joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

     16 листопада 2017 року пройшло чергове засідання Університету ІІІ віку «Осіннє золото», яке за побажанням слухачів відбулося в приміщенні сільського клубу с. Балаклея.

     На це засідання було запрошено начальника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №1 Смілянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області Людмилу Ященко, яка детально розповіла присутнім про зміни в пенсійному законодавстві, адже для пенсіонерів це тема на сьогодні дуже актуальна. Людмила Василівна роз’яснила присутнім механізм обрахування коефіцієнту, відповідно до якого визначається розмір пенсії, порядок призначення надбавок та доплат, роз’яснила, яким чином стаж роботи впливає на розмір пенсії. На завершення свого виступу Людмила Ященко відповіла на всі запитання, які турбували пенсіонерів.

     Слухачі щиро дякували Людмилі Ященко за вичерпні та доступні відповіді, а директору територіального центру Галині Кравченко - за організацію такої зустрічі.

     Теплого осіннього дня – 15 листопада 2017 року – на базі сільської бібліотеки с. Сунки відбулось  урочисте відкриття клубу за інтересами «Надвечір’я», який об’єднав 16 ветеранів-активістів села для цікавого дозвілля.

     Відкрила урочисте засідання ветеран праці, бібліотекар Галина Зозуля, тепло привітали всіх із цією подією голова ради ветеранів Катерина Полякова та секретар сільської ради  Олена Петровщенко. Вони не лише побажали новоствореному об’єднанню довголіття та творчих успіхів, а й пообіцяли допомагати та сприяти в організації змістовного дозвілля.

     Директор територіального центру Галина Кравченко та завідуюча денним відділенням Людмила Король привітали ветеранів, що нарешті і сунківчани створили клуб за інтересами, і побажали, щоб цей осередок став оберегом тепла, затишку, дружнього спілкування та вручили подарунок – чашки для спільного чаювання членів клубу.

     І вже на першому ж засіданні клуб розпочав свою роботу – запрошена Валентина Бердник – сімейний лікар сільської амбулаторії загальної практики сімейної медицини розповіла про реформи в медицині, особливості медичного обслуговування сільських жителів, відповіла на актуальні питання.

     Потім всі присутні щиро вітали члена новоствореного клубу, ветерана педагогічної праці, в минулому – директора школи Катерину Хміль, яка в цей день святкувала своє день народження.

     А завершилося свято чаюванням зі смаколиками від іменинниці.

     Тож в добру путь, дорогі ветерани!

     На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району було проведено внутрішню оцінку якості (далі - оцінка) та моніторинг соціальних послуг відділення організації надання натуральної та грошової адресної допомоги (далі - відділення адресної допомоги) в період з 01 листопада по 15 листопада  2017 р.

     Для вивчення думки щодо якості надання послуг, які надаються відділенням адресної допомоги, було організовано опитування отримувачів послуги. Метою опитування є отримання об’єктивної інформації, необхідної для оцінки та поліпшення якості надання соціальних послуг відділення адресної допомоги. Опитування проводили члени комісії з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг методом інтерв’ювання та анкетування. Станом на 01.11.2017 у відділенні адресної допомоги, до якої входить пункт прокату та швейна майстерня обслуговується 627 осіб. В опитуванні прийняло участь 62 особи.

     Внутрішню оцінку якості  соціальних послуг працівниками  відділення адресної допомоги  здійснено шляхом самооцінки. За результатами самооцінки працівники одержали «високу» оцінку.

     Оцінка якості соціальних послуг визначається  із застосуванням шкали оцінки якісних  та кількісних показників якості надання соціальних послуг.

     При проведенні внутрішньої  оцінки якості надання соціальних послуг застосовувались показники якості соціальної послуги: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувача соціальної послуги, професійність.

     Відділення адресної допомоги надає безкоштовно: соціально-економічні послуги - натуральна допомога у вигляді одягу, взуття, за наявності памперсів та продуктів харчування; забезпечення технічними засобами реабілітації - ходунки, милиці, інвалідні візки; соціально-побутові послуги, що надаються майстернею по пошиттю та ремонту одягу.

     На період моніторингу згідно проведеного анкетування 97 відсотків опитуваних підопічних задоволені отриманими послугами, що сприяє покращенню їх матеріального, фізичного та емоційного стану.

     Скарг  сторони підопічних не було.

     Всі строки дотримуються, проте інколи соціально-економічні послуги відділення, зокрема, відсутність памперсів та продуктів харчування, впливають на недотримання строків та термінів надання соціальних послуг. Це не завжди залежить від працівників відділення, оскільки заявка виконується спонсорами, благодійниками при наявності замовлених речей і продуктів харчування.

     Всі працівники дотримуються вимог нормативно-правового законодавства для прийняття рішень щодо надання соціальної послуги. 

     Інформація  періодично розміщується на сайті територіального центру, на сторінках газети «Смілянські обрії», «Сміла», «Нова доба» з інформацією про надання соціальних послуг.

     Працівники територіального центру з повагою ставляться до отримувачів соціальної послуги та не допускають негуманних і дискримінуючих дій щодо них.                

     Отриману інформацію від своїх підопічних  зберігають в конфіденційності (п.2.3договору про надання соціальної послуги). Працівники володіють знаннями й навичками та відповідають кваліфікаційним вимогам, визначеним «Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 80. Соціальні послуги».

     Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг, показники відповідають встановленому рівню – «добре».

     Заплановані заходи для покращення роботи відділення організації надання натуральної та грошової адресної допомоги

     -  Розширити географію співпраці з благодійними організаціями,  підприємствами та фермерами стосовно їх допомоги в поповненні матеріальної бази відділення, зокрема одягом, взуттям та продуктами харчування;

     -  клопотати перед Ротмістрівською ОТГ про поновлення опалення в сільській раді, зокрема і в швейній майстерні  

 

Голова комісії                                                                                                     Г.О. Кравченко

     Вже п’ятий рік поспіль щовівторка відбувається заняття Університету третього віку «Осіннє золото» с. Балаклея.

     Так і 7 листопада в  приміщенні музейного комплексу слухачі Університету, незважаючи на прохолодну погоду, знову сіли за парти, щоб продовжити своє навчання за курсом «Гармонія в житті, краса та етикет на кожен день». Адже цього дня до них із цікавою лекцією приїхала директор територіального центру, ректор Університету Галина Кравченко. Оскільки слухачами Університету є переважно жінки, вони із задоволенням слухали лекцію на тему «Світ мій, дзеркальце, скажи. Етикет і зовнішність». Ректор розповідала про основні складові краси у поважному віці: це, насамперед, здоров’я, гарне самопочуття, догляд за собою, вміння елегантно та зі смаком одягатись.

     У ході лекції Галина Кравченко наводила приклади із власного досвіду, надавала практичні поради. Її із задоволенням слухали, занотовували, іноді дискутували. Адже головна мета курсу – зберегти фізичне та психологічне здоров’я, допомогти продовжити активне довголіття, залишатись молодими, привабливими та бути завжди в строю.

     З нагоди Дня працівника соціальної сфери України відбулися урочистості в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району. Привітали присутніх голова районної ради Володимир Грошев, помічник депутата Сергія Рудика Лідія Зайва, заступник голови РДА Сергій Глізнецов, які вручили Почесні грамоти та подяки працівникам терцентру.

     Приємно відзначити, що дружний колектив терцентру занесено на обласну дошку пошани Департаменту, а директор закладу, Заслужений працівник соціальної сфери Галина Кравченко - в обласну Книгу Пошани. Також на обласну дошку пошани занесено провідного бухгалтера терцентру Антоніну Береговенко.

     Соціальний робітник с.Костянтинівки, ветеран праці Валентина Терехова відзначена спільною грамотою Департаменту соціального захисту населення та обласної профспілки працівників соціальної сфери.

     У цей день всі вітання та найкращі побажання були для людей, які працюють у соціальній галузі і теплом своїх сердець зігрівають ветеранів та одиноких жителів району.

     2 листопада відбулося чергове заняття Університету ІІІ віку «Цвіт осені» у селі Ташлик. Декан Ліна Самура багато уваги приділяє вивченню історії села, знайомству з видатними односельцями та вихідцями з району. Цього разу темою зібрання обрали «Поезію і пісню», оскільки навчання проводилось в рамках програми літературно-мистецького факультету.

     Гостем заходу став земляк, поет і прозаїк Сергій Мошенський. Він є членом Спілки краєзнавців України, членом Спілки журналістів України, автором книг «Куцівський бурлака», «Дорога до храму», «Галактика любові». Уся його творчість пронизана життєвими долями дітей війни, їхніми спогадами про голодне повоєнне дитинство, буремну юність у розбудові сіл, шахт і заводів країни та неспокійну «дорогу в осінь» людського життя.

     Разом із сивочолими студентами послухав вибрані поезії із ліричного поетичного доробку Сергія Петровича голова районної ради Володимир Грошев. Він зауважив, що такі зустрічі є важливими для людей поважного віку, адже долучають їх до прекрасного, дають змогу відпочити душею. Крім того Володимир Володимирович поспілкувався із присутніми, відповівши на всі болючі запитання пенсіонерів із с. Ташлик. А наостанок він привітав слухачку Поліну Пилипенко з 76-річчям та подарував канцелярське приладдя для належної організації роботи Університету.

     У такому дружньому колі час минув непомітно, адже до розмов додалися і щирі українські мелодії, об’єднавши усіх за чашкою гарячого чаю. Саме так поезія, музика і добре слово подарували тепло усім присутнім, сховавши у затишку від дощового дня.

     Адміністрація територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району постійно працює над вдосконаленням якості роботи своїх соціальних робітників, дбає про створення належних умов для них, адже на сьогодні вони надають соціально-побутові послуги 850 одиноким громадянам району.

     Всі соціальні робітники забезпечені велосипедами, робочими халатами, рушниками, чобітьми, жилетами, спецрукавицями.

     Напередодні нашого професійного свята, яке цього року відзначається 5 листопада, директор територіального центру Кравченко Г.О. звернулася до соціальної швейної майстерні с.Червона Слобода Черкаського району, яка спеціалізується на пошитті робочого одягу. Жінки-майстрині люб’язно погодилися виготовити господарські сумки для соціальних робітників територіального центру.

     До професійного свята всі 44 соціальні робітники отримали міцні господарські сумки, в яких вони доставлятимуть продукти своїм підопічним.

     Наші сестри-милосердя, жінки-трудівниці щиро дякували за такі необхідні в їх роботі подарунки, за увагу і турботу про них.

     «За такого підходу до нашої нелегкої, але почесної праці, за постійної турботи просто не можна працювати погано, совість не дозволить,» - переконані соціальні робітники.

     Тож побажаємо нашим добротворцям – жінкам найшляхетнішої професії побільше сонячних днів у житті, бажання і спроможності бути корисними людям, душевного пориву, берегти і примножувати закладені віками основи благородства, милосердя і добротворення.

     Соціальний захист – сфера свого роду унікальна, адже професійні якості її працівників, звісно, є основною вимогою, але не єдиною важливою. Крім знань, умінь і навичок, фахівець соцзахисту повинен мати велике серце, володіти емпатією та розумітися в людях.

     Працівники цієї галузі часто стають для потребуючих єдиною розрадою, поміччю і зв’язком із сучасним світом, адже підопічними є, в основному, одинокі або одинокопроживаючі люди поважного віку.

     Саме ці спеціалісти днями відзначили своє професійне свято – День працівника соціальної сфери. Як і годиться, зала повнилася вітаннями і музикою, словами подяки і щирого захоплення толерантністю, щирістю і добротою цих людей. Дарувати любов, турботу, випромінювати світло, тепло, добро, нести в життя злагоду, спокій, виваженість, мудрість і надійність – їхня основна функція та покликання.

     Тож привітати винуватців свята прийшли представники владних структур: голова районної ради Володимир Грошев, заступник голови районної державної адміністрації Сергій Глізнецов, помічник Народного депутата України С.Я. Рудика Лідія Зайва, голова Смілянського районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських (селищних) рад, Носачівський сільський голова Віктор Кравченко, начальник управління соціального захисту райдержадміністрації В’ячеслав Лісовий та інші поважні гості. Кожен із них висловив найщиріші вітання та виконав важливу місію нагородження найдостойніших представників соцсфери почесними грамотами.

     Слово отримала й директор територіального центру, Заслужений працівник соціальної сфери України Галина Кравченко. Вона не лише привітала присутніх, але й подякувала усім, хто власною працею долучається до важливої справи – надання соціальних послуг населенню, пошанувала добрим словом ветеранів соціальної сфери, а також згадала усіх, хто підтримує і допомагає соцслужбі у її роботі – представників влади, спонсорів, меценатів.

     Коло турбот працівників терцентру щороку розширюється, діють клуби ветеранів, любительські об’єднання, Університети ІІІ віку. Тож, слово від усіх вдячних сивочолих ветеранів взяла Раїса Лісова – слухач Університету ІІІ віку «Осіннє золото» с.Балаклеї, яка щиро привітала присутніх добротворців і подякувала за можливість, будучи на пенсії, залишатися потрібними людям.

     Свято, насичене позитивною енергетикою вітальних слів і побажань, стало ще більш душевним і теплим, коли зі сцени полинули звуки музики. Привітати присутніх приїхав колектив любительського об’єднання «Горлиця», с.В.Яблунівки, яке діє при територіальному центрі. Їхній виступ, насичений щирістю українських пісень, яскравим гумором, заряджаючою енергією, став чудовим завершенням свята. А вигуки «Браво!», що лунали із залу, можна сміливо приурочити як до виступу мистецького колективу, так і до роботи працівників соціальної сфери. Адже й одні, й інші заслуговують визнання і захоплення.

     21 жовтня 2017 року у селі Мельниківка відбулося свято села, в якому взяли участь і наші ветерани – члени клубу «Струни душі».

     Щиро привітали всіх жителів та присутніх староста села Тетяна Палій, голова районної ради Володимир Грошев, голова Ротмистрівської об’єднаної територіальної громади Володимир Ховайба. А прикрасили свято та подарували своє мистецтво пісні жіночий гурт «Калинонька» із с. Мельниківка, чоловічий гурт «Козаки» з Носачева, ансамбль художньої самодіяльності  із с. Куцівки, танцю - школярі із с.  Ротмистрівки. Чудовою піснею «Музика рідного краю» привітала мельниківців соціальний працівник територіального центру Олеся Зелена.

     Після закінчення свята організатори пригощали всіх смачною кашею та короваєм.

     20 жовтня в Смілянському психоневрологічному інтернаті з геріатричним відділенням відбувся відбірковий етап огляду-конкурсу художньої самодіяльності та декоративно-прикладного мистецтва серед працівників установ і організацій соціальної сфери. Цей захід проводиться вже втретє, щоразу збираючи все більше творчих і активних людей.

     Не оминули його своєю увагою та активно взяли участь в конкурсі і 3 працівники територіального центру. Кожен із них підготував декілька власних робіт, які були об’єднані однією технікою виконання – вишивкою хрестиком. Зокрема, Яковлева Тетяна, економіст територіального центру, представила вишитий одяг та весільні рушники, Третяк Анна, фахівець із соціальної роботи, підготувала до конкурсу 8 сюжетних картин, а соціальний робітник із села Березняки Бурдій Наталія представила дві вишиті православні ікони.

     Крім територіального центру, у конкурсі-огляді взяли участь також працівники Смілянського міськрайонного центру зайнятості, Смілянського дитячого будинку-інтернату та власне гостинні господарі чудового свята - Смілянський психоневрологічний інтернат з геріатричним відділенням. На столах із конкурсними роботами розміщувалися мистецькі твори у різноманітних техніках, а тому журі під головуванням Веселовської Людмили, керівника Черкаської обласної профспілки працівників соціальної сфери, мало із чого обрати і отримати естетичне задоволення.

     Окрім виробів декоративно-прикладного мистецтва, глядачі мали нагоду насолодитися декількома номерами художньої самодіяльності. І хай цього року їх було небагато, але святкового настрою та позитивних емоцій вони з легкістю додали.

     Кращі вироби працівників, які по достоїнству оцінила комісія, були відзначені дипломами та подарунками. Територіальний центр також не залишився без винагороди. За кращу вишивку дипломом та подарунком президії Черкаської обласної Ради профспілки працівників соціальної сфери України була нагороджена Третяк Анна.

     Наостанок учасники щиро подякували організаторам конкурсу, керівнику будинку-інтернату Мороз Тетяні та його працівникам за гостинність та чудове свято. Адже воно стало прекрасною нагодою зустрітися, поспілкуватися, та, перш за все, побачити своїх колег з іншого боку, зазирнути у світ їхніх хобі та захоплень. Камерність заходу зробила усіх учасників ближчими та спонукала до створення нових дружніх стосунків. Тож конкурс, безперечно, досяг мети, а значить продовженню мистецького свята бути!

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 50