joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

Мабуть, нікого не здивуємо тим, що соціальні робітники – люди особливі, вони постають між людиною та її проблемами. Своєю увагою, турботою допомагають повернути людині втрачені нею соціальні функції, повертають до повноцінного життя, підтримують у кризовій ситуації і, головне, завжди поруч.

Адміністрація територіального центру не тільки підтримує кожного соціального робітника, забезпечує їх всім необхідним для роботи, а й контролює якість надання ними  соціальних послуг.

16 квітня 2019 року завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома Людмилою Жук, соціальним працівником Оленою Демиденко було перевірено якість надання соціальних послуг соціальним робітником Малашевич Аллою Анатоліївною, яка обслуговує села М.Смілянка та Холоднянське.

Під час перевірки ми відвідали 8 одиноких громадян.

Соціальний робітник знаходилася на робочому місці згідно  маршрутного листа. Послуги одиноким непрацездатним громадянам надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням соціальної допомоги вдома та одинокими. В оселі кожного підопічного було тепло та прибрано.

10 років обслуговує людей літнього віку соціальний робітник Алла Анатоліївна, яка добросовісно виконує свою роботу, намагається забезпечити їх всіма необхідними товарами, продуктами харчування, одягом, ліками, вчасно турбується про забезпечення паливом та оформляє їм субсидію.

Теплі слова подяки від одиноких за якісне та своєчасне надання соціальних послуг ми почули майже від усіх відвіданих підопічних, а з особливими словами вдячності до нас звернувся підопічний з с. Холоднянське Віктор Коновалов: «Я вдячний Вам за працівника Аллу Анатоліївну, яка для мене як донька, допомагає мені одинокому, хворому вижити в цей складний час, вона добра, хороша й совісна людина, а ще я дякую тим людям, які організували цю службу та допомагають одиноким, стареньким”. А інакше й бути не може, адже Алла має працьовиті руки і серце, до краю наповнене милосердям, а працівники територіального центру вже понад 25 років на службі у людей.

Крім того, у межах проведення акції “Твори добро, бо ти - людина” була доставлена гуманітарна допомога (одяг, взуття) соціальному педагогу Людмилі Кравчук, яка розподілить її  між дітьми з малозабезпечених сімей з  сіл М.Смілянка та В.Яблунівка.

Акція “Твори добро, бо ти - людина” продовжується.

Суботній день не порадував сонячним теплом, було вітряно і похмуро, та, незважаючи на погоду, в затишному класі Великояблунівської школи зібралися члени любительського об’єднання «Горлиця» на свій перший ювілей. Святково вбрані, усміхнені, радісні і щасливі. Відчувалося, що вони чекали цієї зустрічі, готувалися, адже ветеранам є про що звітувати.

Як птахи пролетіли ці роки, але якими насиченими вони були! По-перше члени об’єднання стали однією родиною, ділили і радість, і журбу, по-друге, кожного разу їх зустріч приносила їм нові знання, задоволення від спілкування, а ще радість від можливості розповісти про свій трудовий шлях, своє захоплення, спільно розділеного святкування днів народження, ювілеїв. Персональні виставки робіт, екскурсії по рідному краю, концерти для працівників соціальної сфери, зустрічі Нового року та відзначення традиційних українських свят – все  це ввійшло в скарбничку об’єднання, привнесло в життя кожного його члена позитивні зміни, здружило і поріднило колектив великояблунівських ветеранів.

На зустріч прибули гості: голова Березняківської ОТГ Надія Гончаренко, яка тепло привітала своїх земляків і вручила ікону Божої Матері та солодощі, директор територіального центру Галина Кравченко, яка подякувала ветеранам за активну позицію, за прагнення пізнавати світ і людей, за плідну співпрацю із територіальним центром і подарувала вітальну адресу та подарунки, власноруч виготовлені працівниками терцентру.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор школи Олександр Іщенко, який люб’язно протягом 5 років надавав приміщення для занять ветеранам, прекрасно розуміючи, як педагог, як це важливо підтримувати наступність поколінь, коли внуки спілкуються зі своїми дідусями і бабусями в стінах школи, коли формується поважне і шанобливе ставлення до людей старшого покоління.

Соціальний працівник, ентузіаст своєї справи Галина Кулик розповіла про п’ятирічний шлях любительського об’єднання, про його славних і неповторних ветеранів, про людей, які постійно підтримують і допомагають клубу діяти, розвиватися і прагнуть дивувати людей поважного віку подіями, які продовжують їхнє життя, вносять душевний спокій і комфорт в нелегке життя пенсіонерів.

Доєдналися до вітань і талановиті учні школи, вихованці Ротмістрівської музичної школи та Центру дитячої та юнацької творчості під керівництвом викладача Олени Котович, подарувавши ювілярам великий концерт. Не могли стримати сліз радості наші ветерани. Ольга Мотуз, Катерина Коваленко, Микола Шевченко щиро дякували всім за таку увагу і турботу, за можливість відчути себе потрібними, за гарні слова, подарунки і чудовий настрій.

А завершилося святкування запашним чаєм, смаколиками і невмирущою українською піснею.

З ювілеєм, «Горлиця», і подальших успіхів!

На сьогодні всі населені пункти охоплені соціальним обслуговуванням станом на 01.04.2019 року виявлено 2323 особи, які потребували соціального обслуговування всіма відділеннями територіального центру, фактично обслужено 1789, що складає 77,1 відсотків.

При територіальному центрі працює 3 відділення:

 - відділення соціальної допомоги вдома;

 - відділення з організації та надання натуральної та адресної допомоги (пункт прокату, швейна майстерня);

 - відділення денного перебування, зокрема його філіали в 13 селах: Ротмістрівка, Носачів, Мельниківка, Балаклея, Макіївка, В. Яблунівка, Костянтинівка, Ташлик, Березняки, Теклине, Попівка, Тернівка, Сунки, Університет ІІІ віку - два факультети:«Осіннє золото»с. Балаклея «Краєзнавство та народознавство» та «Цвіт осені»с. Ташлик факультет «Ми і світ»;

 - мультидисциплінарна команда.

Відділення соціальної допомоги вдома для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та інвалідів.

На 01.01.2019 в районі проживає 950 самотніх громадян, потребують сторонньої допомоги 795 осіб.

На 01.01.2019 відділенням соціальної допомоги на дому територіального центру обслуговувалося  - 798 чол. Вибуло з початку року з обслуговування всього 31 чол., в т. ч. померли – 28, з інших причин – 3 ..

Додатково виявлено і взято на обслуговування – 19 осіб.

Обслужено з початку року 817 осіб, що становить 86,0відсотків.

На 01.04.2019 на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги одиноким на дому знаходиться 786 чол.

За І квартал 2019 року направлено 3 особи у будинки–інтернати, у тому числі психоневрологічного типу – 2 особи.

Соціальними робітниками за  І квартал 2019 року  надано 72140 послуги підопічним, в середньому на одного підопічного надано 49 послуг, здійснено відвідувань 7881.

На обслуговуванні знаходиться 85 особи одиноко проживаючих, які вносять плату за надання соціальних послуг.

Проводилася робота соціальними робітниками по оформленню субсидій своїм підопічним на тверде паливо та скраплений газ,  за 1 квартал 2019 оформлено її 186 особам на тверде паливо.

Щомісяця при здачі звітів соціальні робітники інформують про стан протипожежної безпеки з недопущення загрози життю підопічних.

За 1 квартал 2019  мультидисциплінарною командою для обслуговування людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги і обслуговуються у територіальному центрі, прийнято та виконано 10 замовлень, надано послуг 8 особам, зокрема: послуги перукаря - 5, ремонт одягу - 5.

Значно покращилась спільна робота працівників територіального центру, членів виконкомів сільських рад, ветеранських організацій по виявленню та обстеженню громадян сіл району, вивчення їх потреб у соціальних послугах.

Згідно даних голів рад ветеранів сіл волонтерів в районі 117 осіб, всього ветеранам надано 2289 послуг. За напрямком «Пенсіонер - пенсіонеру» з них працює 64 волонтери, якими надано послуги 129 особам.

За надання платних послуг протягом І квартал 2019 року відповідно до п.7 переліку соціальних послуг умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування на спец. рахунок надійшло за надані послуги догляду вдома – 13283,9 грн., за послуги швейної майстерні – 1664,0 грн., всього – 14947,9 грн.

Відділення з організації надання натуральної грошової та адресної допомоги для  обслуговування малозабезпечених  верств  населення.

Протягом І кварталу 2019 року  обслужено 129 осіб.

З метою поповнення фонду відділення продуктами та речами направлено 5 листів підприємцям, організаціям,  релігійним конфесіям.  

Відділення грошової та натуральної адресної допомоги поповнюється виключно за рахунок благодійництва.

На листи-прохання відгукнулись приватні підприємці- керівник відділення німецько - українського благодійного фонду  Шоха Ю. (ВМНУБФ «Тавіфа»), Таран Є.(ВКФ «Меркурій»), Снігур В.А. (Християнська Місія «Милосердя і здоров’я)  Вагому допомогу відділенню  надає «Комітет допомоги бідним та обездоленим» (м.Черкаси).

З початку 2019 року у фонд відділення надійшло промислових та продовольчих товарів на суму 10150,0 грн.

Всього за  І квартал 2019 року надано допомогу 129 особам на суму 14950,0 грн. , з них промисловими – 121 особі на суму 14801,0  грн., продтоварами - 8 особам на суму 149,0   грн.

При територіальному центрі продовжує роботу швейна майстерня в с. Ротмістрівка.  За І квартал 2019 року послуги по пошиттю та ремонту одягу надано  54 особам, виконано замовлень на суму 1664,0 грн.,  з них безкоштовно 23 особи.

Інші структурні підрозділи – це пункт прокату. З початку року 43 особи отримали 43 одиниці реабілітаційного обладнання.

Відділення денного перебування.

Протягом трьох місяців 2019 року адміністрація територіального центру продовжувала активно працювати над запровадженням та подальшим розвитком інноваційних моделей соціальної роботи.

Особлива увага приділялась наданню послуги соціальної адаптації для літніх людей та інвалідів, залучення їх до участі в клубах та любительських об’єднаннях.

На території району працюють два факультети Університету ІІІ віку, клуби та любительські об’єднання ветеранів праці, якими охоплено 13 населених пунктів, діє 10 клубів та 8 любительських об’єднань, два факультети Університету ІІІ віку «Осіннє золото» с. Балаклея та «Цвіт осені»  с.Ташлик.

У 2018-2019 роках в с.Балаклеї запрацював І курс Університету ІІІ віку «Краєзнавство та народознавство», на який вперше поступили 27 ветеранів. Цей факультет працює на базі музейного комплексу села, що дає можливість змістовно, з використанням краєзнавчих матеріалів залів музею проводити заняття, екскурсії і в процесі поповнювати експозиції новими матеріалами. До цього активно долучилися студенти-першокурсники Університету ІІІ віку. Лекторами курсу згідно програми були працівники бібліотеки, фахівці із соціальної роботи терцентру, вчителі місцевих шкіл, керівники району.

У січні цього року відбувся випуск IV курсу Університету ІІІ віку с.Ташлик «Цвіт осені». слухачі перейшли на V курс по програмі «Світ і ми», яка передбачає ІІІ модулі: «Психологія людини», «Як досягнути гармонії в житті», «Культура людських взаємовідносин».

Станом на 01.04.2019 року  потребують соціальних послуг відділенням денного перебування  –  850 осіб,  обслужено з початку року  – 800 осіб, що становить 94,1 відсотки, на обслуговуванні у відділенні знаходиться - 779 осіб. 

За три місяці 2019 ріку відділенням проведено засідань  клубів - 83, лекцій та бесід - 194, занять Університету ІІІ віку – 16, відвідування членами клубів у відділенні денного перебування - 6734.

Робота з кадрами:

Станом на 01.04.2019 року в територіальному центрі соціального обслуговування працює 63 особи, за штатним розписом 64.5, в тому числі 44 соціальних робітників. Штат працівників укомплектований на 100 відсотків.

Традиційно у березні відбулася нарада колективу терцентру за підсумками роботи у 2018 році та пріоритетні завдання на 2019 рік. На нараді були присутні керівники району, представники голів ОТГ сіл Ротмістрівки та Тернівки, голова районної ветеранської організації. З доповіддю виступила директор терцентру, яка проаналізувала діяльність закладу за 2018 рік відзначила позитивні сторони, вказала на недоліки та накреслила шляхи вдосконалення надання соціальних послуг у 2019 році.

У І кварталі адміністрація терцентру приділяла значну увагу навчанню працівників, соціальних робітників. В рамках «Школи соціальної роботи» проводились індивідуальні заняття та співбесіди із соціальними працівниками та робітниками. Видавались інформаційні матеріали щодо монетизації субсидій, змін при їх призначенні.

Всім працівникам терцентру, які працюють в утворених ОТГ було роз’яснено про умови праці, механізм співпраці з ОТГ, надання субвенції при збереженні паритетних відносин при наданні соціальних послуг в селах, що ввійшли до ОТГ.

У 2019 році заплановано провести чергову атестацію трьох соціальних працівників, які підлягають атестації.

Щомісячно згідно графіка проводяться виїзди керівників в територіальні громади для надання практичної допомоги на місцях соціальним робітникам з відвідуванням підопічних.

Робота із кадрами та робота територіального центру висвітлювалася на сайті та в місцевих ЗМІ.

За І квартал 2019 року у територіальному центрі проведено 9 щотижневих оперативних нарад при директору, де розглядалися насущні питання діяльності відділень, проблеми, які потребували вирішення, давалися доручення відповідальним працівникам і контролювалися їх виконання.

Продовжувалась робота по соціальному захисту соціальних робітників, при здачі щомісячних звітів збережено безкоштовний проїзд за посвідченнями, всіх соціальних робітників забезпечено зошитами, ручками, рукавицями, милом.

Кожного місяця при здачі звітів із соціальними робітниками проводяться індивідуальні бесіди з питань охорони праці та техніки безпеки.

Належна робота з кадрами, підтримка авторитету кожного соціального робітника в селі, контроль за дотриманням трудового розпорядку дня, маршрутних листів, вимогливість і увага до проблем і їх вирішення є  пріоритетними завданнями адміністрації на рік.

Протягом І кварталу 2019 року на сторінках районної газети «Смілянські обрії», міської газети «Сміла», обласної  профспілкової газети «Допомога, підтримка, захист»  надруковано 11 матеріалів, статей на сайті терцентру – 29. Підготовлено та випущено буклет про діяльність відділення організації надання натуральної та грошової адресної допомоги «Наше кредо – підтримувати, допомагати, захищати».

Колектив територіального центру сьогодні продовжує працювати над реалізацією законодавчих та нормативних актів щодо вдосконалення системи надання соціальних послуг, активно долучається до вивчення та надання пропозицій до проектів документів з питань реформування, готує спеціалістів терцентрів та соціальних робітників до роботи в умовах реформи, дбає про підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг, вивчає передовий досвід та впроваджує інноваційні форми роботи з людьми літнього віку району.

 

 

Директор                                                                                                         Г. Кравченко

     Для будь-якого пересічного українця не новина, що наша Батьківщина споконвіку славиться своїми землями, своїм вдалим географічним розташуванням та природними багатствами. І в той час, коли  кожна країна має якусь свою особливість: чи то  гори, чи море, або степ, то наша ненька вмістила в собі природні багатства, притаманні багатьом іншим державам.  

     Оскільки  в  Університеті ІІІ віку «Осіннє золото» с. Балаклея цього навчального року вивчають курс «Краєзнавство та народознавство», в програмі курсу не змогли не згадати про таку особливість України. Тож на черговому занятті поважні студенти знайомилися з родзинками рідної землі, які так схожі на заморські.

     «Десять країн в Україні» - саме такою була тема заняття, яке підготувала та провела для ветеранів завідуюча відділенням денного перебування терцентру Людмила Король. Поважні студенти дізналися, що в Одеській області є «маленька Венеція» - м.Вилкове, де замість звичних вуличок і тротуарів – канали, в Херсонській – «Африканське сафарі», в Ужгороді – своя Японія з дивовижними сакурами, в Закарпатті – краєвиди Альп та Голландії, в Чернівцях – вулички романтичної Праги, на Хмельниччині – пейзажі Ірландії, а ще є Черкаська Швейцарія, Тернопільська Ніагара та Німеччина.

     Ветерани з цікавістю слухали, доповнювали лектора власними спостереженнями. Під кінець заняття до поважних студентів завітав голова районної ради Володимир Грошев, який пообіцяв організувати для ветеранів екскурсію до м.Переяслава–Хмельницького для вивчення історії рідного краю.

     У чудовому настрої ветерани подякували Людмилі Король за цікаву та змістовну лекцію, а Володимиру Грошеву – за постійну підтримку і допомогу.

     У мальовничому селі Куцівка станом на 01.01.2019 року проживає 21 одинокий громадянин похилого віку, які потребують сторонньої допомоги.  На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги одиноким на дому станом на 04.04.2019 року знаходиться 31 особа, з них: 10 одинокопроживаючих, які вносять плату за обслуговування. Отже, всі потребуючі жителі села отримують соціальні послуги.

     Опікуються одинокими соціальні  робітники Тетяна   Кравець та Ольга Герасименко.

     04 квітня 2019 року завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру Людмилою Жук, соціальним працівником Оленою Демиденко було проведено перевірку їх роботи даних.

     Було відвідано 15 одиноких та 7 одинокопроживаючих громадян, які знаходяться на обслуговуванні. Крім того у межах проведення акції “Твори добро,  бо ти - людина” була доставлена та вручена гуманітарна допомога (одяг)  підопічним.

     Всі соціальні робітники знаходилися на робочому місці згідно з маршрутними листами. Послуги одиноким непрацездатним громадянам надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням соціальної допомоги вдома та одинокими.

     У кожного підопічного було тепло та прибрано в оселях.

     26 років працює соціальним робітником мудра, вимоглива і той же час добра Тетяна Львівна. Вона розпочала роботу з обслуговування одиноких громадян похилого віку в селі ще з 1993 року, коли на початку створення служби було дуже тяжко працювати, а особливо знайти підхід до одиноких людей похилого віку. Але вже тоді вона зрозуміла, що треба мати терпіння і повагу, і надзвичайну щедрість душі, адже серед обслуговуваних - ветерани війни і праці, діти війни, заслужені та шановані люди села.

     Як наставник вона допомагає  в роботі  колезі Ользі Герасименко, яка лише півроку працює на посаді соціального робітника, але вже завоювала авторитет і повагу підопічних. Вони вже як свою рідну донечку чекають її, виглядають і з радістю зустрічають. Часто, не рахуючись зі своїм часом, у вихідні дні, в будь-яку погоду, вона готова прийти на допомогу до своїх стареньких, оточити їх своєю увагою та турботою, тому що, на жаль, їм інколи ні до кого звернутися.

     Приємно, що наші соціальні робітники віддані своїй справі, з професіоналізмом ставляться до виконання  своїх посадових обов’язків, а у стосунках із підопічними проявляють  порядність, терпіння та чесність. Це ще раз переконує, що які б реформи не відбувалися, соціальна служба, її працівники будуть завжди потрібні.

     02 квітня 2019 року завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома Людмилою Жук, соціальним працівником Оленою Демиденко було перевірено якість надання соціальних послуг соціальними робітниками с.Залевки Оксаною Сліпченко та с.Миколаївка Тетяною Хоменко.

     Під час перевірки ми відвідали 18 одиноких громадян. Крім того, у межах проведення акції “Твори добро,  бо ти - людина” була доставлена та вручена гуманітарна допомога (одяг)  підопічним  та малозабезпеченим сім’ям з дітьми с.Залевки.

     Всі соціальні робітники знаходилися на робочому місці згідно з маршрутними листами. Послуги одиноким непрацездатним громадянам надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням соціальної допомоги вдома та одинокими. В кожного підопічного було тепло та прибрано в оселях.

     Добра, чуйна, надзвичайно працьовита Оксана Сліпченко оточила своїх 15 підопічних, яких вона обслуговує, увагою і турботою. Слідкує, щоб у них були всі необхідні товари, продукти харчування, одяг, ліки, вчасно турбується про забезпечення паливом та оформляє їм субсидію.

     Відповідальна, щира та порядна Тетяна Хоменко, добросовісно виконує свою роботу, допомагає вирішувати усі питання своїх підопічних та морально підтримує їх.

     Приємно, що наші соціальні робітники працюють на совість, а тому всі підопічні тепло відгукуються про них, дякують за людяність, милосердя, небайдужість та якісне і своєчасне надання соціальних послуг.

     Про хлібосольний характер українців відомо в усьому світі. Ми дуже гостинна нація, яка поважає свої традиції, звичаї, має цікаві обряди, приурочені до різних свят. І, звісно, чи не кожен червоний день календаря є приводом до приготування кулінарних шедеврів, які називають національними стравами.

     Чергове заняття в Університеті ІІІ віку «Осіннє золото» с.Балаклеї було присвячене саме такій об’ємній темі, яка у собі містила і українські народні свята, і традиції зі звичаями, і обрядову їжу українців. Цікаві факти для присутніх підготувала декан факультету Тамара Лихолай. Вона зупинилася більш докладно на українських святах саме весняного циклу, адже вони зараз є найбільш актуальними. Ця тема логічно продовжилася саме питанням їжі, яка безпосередньо супроводжувала усі святкові дійства.

     Так присутні дізналися, що святкова й обрядова їжа, яка, на відміну від повсякденної, виступала формою громадського і родинного спілкування, виконувала об'єднувальну та символічну функції. Залежно від характеру традицій учені розділяють їх на дві великі групи — сімейні (родини, весілля, поминки) і календарні (різдвяно-новорічні, великодні та ін.). До святкових і урочистих подій кожен селянин намагався приберегти і придбати необхідну кількість відповідних продуктів, а страви готував із них особливо старанно, суворо дотримуючись усталених звичаїв.

     Окремо поважні студенти зупинилися на стравах, які готували на Великдень, адже це свято є найбільш вагомим у весняному календарі. Як раніше, так і зараз до Великодня готують ще пишніше застілля, ніж на Різдво. Печуть паски з пшеничного борошна тонкого помолу, фарбують крашанки, пишуть писанки, хто володіє цим мистецтвом, роблять ковбаси, смажать кров’янку, адже піст закінчився, печуть книші, калачі, хліб. Також прийнято святити у церкві частину від кожної страви – "щоб господарство велося".

     Та говорити про їжу і не спробувати добреників було б неправильно. Тому студентки-господині приготували заздалегідь декілька українських страв, без яких не можна уявити собі ні святкового столу, ні щоденного.

     Так, Валентина Дмитраш почастувала присутніх пиріжки з капустою, з кропом і яйцем та печенею з грибами, Наталія Олійник – рибним варіантом цієї ж страви. Ольга Шатайло приготувала вареники з капустою, Наталія Соколова – шулики з маком, Наталія Манько – рулет із повидлом та узвар, а Людмила Семенцова – вінегрет.

     Наїдків на святковому українському столі завжди повинно бути багато, щоб голодним ніхто не залишився. І стіл, накритий ветеранами, якнайкраще ілюструє цю думку. Адже щедра українська душа завжди готова розділити трапезу із ближнім, гостинно зустріти гостя та зробити його перебування у чужому домі комфортним і ситим. І це ще одна традиція українців.

     28 березня 2019 року завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома Людмилою Жук, соціальним працівником Оленою Демиденко було перевірено якість надання соціальних послуг соціальними робітниками с.Плескачівка Тетяною Смаглій та с. Шевченко Ніною Клименко.

     Під час перевірки ми відвідали 12 одиноких та 3 одинокопроживаючих громадян, які знаходяться на обслуговуванні. Крім того, у межах проведення акції “Твори добро,  бо ти - людина” була доставлена та вручена гуманітарна допомога (одяг) 5 підопічним с.Плескачівка та дітям - сиротам з с.Шевченко.

     Всі соціальні робітники знаходилися на робочому місці згідно з маршрутними листами. Послуги одиноким непрацездатним громадянам надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням соціальної допомоги вдома та одинокими. В кожного підопічного було тепло та прибрано в оселях

     Приємно, що наші соціальні робітники турбуються про своїх підопічних, намагаються вчасно вирішувати їх проблеми, дбають про забезпечення паливом та вчасно оформляють  субсидію .

     “Донечка, наша мама,”- так ласкаво називають старенькі соціального робітника Смаглій Тетяну, яка ось уже 25 років щоранку поспішає до своїх людей. Відповідальна, грамотна, працьовита та по-материнськи турботлива Тетяна Валентинівна постійно дбає, щоб її підопічні, яких вона обслуговує, були забезпечені всім необхідним. А ще її тепле слово, посмішка рятує стареньких від самотності.

     8 років працює соціальним робітником с.Шевченко Клименко Ніна. Це щира та порядна людина, яка добросовісно виконує свою роботу, морально підтримує своїх підопічних, допомагає  по господарству.

     Приємно, що всі підопічні тепло відгукуються про соціальних робітників, дякують за людяність, милосердя, небайдужість, якісне та своєчасне надання соціальних послуг.

     Чудового весняного дня у філіалі відділення денного перебування с.Ротмістрівка зібралися ветерани, учасники клубу «Струни душі», адже соціальний працівник Інна Савченко підготувала для них  музичну годину, яка була присвячена видатній співачці світу - Анні Герман.

     На початку зустрічі Інна Леонідівна ознайомила присутніх із нелегкою долею співачки. Життя не балувало цю неймовірну жінку, вона зіткнулася з випробуваннями долі із самого дитинства. Ії батько був розстріляний як ворог народу (вона майже його не пам’ятала), менший брат помер в дитинстві від скарлатини, мама цілими днями працювала, щоб прогодувати сім’ю, тож маленьку Аню виховувала бабуся. Нелегким було й доросле життя Анни, але вона ніколи не здавалась та йшла наперекір долі. Їй говорили, що після страшної аварії на гастролях в Італії вона ніколи не зможе ходити та співати, а вона ходила й співала, їй говорили, що вона не зможе мати дітей, а вона змогла виносити і народити сина.

     Без сумніву, цій жінці випала складна доля, але природа обдарувала її неймовірним, чарівним, казковим голосом. І саме завдяки її голосу та силі духу співачку знають та пам’ятають в усьому світі.  

     Із відчуттям сильної ностальгії ветерани слухали пісні видатної співачки та були одностайні в твердженні, що іншої такої не було й ніколи не буде, вона неповторна.

     Життя досить складна річ, але ніколи не варто здаватись, боротись необхідно до кінця! І доля обов’язково винагородить кожного! А приклад життя Анни Герман довів це.

     Станом на 1.01.2019 року в с. Ташлик проживає 73 одиноких громадян похилого віку та інвалідів, потребують сторонньої допомоги  69 осіб.

     На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги одиноким на дому станом на 21.03.2019 року знаходиться 71 осіб, з них: 6 одинокопроживаючих, які вносять плату за обслуговування. Відсоток охоплення складає 97,3.

     23 березня 2019 року завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру Людмилою Жук, соціальним працівником Оленою Демиденко було проведено перевірку роботи соціальних робітників с.Ташлик Ольги Лихолай, Надії Усенко і Людмили Соляр.

     Під час перевірки було відвідано 14 одиноких та 2 одинокопроживаючих громадян, які знаходяться на обслуговуванні. Крім того у межах проведення акції “Твори добро,  бо ти - людина” була доставлена та вручена гуманітарна допомога (одяг) 7 підопічним.

     Всі соціальні робітники знаходилися на робочому місці згідно з маршрутними листами. Послуги одиноким непрацездатним громадянам надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням соціальної допомоги вдома та одинокими. В кожного підопічного було тепло та прибрано в оселях.

     Відчувається, що соціальні робітники знають про проблеми кожного зі своїх підопічних. Так, з початку року вони кожному підопічному оформили субсидії на тверде паливо.

     Добрі, працьовиті та  відповідальні  наші дівчата завжди готові  прийти  стареньким на допомогу, вони вміють знайти правильні слова, щоб  втішити їх, разом з ними вони  радіють і сумують.

     27 осіб знаходяться на обслуговуванні у мудрої, привітної та порядної Ольги Лихолай, яка по-материнськи турбується про своїх стареньких, часто пригощає їх смаколиками.

     Одна з перших оформляє субсидії для своїх 19 підопічних  метка, завзята, працелюбна Надія Усенко.

     Спокійна, врівноважена, відповідальна Людмила Соляр дбає, щоб всі її підопічні були вчасно забезпечені продуктами харчування, ліками, допомагає  поратися по господарству та надає інші послуги.

     Приємно, що всі підопічні тепло відгукуються про жінок, які пов’язали свою долю з рідним селом і віддають частинку тепла своїх небайдужих сердець односельцям одиноким, інвалідам, які потребують підтримки і допомоги.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 69