joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

     У кожної організації, підприємства своя специфіка роботи, адже представляють вони різні галузі, різні види діяльності. Але є спеціалісти, які працюють у будь-якому, навіть найменшому закладі, бо питання фінансів, крім бухгалтерів, ніхто не подужає. Цифри – це їхня професія, а точність, пунктуальність і уважність – найважливіші фахові риси.

     16 липня усі бухгалтери відзначають своє професійне свято. У територіальному центрі Смілянського району також працюють справжні фахівці, які з легкістю справляються із усіма фінансовими питаннями, щоденно працюють із документами, складають звіти, зводять дебет із кредитом. Жодне із завдань не може поставити їх у глухий кут, адже кожен із них має багаторічний досвід, любить свою професію та розуміється в усіх нюансах.

     Слідкує за усіма фінансовими процесами у територіальному центрі головний бухгалтер Світлана Бєльська, яка хоча й влилася в колектив нещодавно, але вже упевнено стоїть біля керма цифрового корабля. Пліч-о-пліч із нею працюють провідний бухгалтер Антоніна Береговенко та економіст Тетяна Яковлева. І ці молоді та прекрасні жінки складають міцну і дружну команду, яка вчасно нараховує заробітну плату, відповідає за касу, бере участь у проведенні інвентаризації, готує дані до фінансової звітності… І це лише невелика частина тих обов’язків, які покладені на їхні тендітні плечі.

     Тож, у їхній професійний день, увесь колектив терцентру, профспілковий комітет бажає бухгалтерам, щоб сходилися всі квартальні і щоденні підрахунки, і щоб цифри не снилися ночами! Відчувайте себе на робочому місці, в робочому кріслі, як на троні, і граючи вирішуйте всі питання! Нехай росте загальний добробут організації, і ми не забудемо сказати вам «Спасибі»!

     Бухгалтер – професія справді важлива,

     Життя підприємства без Вас неможливе.

     Витрати, прибутки, зарплата, аванси,

     Звіти квартальні, підбиті баланси...

     Бухгалтеру шана і низький уклін!

     Ти справи вирішуєш з різних сторін!

     На Тебе рівняється ціла держава

     І весь колектив сурмить Тобі "СЛАВА”!

 

     12 липня українці вшановують двох апостолів — Петра і Павла. Учасники клубів та любительських об’єднань також долучилися до відзначення цього свята, яке в народі скорочено називають «Петра».

     Зокрема, у клубах «Берегиня», «Ми іще молоді» с.Макіївка та «Скарбниця» с.Теклине пройшли заняття, присвячені вивченню прикмет, традицій та обрядів цього дня. Адже свято припадає на середину літа,  а це означає початок жнив та підготовку до осені. Вважалось, що сонце в цей час наповнило все своєю енергетикою та силою, тому багато традицій були пов’язані саме із цим світилом. З іншого боку — це закінчення посту, який тривав кілька тижнів і день вшанування двох первоверховних апостолів Петра та Павла. Таке високе звання їм дісталось за проповідування християнства по усьому світу та за мученицьку смерть, яка спіткала їх за служіння Христу.

     У клубі «Затишок» с.Балаклея цього дня також святкували. Соціальний працівник Тамара Лихолай підготувала для ветеранів цікаву та змістовну програму, залучила до цього учасників ансамблю «Сад-виноград».  Ведучі Діана Халамон та Олег Авраменко  розповіли присутнім історію свята, а ветерани пригадали, як його відзначали їхні батьки та яких традицій дотримувалися цього дня у їхніх родинах. Члени клубу Валентина Андрєєва та Валентина Дмитраш підготували обрядові снопи, які символізують початок жнив, а родзинкою свята стало частування традиційними пампушками із сиром, які називали “мандриками”, адже апостоли були мандрівниками.

     А завершилося свято концертною програмою від колективу «Сад-виноград». 

     День народження влітку – це подвійне свято: тепло, сонячно, зелено. Саме у цей прекрасний час, сповіщаючи прихід середини літа, народилася соціальний працівник територіального центру Дарина Яшутіна. Цього року вона відсвяткувала свій ювілей – 25 років. Це прекрасний і привабливий вік, час кохання та підкорення неосяжних вершин. Для дівчини це найкращий  час, коли повністю розквітає її зовнішня краса.

     Дарина Дмитрівна увібрала у себе всі літні барви, усе тепло яскравого сонця і тепер щедро ділиться ним із усіма навколо. Лише рік тому вона влилася у дружній колектив терцентру, але відразу стала його невід’ємною частиною та окрасою. Вона вправно виконує свої обов’язки, професійно та з відповідальністю підходить до виконання кожного завдання. Її поважають соціальні робітники, знають підопічні, люблять і цінують колеги.

     А ще Дарина Яшутіна є членом Молодіжної Ради обласної профспілки, де проявляє себе як активна спілчанка, творча, цікава, відкрита особистість, яка заряджає своєю енергією усіх навколо.

     Тож, хочемо продовжити свято і побажати Дарині Дмитрівні досягати поставлених цілей, жити з відчуттям повної самореалізації і завжди слухати своє серце.

     Хай кожен день ясніє небом чистим,

     Світанки сяють, скупані в росі,

     У серці радість розквіта іскриста,

     І мрії хай збуваються усі.

     У філіалі відділення денного перебування с.Ротмістрівка 10 липня відбулася  літературна година,  присвячена незламному патріотові України Василю Симоненку.

     Говорять, що зазвичай поезія окриляє, але поетичні твори Василя Андрійовича Симоненка закликають любити свою рідну землю усіма фібрами душі та відстоювати права України та українців. Тож на засіданні клубу «Струни душі» присутні відчули силу поезії письменника, адже його вірш може розчулити будь-кого.

     Соціальний працівник Інна Танцюра розповіла присутнім про важке та, на жаль, коротке життя В.Симоненка, вона ознайомила з біографічними даними, різними епізодами життя письменника, показала відеоматеріали зі спогадами його сучасників.

     Нелегкою долею поета перейнялись усі присутні, вони навіть порівняли його із Т.Г.Шевченком, адже обидва ці митці прожили складне життя, яке присвятили своїй Батьківщині та відстоюванню її світлого майбутнього, а ще - зазнали через це поневірянь і страждань. От тільки Василь Симоненко не дожив навіть до тридцятиріччя, що сам собі напророчив в одному із своїх віршів ще в 20 років:

     Не докорю ніколи і нікому,

     Хіба на себе інколи позлюсь,

     Що в двадцять літ в моєму серці втома,

     Що в тридцять — смерті в очі подивлюсь.

     Моє життя — розтрощене корито,

     І світ для мене — каторга і кліть…

    Так краще в тридцять повністю згоріти,

    Ніж до півсотні помаленьку тліть.

     Вірші поета, розповіді про нього викликали у присутніх ветеранів непідробні емоції, адже цей письменник своєю творчістю проникав у душі людей. Тож і завершилася зустріч словами великого поета:

     Бо ти на землі — людина,

     І хочеш того чи ні —

     Усмішка твоя — єдина,

     Мука твоя — єдина,

     Очі твої — одні.

Піклування про здоров’я соціальних працівників, дотримання умов праці та техніки безпеки – ось головні завдання адміністрації територіального центру та профкому.

Особлива увага - соціальним робітникам, які і в сніг, і в дощ, і в спеку поспішають до своїх підопічних, щоб допомогти їм прибрати оселю, приготувати їжу, доставити продукти та медикаменти, допомогти в особистій гігієні. Дуже часто при цьому треба долати чималі відстані, тут і стають в нагоді велосипеди, які були придбані за рахунок субвенції в 2016-2017 роках.

Крім того, для якісного надання послуг підопічним наші соціальні робітники забезпечені спецодягом: жилетами, халатами, гумовими та бавовняними рукавицями, чобітьми, сумками, рушниками, миючими засобами. Цей список засобів поновлюється, доповнюється, адже працівники постійно використовують усе це для роботи. 

11.07.1

11.07 

Зважаючи на таку увагу до себе, на постійну підтримку матеріально-технічними засобами та на методичну допомогу, колектив терцентру намагається працювати добросовісно та якісно. У свою чергу адміністрація і надалі зобов’язується піклуватися про своїх працівників та створювати для них комфортні умови для роботи.

     Велика кількість річок, ставків та озер сприяла розвитку рибальства на Україні. І тому риболовля стала для багатьох, а особливо для чоловіків,  не лише хобі, а й способом відпочинку, проведення дозвілля, а для декого – навіть сенсом життя. Тож зовсім не дивно, що 8 липня, у розпал літа, вони відзначають своє свято - день рибалки.

     Не були осторонь і члени клубу рибалок-любителів «Форель» с.Балаклея. Цього дня вони зібралися біля мальовничого сільського ставка та влаштували справжнє свято. Серед любителів риболовлі проводились різноманітні конкурси: на найбільшу та найменшу рибину, на кількість впійманої риби, на найбільш спритного рибалку. Змагання пройшли в теплій, веселій та дружній атмосфері, частина «трофею» була одразу посмажена, а частина – пішла на рибацьку юшку.

     До пізнього вечора  над ставом мерехтіло яскраве вогнище, біля якого  рибалки розповідали різні байки та небилиці, про «реальність» та об’єктивність яких ходять легенди. Але це і є частина риболовної культури, яка так притягує до себе романтикою, спокоєм та разом із тим бурхливим азартом.

                                                                  «В давні часи у предків наших,

                                                                   Коли Сонце Богом величали,

                                                                   Родилося прекрасне свято,

                                                                   Яке Купалом люди називали»

 

     Івана Купала – одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Свої витоки свято, яке ще називають Іванів день, бере ще з часів язичництва та святкується до сьогодні. Воно наповнене різними обрядами, прикметами, традиціями та ритуалами. І хоча це свято вважається молодіжним, члени клубів та любительських об’єднань ветеранів не оминули його своєю увагою. Вони брали активну участь у масових заходах, які проходили в кожному селі Смілянщини.

     Зокрема, учасники любительського об’єднання «Срібне намисто» виступали на святі, яке проходило в с.Балаклея, та подарували  присутнім чудові українські пісні.

     А ще наші активні пенсіонери проводили заняття, присвячені вивченню традицій, обрядів та прикмет. Так, в с.В.Яблунівка на засіданні любительського об’єднання «Горлиця» соціальний працівник Галина Кулик підготувала для ветеранів цікаву програму, і слухачі із задоволенням поринули в містичну атмосферу цього дня. Вона розповіла присутнім історію утворення Івана Купала, яким чином язичницьке свято переплелося з православним та чому саме в цей день запалюють вогнище, а дійство відбувалося біля води. А також ділилася цікавою інформацією, чому саме цієї ночі шукали цвіт папороті, навіщо дівчата пускали вінки на воду та розповідала багато прикмет, пов’язаних з цим днем.

     А завершилося засідання, як завжди, українськими піснями у виконанні пенсіонерів, вони славили рідну землю, спокій та мир. Адже Івана Купала – особливе, одне з найшановніших свят на Україні, бо несе радість, вселяє віру в перемогу над злом, надію на краще життя.

     Майже усі засідання клубів та любительських об’єднань с.Балаклея проходять у приміщення музейного комплексу. І є в ньому одна особлива кімната, яка присвячена старій школі, адже саме школа колись була в цьому приміщенні.

     Волею долі склалося так, що більшість учасників любительського об’єднання «Затишок» - однолітки. А, оскільки, всі вони народилися та виросли в цьому ж селі, то і до школи вони ходили разом. І саме для них 50 років тому пролунав останній дзвінок. Тож  нещодавнє засідання любительського об’єднання  було присвячено саме цій ювілейній даті.

     Соціальний працівник Тамара Лихолай, яка також  навчалася  в одному класі з більшістю присутніх, зібрала на засідання не лише членів об’єднання, а й інших випускників 1968 року. Разом вони пригадали роки навчання у школі, своїх вчителів та однокласників, які не змогли прийти на зустріч. Ділилися спогадами про цікаві події з шкільного життя, переглядаючи старі фото в музеї школи. Доля кожного склалася по своєму, за ними – дороги життя, такі різні й такі нелегкі, але шкільна дружба знову і знову повертає їх у ті незабутні часи дитинства та юності.

     Святкового настрою колишнім однокласникам додали їхні внуки, які підготували для пенсіонерів музичну програму. На завершення зустрічі для ветеранів-випускників золотою симфонією прозвучала мелодія шкільного дзвінка, як відгомін далекого дитинства, у яке неможливо повернутись…

     Цікаво та насичено відсвяткували День Конституції ветерани с.Макіївки, члени клубів «Ми іще молоді» та «Берегиня».  Оскільки всі вони ведуть активний спосіб життя, їх улюблене заняття – подорожувати. Цього разу запланована поїздка до м.Умань відбулася завдяки Анатолію Семинозі, засновнику ТОВ «Агро-Рось», який надав транспорт для подорожі.

     З веселою піснею час у дорозі пролетів непомітно,  і ветерани поринули в красу Софіївського парку. Із зачаруванням пенсіонери оглядали неймовірні красоти дендропарку: Павільйон флори, фонтан «Змія», Тарпейську скелю, Венеційський міст, Грот страху і сумніву, відвідали Рожевий павільйон на острові Кохання і ще безліч прекрасних місць. Вони без вагань погодилися на прогулянку човном по підземній річці. Незабутні емоції відчули ветерани, катаючись територією парку на електроавтобусі.

     А ще ветерани помилувалися розкішним музичним фонтаном, що і стало прекрасним завершенням екскурсії. Додому члени клубів поверталися стомленими, але сповненими приємних вражень, яких вистачить надовго. Адже саме такі поїздки залишаються в пам’яті на все життя.

      28 червня наша країна відзначала чергову річницю з дати прийняття головного державного документа – Конституції України. Не залишилися осторонь і члени клубів та любительських об’єднань району. Ветерани не лише зібрались на урочисті засідання, а й взяли активну участь у заходах, які пройшли в багатьох населених пунктах.

     На урочистих засіданнях пенсіонери пригадували історичні події, які передували цьому знаменному дню, відновили у пам’яті те емоційне піднесення, яке супроводжувало усіх громадян нашої держави, адже той день був не менш важливим, ніж прийняття незалежності.

     Зокрема, у філіалі відділення денного перебування с. Ротмітравка, соціальний працівник Інна Танцюра підготувала для ветеранів справжнє свято, на якому була ведучою разом з учителем англійської мови Ротмістрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Володимиром Савченком. Вони зробили для пенсіонерів історичний екскурс в далекий 1710 рік, з якого і почалася історія створення сучасної Конституції. Адже саме в цьому році 05 квітня Гетьманом війська запорізького було затверджено Пакти прав і вольностей війська запорізького, що і стало для більшості європейських країн поштовхом до створення конституцій.

     Соціальний працівник залучила до свята і учнів 8 класу  Ротмістрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Лізу Зарецьку та Олега Водяного, які також вітали пенсіонерів із святом. Родзинкою свята стало привітання від голови ради ветеранів села Сергія Мошенкського, який, як завжди, вітав присутніх власними віршами. А керівник фольклорного ансамблю «Джерела» — Тетяна Волинець додала святкового настрою, заспівавши з ветеранами старих пісень.

     На завершення  свята Інна Танцюра запросили членів клубу «Струни душі» до запашного чаю та печива, а українська пісня цього дня ще довго лунала  у стінах філіалу відділення денного перебування с.Ротмістрівка.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 60