонід Симоненко – ветеран клубу, друге місце посів молодий шахіст Андрій Олійник, а третє – Володимир Мишенко. Секретар сільської ради Олена Благовісна привітала переможців та вручила призи.

     Балаклея по-праву пишається такими ветеранами-інтелектуалами.

      На традиційну зустріч випускників у Балаклеївську ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 прибули випускники 1957-1975 років. Із сяючими очима і посмішками колишні учні заходили до рідного навчального закладу, до своїх класів, згадували безтурботні роки, радісно зустрічали своїх вчителів. Позивні свята покликали їх до зали. Зустріч із дитинством, зі шкільними роками – це приємні спогади, довгождане свято для кожного із присутніх. Золотою симфонією прозвучала мелодія шкільного дзвінка, як відгомін далекого дитинства, у яке неможливо повернуться. Школа відсвяткувала свій День народження – 130 років тому граф Бобринський побудував шкільне приміщення.

      Гордиться наша школа своїми випускниками. Випускниця ювілейного 1957 року Євгенія Вільчинська привітала своїх однокласників піснею «Горлиця». Випускник 1967 року Петро Олійник поділився спогадами про навчання у школі. Серед випускників багато творчих людей: Валентина Буценко привезла на зустріч свої вірші і власну пісню «Чарівна юність».

      Колишні учні радо зустріли вчителів Гунько М.І., Петрушака Т.С., Петрушак М.Л., Вакуленко Л.Л.. Секретар сільської ради Благовісна О.М. привітала усіх, щиро подякувала вчителям за науку та вручила їм подарунки. Учасники художньої самодіяльності подарували пісенні вітання присутнім. А організувала зустріч випускників на 130-річний ювілей школи соціальний працівник, завідуюча сільським музеєм Тамара Лихолай.

  19 серпня уся православна громада відзначала Яблучний Спас. А через декілька днів українці святкуватимуть День незалежності своєї Батьківщини. Тож у с.Сунки в оновленому парку Кайдашеве відбулося чудове свято, яке зібрало представників від сіл Смілянського району.

  Прекрасний день зустрів гостей яскравим сонячним промінням та ароматами спекотного літа. Піднесений настрій глядачам створювали чисельні вокальні колективи, які давно полюбилися смілянам, а додатком до концерту стали різноманітні розваги.

  Слова вітань звучали з уст керівників району, які також мали нагоду нагородити працівників служб та організацій. Зокрема, грамоти за багаторічну сумлінну працю, якісне обслуговування ветеранів війни та праці району, особистий внесок у соціальний захист, підтримку їх активного довголіття та з нагоди 26-ї річниці незалежності України одержали соціальні робітники територіального центру Лариса Подвіженко (с.Сунки) та Ніна Клименко (с. Шевченко).

  Ці дві жінки стали для стареньких ангелами-охоронцями, вони обслуговують по 12-13 людей поважного віку, дбають, щоб всі вони були забезпечені продуктами харчування, паливом, щоб тепло і затишно було в їхніх домівках. Тому й заслужили авторитет і повагу односельців.

  Весь колектив терцентру щиро вітає нагороджених і бажає міцного здоров’я, успіхів у нелегкій, але такій почесній праці, миру, добра, злагоди і всіх земних благ.

   18 серпня 2017р. напередодні свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа (Яблучного Спаса) у с. Ротмістрівці відбулося засідання клубу “Струни душі” відділення денного перебування територіального центру.

   Соціальний працівник Олеся Зелена розповіла, що свято це вважається символом приходу осені, у цей день святять груші, яблука, мед і обжинкові вінки. Тому в народі його називають Другим, або Яблучним Спасом.

   У давнину в день Преображення Господнього існував звичай наділяти плодами бідних та вбогих. Ось і наші ветерани пригощали один одного посвяченими смачними фруктами та овочами, вирощеними власноруч.

   У свою чергу лікар Олексій Семенчук розповів про спасівський піст, про корисні властивості фруктів, особливо яблук. Ветерани охоче доповнювали виступаючих, спілкувалися і відпочивали.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 48