joomla template

Меню користувача

Територіальний центр соціального обслуговування

Завдяки державі та спонсорам незахищені діти мають продукти, одяг, дах над головою. Але в них немає того, що не купиш за гроші – близької людини, яка може навчити елементарним навикам життя: приготувати їжу, вести бюджет, розпоряджатись власними коштами, оформляти документи, влаштуватись на роботу – це звичайні речі для нас і невідомі для дітей з інтернатних закладів. Місток до реального життя – ось що потребують ці діти. Благодійна допомога, звичайно, дуже добре, але вона не замінить індивідуальної людської підтримки. Роль наставника – допомогти дітям відчути себе особистістю, визначити інтереси та здібності, допомогти у виборі професії, навчити справжнім життєвим цінностям, навчити робити обдумані вчинки, вирішувати повсякденні проблеми та мистецтву спілкування. Завдяки наставнику дитина отримує шанс на нову долю, а не ту, яка вготована по статистиці.

Сьогодні майже 160 тис. українських дітей проживають в інтернатних закладах. Лише 8% з них мають статус для всиновлення. Виходячи з інтернатного закладу, 90% випускників не готові до самостійного життя. Часто вони потрапляють на дно соціуму і стають загрозою для інших. Статистика свідчить, що значний відсоток їхніх дітей також потрапляє в такі ж інституційні заклади.

Від 4 липня 2017 р. № 465 затверджено «Положення про наставництво», що робить наставництво офіційною законною формою допомоги дитині в інтернатному закладі.

Наставництво – це ефективна допомога дітям-сиротам із інтернатних закладів для соціалізації та адаптації до самостійного життя. Наставництво – це дружба між дорослим та підлітком, яка передбачає регулярні зустрічі.

 Наставник - це людина, яка хоче стати другом для дитини-сироти чи позбавленої батьківського піклування, яка готова присвячувати їй свій час, ділитися знаннями, допомагати і підтримувати.

Щоб стати наставником потрібно:

1. Звернутися до  відділення організації  надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді або в громадську організацію, яка реалізує наставництво за місцем проживання).

2. Пройти інформаційну зустріч і консультацію з психологом.

3.Зібрати необхідний пакет документів:

-Заява;
                -Копія паспорта;

-Довідка з МВС про несудимість;

- Медична довідка про стан здоров'я. Потрібно пройти лікарів: дерматовенеролога, психіатра, фтизіатра, терапевта, нарколога, а також здати аналіз крові (Реакція Вассермана та ВІЛ-інфікованість).

4. Пройти 4х денний тренінг для наставників (з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя) і отримати висновок Обласного Центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді (ОЦСССДМ) про те, що ви можете здійснювати діяльність з наставництва.

5. Підписати тристоронній договір (за згодою дитини): наставник – відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді - керівник дитячого закладу.

За детальною інформацією Ви можете звернутися в Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району у відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді м. Сміла, вул. Незалежності , 76 , телеф.2-09-19.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району продовжує працювати в умовах пандемії адже життя іде і малозабезпечені громадяни району потребують нашої допомоги та підтримки.

У відділення організації надання натуральної та грошової адресної допомоги при терцентрі кожного дня звертаються за гуманітарною допомогою, засобами реабілітації. Вже з початку року обслужено 313 малозабезпечених сімей, засоби реабілітації отримали 52 особи.

Найчастіше звертаються у відділення багатодітні сім’ї, сім’ї, які знаходяться під супроводом, неповні сім’ї. Дотримуючись вимог карантину, ми намагаємось надати допомогу всім потребуючим.

На сьогодні маємо багато дитячого, жіночого та чоловічого одягу, взуття. Тому, при потребі, малозабезпечені громадяни району можуть звернутися у відділення територіального центру.

Свято Івана Купала – одне з найдавніших свят, традиції якого збереглися  впродовж віків та дійшли до наших днів. І хоч вважається, що це свято більш молодіжне, проте ветерани завжди беруть активну участь у проведенні святкових заходів, адже є активними учасниками художньої самодіяльності. А щира українська пісня завжди додає забарвлення будь-якому святу.

Купальські гуляння з дотриманням усіх карантинних норм було організовано в с.Макіївка.  Соціальний працівник Людмила Крамар спільно з працівниками культури підготували святковий концерт для односельців на подвір’ї  біля сільського клубу, в якому ветерани взяли безпосередню участь. Стародавні пісні у їх виконанні додали всім святкового настрою та справжнього колориту.

А ветерани отримали задоволення, що подарували гарний настрій односельцям.

Протягом І півріччя колектив територіального центру наполегливо і цілеспрямовано працював над виявленням та охопленням потребуючих їх соціальним обслуговуванням, постійно дбав про покращення якості соціальних послуг, про сім’ї, що знаходяться в СЖО,  контролював підтримував і допомагав соціальним робітникам у роботі під час карантину.

На сьогодні всі населені пункти охоплені соціальним обслуговуванням

Станом на 01.07.2020 року виявлено 2273 осіб, які потребували соціального обслуговування всіма відділеннями територіального центру, фактично обслужено 1855, що складає 82 відсотка.

При територіальному центрі працює 4 відділення:

- відділення соціальної допомоги вдома;

- відділення з організації та надання натуральної та адресної допомоги (пункт прокату, швейна майстерня);

- відділення денного перебування, зокрема його філіали в 14 селах: Ротмістрівка, Носачів, Мельниківка, Макіївка, Велика Яблунівка, Костянтинівка, Ташлик, Березняки,  Попівка, Куцівка, Тернівка, Сунки, Ковалиха, Самгородок, Університет ІІІ віку - факультет: «Цвіт осені» с. Ташлик факультет «Світ і ми»;

- мультидисциплінарна команда.

- відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді.

 

Відділення соціальної допомоги вдома для обслуговування одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю.

Станом на 1 січня 2020р. в районі проживало - 805 одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю, потребували сторонньої допомоги 648 осіб.

Станом на 01 07.2020 р. в районі проживає -780 одиноких непрацездатних громадян та осіб з інвалідністю, потребують сторонньої допомоги 545 осіб, обслуговується – 660 осіб.

Додатково виявлено і взято на обслуговування – 64 особи.

Обслужено з початку року 801 особу, що становить 86,8 відсотків.

Соціальними робітниками за І півріччя 2020 року  надано послуг, зокрема дворазових – 102037, одноразових - 155, разом – 102192, в середньому на одного підопічного надано 44 послуг, здійснено відвідувань, зокрема, дворазових – 17749, одноразових - 128, разом - 17877.

На обслуговуванні знаходиться 143 осіб одиноко проживаючих, які вносять плату за надання соціальних послуг.

Соціальними робітниками проводилась значна робота по оформленню субсидій своїм підопічним на тверде паливо та скраплений газ,  за  2020 рік оформлено її 341 особі.

Щомісяця при здачі звітів соціальні робітники інформують про стан протипожежної безпеки з недопущення загрози життю підопічних.

За 1півріччя 2020 року мультидисциплінарною командою для обслуговування людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують сторонньої допомоги і обслуговуються у територіальному центрі, прийнято та виконано 14 замовлень 10 особам зокрема: послуги перукаря - 4, ремонт одягу - 10.

 

Відділення з організації надання натуральної грошової та адресної допомоги для  обслуговування малозабезпечених  верств  населення.

На обліку у відділенні перебуває 532 особи. Протягом І півріччя  2020 року  обслужено 285 осіб.  З метою поповнення фонду відділення продуктами та речами направлено 16 листів підприємцям, організаціям,  релігійним конфесіям. Відділення грошової та натуральної адресної допомоги поповнюється виключно за рахунок благодійництва.

На листи-прохання відгукнулись приватні підприємці- керівник відділення німецько - українського благодійного фонду  Шоха Ю. (ВМНУБФ «Тавіфа»), Таран Є. (ВКФ «Меркурій»), Снігур В.А. (Християнська Місія «Милосердя і здоров’я)

У І півріччі 2020 року у фонд відділення надійшло промислових та продовольчих товарів на суму 54230,0 грн.

Всього   надано допомогу 285 особам на суму 58987,0 грн. , з них промисловими товарами - 273 особам  на суму 58786,0  грн., продтоварами - 12 особам на суму 201,0 грн.

При територіальному центрі продовжує роботу швейна майстерня в с. Ротмістрівка. Протягом І півріччя 2020 року послуги по пошиттю та ремонту одягу надано  76 особам, виконано замовлень на суму 2464,0 грн.,  з них безкоштовно 29 особам, з них  5 АТОвцям.

Інші структурні підрозділи – це пункт прокату. З початку року 52 особи отримали 52 одиниці реабілітаційного обладнання.

 

Відділення денного перебування.

Особлива увага приділяється збагаченню форм і методів роботи, надання соціальних послуг по адаптації та залучення до участі в клубах і любительських об'єднаннях ветеранів.

У І півріччі 2020 року адміністрація територіального центру активно працювала над розвитком та запровадженням інноваційних моделей соціальної роботи. На території району протягом року діє факультет Університету ІІІ віку, клуби та любительські об’єднання ветеранів праці, якими було охоплено 14 населених пунктів.

Так, при відділенні денного перебування в першому півріччі 2020 року діяло 8 клубів та 5 любительських об’єднань: освітньо-інформаційний клуб «Зустріч» с.Ротмістрівка, клуб ветеранів війни і праці «Промінь добра» с. Ротмістрівка, клуби декоративно-прикладного мистецтва «Струни душі» в селах Ротмістрівка та Мельниківка, клуб ветеранів війни та праці «Ми іще молоді» с. Макіївка, клуб декоративно-прикладного мистецтва «Берегиня», с. Макіївка, любительське об’єднання «Горлиця» с. В. Яблунівка, клуб за інтересами «Берегиня» с. Костянтинівка, любительське об’єднання «Надвечір’я» с. Носачів, любительське об’єднання «Осінь на скронях» с. Березняки, любительське об’єднання «Душею ми ще молоді» с.Попівка, любительське об’єднання «Душі криниця» с.Тернівка, клуб людей похилого віку «Надвечір’я» с.Сунки, клуб ветеранів «Куцівчанка» с.Куцівка.

Працює факультет Університету ІІІ віку «Цвіт осені» с. Ташлик. У січні 2020 року слухачі Університету завершили п’ять курсів навчання і 22 з них в урочистій обстановці вручено дипломи про закінчення Університету ІІІ віку. Заплановано у новому навчальному році вивчати курс «Комп’ютерна грамотність».

Територіальний центр продовжує співпрацювати із  Смілянським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та із Смілянським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Згідно укладених  меморандумів фахівці цих установ є активними лекторами, постійно проводять тренінги та заняття в Університеті ІІІ віку та клубах ветеранів.

Клуби та любительські об’єднання працюють за змістовними планами, в розробці яких беруть участь ветерани, члени клубів та об’єднань.

Соціальні працівники залучають до участі у заходах,  що проводяться у філіалах відділення, працівників відділення для сім’ї, дітей та молоді, фахівців освіти, охорони здоров’я, спеціалістів управління соціального захисту, Пенсійного фонду, юридичної служби, земельного агентства та інші. Територіальним центром налагоджена тісна співпраця з головами сільських рад, керівниками сільськогосподарських підприємств району, які безкоштовно надають ветеранам транспорт для екскурсій рідним краєм, які вже стали традиційними в клубах та любительських об’єднаннях району.

Постійними стали майстер-класи з вишивки, орігамі, техніки декупаж, виставки робіт, картин, поробок, спільні благодійні обіди, відзначення державних, релігійних свят, ветеранські посиденьки, проводяться творчі вечори, на яких місцеві письменники та поети презентують ветеранам свої твори.  У філіалі с.Ротмістрівка запроваджено години здоров’я, під час яких ветерани займаються спортом та проводять заняття з танців.

Станом на 01.07.2020 року  потребують соціальних послуг відділенням денного перебування  – 766  осіб,  обслужено з початку року  – 717 осіб, що становить 93,6 %. На обслуговуванні у відділенні знаходиться -  644 особи. 

За І півріччя 2020 року відділенням проведено засідань  клубів - 87, лекцій та бесід - 232, занять Університету ІІІ віку – 3, відвідування членами клубів у відділенні денного перебування - 6308.

 

Відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді.

При територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району розпорядженням райдержадміністрації від 03.09.2019 р. №146 утворено відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді. Свою діяльність воно здійснює згідно Положення про відділення, затвердженого директором територіальному центру 03.09.2019.

Фахівці відділення постійно працюють над розвитком мережі соціальних послуг для сімей, що знаходяться в СЖО. У І півріччі 2020 року за результатами вивчення їх потреб були надані такі послуги: соціальний супровід, представництво інтересів, соціальна профілактика, консультування, соціально-психологічна реабілітація та посередництво (медіація).

Одним із пріоритетних напрямків роботи відділення організації надання  соціальних послуг для сім'ї, дітей та молоді є попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми, та надання їм допомоги.

З метою надання своєчасної допомоги сім'ям (особам), які потрапили  у складні життєві обставини та не в змозі  їх самостійно подолати, фахівці відділення згідно графіка здійснюють виїзди в сім'ї вищезазначеної категорії та проводять оцінку потреб сімей (осіб), за результатами яких  надаються соціальні послуги (36 виїздів) зокрема, представництво інтересів- 6 та 15 звернень у вирішенні порушених питань. Під час карантину  здійснено 156 дзвінків у  сім’ї, які перебувають під соціальним супроводом.

 У І півріччі 2020 року на обліку у відділенні перебувало 14 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 39 дітей. З них 12 одиноких матерів, які виховують 35 дітей. Станом на 01.07.2020 року на обліку у відділенні  перебуває 11 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується  26 дітей. З них 9 одиноких матерів, які виховують 22 дитини.

Є перші результати роботи фахівців відділення: завдяки наполегливій і постійній роботі з проблемними сім’ями надана допомога сироті Горлатенку С.Б. у реєстрації та отриманні соціальної допомоги, як інваліду ІІ групи через управління соціального захисту населення м.Черкаси, матері-одиначці Бондаренко Юліані повернуто дітей, вилучених службою у справах дітей, завдяки клопіткій роботі з цією матір’ю, її примусовому лікуванню від алкозалежності. 

Надана допомога окремим сім’ям в оформленні допомоги на дітей, фахівці відділення сприяли в оформленні путівки для оздоровлення  дитини с.Голов’ятино. Разом з відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги терцентру надано допомогу сім’ям, які перебувають в СЖО, промисловими та продуктовими товарами на суму 5266,00 грн.

З ініціативи терцентру спільно з відділом освіти, культури, молоді та спорту Смілянської районної державної адміністрації до Міжнародного дня захисту дітей в районі організували і провели акцію «Здійсни мрію дитини», до якої залучено благодійників ВО «Черкащани», Християнську Місію «Милосердя і здоров’я», які підготували подарунки кожній дитині з цих сімей. Їх вручили голова райдержадміністрації її заступник, директор терцентру та завідуюча відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді.

Виготовлено та оформлено стенд відділення «Долаємо проблеми разом». З часу діяльності відділення підготовлено 4 буклети, за І півріччя 2020 року розміщено 6 матеріалів на сторінці терцентру на сайті РДА.

У січні 2020 року у Смілянському районі рішенням сесії № 14-7/V від 24.12.2019 року створено юридичну особу Комунальний заклад «Центр надання інтегрованих соціальних послуг Березняківської сільської ради».

 Наказом територіального центру від 17.03.2020 року № 9-1 звільнено 5 працівників терцентру з 1 квітня 2020 року та переведено в новоутворений Комунальний заклад Березняківської сільської ради.

Територіальний центр співпрацює з Ротмістрівською та Тернівською ОТГ на основі договорів, згідно з якими терцентру надається субвенція для надання соціальних послуг потребуючим цих громад.

Станом на 01.07.2020 року в територіальному центрі соціального обслуговування працює 54 особи, за штатним розписом 57,5 в тому числі 34 соціальних робітників.

Вся кадрова робота в установі здійснювалась відповідно до затвердженого плану роботи з кадрами на 2020 рік.

Традиційно у березні відбулася нарада колективу терцентру за підсумками роботи у 2019 році та визначено пріоритетні завдання на 2020 рік. З доповіддю виступила директор терцентру, супроводжуючи свою розповідь слайдами про діяльність закладу, його успіхи за 2019 рік.

Значну увагу адміністрація приділяє навчанню працівників, вже сьомий рік при терцентрі діє «Школа соціальної роботи», в якій навчаються всі соціальні працівники та робітники. До занять запрошуються спеціалісти соціальної сфери, практичні психологи, педагоги та науковці.

Змістовно, із врахуванням побажань і пропозицій соціальних робітників проходять їх семінари-навчання.

Щомісячно згідно графіка проводяться виїзди керівників в територіальні громади для надання практичної допомоги на місцях соціальним робітникам з відвідуванням підопічних.

Робота із кадрами та робота територіального центру висвітлювалася на сайті та в місцевих ЗМІ.

За І півріччя 2020 року у територіальному центрі проведено 6 щотижневих оперативних нарад при директору, де розглядалися нагальні питання діяльності відділень, проблеми, які потребували вирішення, давалися доручення відповідальним працівникам і контролювалися їх виконання.

У І півріччі 2020 року продовжувалась робота по соціальному захисту соціальних робітників, при здачі щомісячних звітів збережено безкоштовний проїзд за посвідченнями, всіх соціальних робітників забезпечено канцелярським приладдям.

Кожного місяця при здачі звітів із соціальними робітниками проводяться індивідуальні бесіди з питань охорони праці та техніки безпеки.

Належна робота з кадрами, підтримка авторитету кожного соціального робітника в селі, контроль за дотриманням трудового розпорядку дня, маршрутних листів, вимогливість і увага до проблем і їх вирішення є  пріоритетними завданнями адміністрації на рік. Всі соціальні робітники забезпечені спецодягом: халатами, жилетами, утепленими куртками, чобітьми, рушниками, рукавицями, сумками, в період карантину забезпечено всіх працівників терцентру засобами захисту: рукавицями, масками, дезінфікуючими засобами гігієни.

В територіальному центрі добре поставлена інформаційно-роз’яснювальна робота, висвітлення діяльності територіального центру в засобах  масової  інформації  для формування  його позитивного іміджу серед жителів району. Створено сайт територіального центру при райдержадміністрації,  на якому постійно висвітлюється його робота.

Протягом І півріччя 2020 року на сторінках районної газети «Смілянські обрії», міської газети «Сміла», обласної  профспілкової газети «Допомога, підтримка, захист»  надруковано 6 матеріалів, статей на сайті – 36.

Колектив територіального центру сьогодні продовжує працювати над реалізацією законодавчих та нормативних актів щодо вдосконалення системи надання соціальних послуг, активно долучається до обговорення та надання пропозицій до проектів документів з питань реформування, готує спеціалістів терцентрів та соціальних робітників до роботи в нових умовах вивчає законодавчі та нормативно-правові документи, дбає про підвищення якості та ефективності надання соціальних послуг, вивчає передовий досвід та впроваджує інноваційні форми роботи з людьми літнього віку району.

 

День Конституції України - це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції. Кожен громадянин нашої держави сам визначає, як і з ким його провести: хто бере участь в урочистих заходах, хто вирушає з друзями на природу, а хто просто відпочиває вдома.

А наші ветерани вже традиційно, як і кожне чи то релігійне, чи то державне свято, звикли відзначати в колі друзів. То ж і цього разу члени клубів ''Берегиня'' та ''Ми іще молоді'' с.Макіївка знову зібралися разом.

Спочатку вони оглянули виставку, приурочену цьому святу, яку підготувала для них соціальний працівник Людмила Крамар в сільській бібліотеці, а потім, враховуючи всі карантинні обмеження, вирушили на вулицю, і вже там, на свіжому повітрі, продовжували спілкування. Людмила Антонівна нагадала ветеранам, який довгий та складний шлях до політичного самовизначення пройшла наша держава, аби бути суверенною серед інших народів Європи і світу.

Сьогодні Конституція України гарантує громадянам невід’ємні права і свободи, проголошує людину найвищою соціальною цінністю, а народ – єдиним джерелом влади. Успіх багатьох політичних процесів неможливий без правової основи, яка закладена в Основному Законі. То ж важливо, аби кожен із нас відчував відповідальність за події в державі і суспільстві, адже це вища форма політичної зрілості.

 Ветерани слухали соціального працівника та погоджувалися з кожним словом, іноді доповнювали та дискутували.

І оскільки жодна святкова зустріч в клубах не проходить без української пісні, тож і цього разу, на завершення, ветерани співали пісень та планували наступні засідання.

 

Напередодні Дня Конституції фонд через Департамент соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації виділив для територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району 50 продуктових наборів.

Разом із соціальними робітниками сіл району ми визначили 50 одиноких стареньких, які не мають дітей і отримують мінімальну пенсію.

І до Дня Конституції сільські голови спільно із соціальними робітниками вручили ці подарунки самотнім бабусям.

Вони щиро дякували за те, що в ці нелегкі для них часи благодійний фонд, який носить таку гуманну назву, підтримав їх матеріально.

Велику вдячність працівникам фонду висловлюємо і ми, працівники територіального центру, адже конкретна допомога, підтримка людей похилого віку наша спільна турбота.

Ми не уявляємо собі життя без найрідніших нам людей: батька та матері, бо вони дали нам життя, ведуть по життю, завжди є опорою та підтримкою. Ми звикли, що бути відповідальними батьками – означає любити дитину та піклуватися про неї.   Та не завжди батьки виконують належним чином свої батьківські обов’язки: забувають, не знають, чи не хочуть знати про відповідальне батьківство. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини, а крім статусу батьківства та правами щодо дітей, батьки отримують ще й обов’язки, відповідальність за виховання та розвиток дитини. Біологічним батьком чи матір'ю можна стати через 9 місяців, а хорошими батьками стати для дитини і бути такими,на жаль не кожен старається.

Молоді батьки часто не усвідомлюють усієї відповідальності та обов’язків батьківства, не володіють комплексом необхідних компетенцій, стають заручниками власних проблем у вихованні дітей та сімейних стосунках . Зміст цього поняття дуже добре розкриває вислів: «Мама, тато, я – ми є дружня сім'я!», особливо коли це промовляється вустами власної дитини. У відділенні організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді перебуває під соціальним супроводом 11 сімей , які опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховується 26 дітей.

Фахівцями із соціальної роботи територіального центру Смілянського району  постійно проводяться бесіди з  сім’ями, як  дистанційно так і за місцем проживання, щодо усвідомленого відповідального батьківства. Метою проведення бесід є: формування здорової життєвої позиції щодо батьківства та зміцнення батьківського потенціалу сімей, вивчення індивідуальних особливостей  дитини,її характеру та методів виховання в сім’ї. Особлива увага при проведенні бесід звертається на роль матері в сім’ї формування авторитету батька, впровадження та розвиток сімейних традицій. Головне на що націлюємо батьків, це безпека, здоров’я їх дітей і щоденна турбота про них.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу СОVID-19» на всій території України припинено відвідування закладів освіти та запроваджені інші заходи, які передбачають цілодобове перебування дітей вдома. Проте оголошений карантин не призупиняє дію норм чинного законодавства у сфері захисту прав дітей та соціальної підтримки сімей з дітьми. На виконання листа Мінсоцполітики щодо соціальної підтримки сімей в умовах карантину, спільно з фахівцями із соціальної роботи, спеціалістами органами місцевого самоврядування, службою у справах дітей Смілянської районної державної адміністрації організовано відвідування сімей, в які повернулися діти із закладів інституційного догляду.  На території  району в рідні сім’ї повернуто 28 дітей, які перебували в закладах інституційного догляду та виховання Черкаської області. Головне завдання полягає у забезпеченні захисту прав дітей в умовах пандемії, а також надання допомоги сім’ям з дітьми, які перебувають у СЖО. Здійснюючи обстеження, фахівці відділення організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді та  служби у справах дітей вивчали потреби дітей, наявні проблеми у родинах. Під час відвідування проведено бесіди щодо відповідального батьківства.

Впродовж карантину відвідано сім’ї за місцем проживання та дистанційно проведено роботу з батьками, де виховується 28 дітей з інституційних закладів. Постійно проводиться моніторинг оцінки потреб сімей. Дані діти перебувають вдома, умови проживання дітей безпечні, продукти харчування наявні, діти забезпечені необхідним для навчання  та розвитку. Батькам роз’яснено інформацію про правила захисту членів родини від інфікування хворобою  СОVID-19. З батьками сімей, діти яких повернулися з інтернатних закладів у зв’язку з карантином і перебувають на обліку у службі у справах дітей районної держадміністрації проведено бесіди щодо дотримання безпечних умов проживання  та належного виконання батьківських обов’язків.  Дані сім’ї перебувають на постійному контролі у відділенні організації надання соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді. Робота щодо моніторингу оцінювання потреб сімей  та надання їм відповідних послуг триває.

У травні-червні цього року завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру Людмилою Жук, соціальним працівником Оленою Демиденко здійснено перевірку надання  послуг в умовах карантину соціальними робітниками сіл Мельниківка Юрієм Зеленим, с.Самгородок Галиною Думаленко, с.Макіївка Таїсією Бойко, с.Б.Макіївка Людмилою Рибалко, с.Сердюківка Оксаною Пожар, с.Тернівка Оленою Валявською, с.Попівка Галиною Одородько, с.Плескачівка Тетяною Смаглій, с.Шевченко Ніною Клименко, с.Залевки Оксаною Сліпченко, с.Сунки Ларисою  Подвіженко та Наталією Дудник, с.М.Смілянка Любов’ю Кочерженко, с.Миколаївка Тетяною Хоменко, с.Ковалиха Оксаною Швидкою та Валентиною Герасимів.

Всього перевірено роботу 16 соціальних робітників, відвідано 59 одиноких непрацездатних громадян похилого віку та 11 одинокопроживаючих, які вносить плату за обслуговування.

На час перевірки всі працівники знаходилися на робочому місці згідно з маршрутними листами. Послуги одиноким непрацездатним громадянам надавалися в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між територіальним центром та одинокими.

При спілкуванні з відвіданими вияснили, що соціальні робітники активно провели роботу по оформленню субсидії підопічним та забезпеченню їх дровами, всі їхні питання та проблеми вирішувалися своєчасно та оперативно. У період карантину соціальні робітники продовжують працювати у посиленому режимі, забезпечують підопічних всім необхідним: продуктами харчування, предметами першої необхідності, медикаментами та здійснюють оплату комунальних послуг.

Адміністрація та профком територіального центру подбали про безпеку праці соціальних робітників у період карантину, провели інструктаж, як вберегтися від коронавірусу на робочих місцях. Тому вони відвідують обслуговуваних в захисних масках, рукавицях, з дезінфектором, дотримуються дистанції при відвідуванні та дбають про особисту гігієну.

Всі одинокі тепло відгукувалися про роботу соціальних робітників та щиро дякували за якісне та своєчасне надання соціальних послуг.

Як би ретельно людина не будувала свої плани та мрії, життя все одно постійно вносить свої корективи. Так сталося і тепер – соціальні працівники разом з ветеранами будували плани, обговорювали теми майбутніх занять, але введення всеукраїнського карантину, а з ним і низки обмежувальних заходів, не дало змоги втілити в життя все задумане. 

Ветерани чітко дотримувалися  карантинних вимог, а  їхнє спілкування обмежилося лише розмовами по телефону. Перебування на карантині для активних людей, які звикли до постійного живого спілкування, далося нелегко. Тож звістку про пом’якшення карантину вони сприйняли з великою радістю, і хоч ще існують обмеження та вимоги щодо дотримання карантинних норм, ветерани були на все згідні, аби лише знову зустрітися та провести час разом. Такою нагодою для них стало свято Трійці.

У клубах та любительських об’єднаннях району  це свято пройшло по -різному. Одні збиралися біля церкви та разом відвідували службу, інші зустрічалися та поминали своїх рідних, які пішли у вічність. А члени клубу «Ми іще молоді» с.Макіївка зібралися у приміщенні бібліотеки, де соціальний працівник  Людмила Крамар розповідала про традиції та обряди Зелених свят і Трійці. А потім спраглі до спілкування ветерани обговорювали новини, ділилися порадами та співали пісень. А ще висловили сподівання, що з настанням літа вірус відступить, а їхнє життя увійде в звичне русло, наповниться позитивними подіями та приємним спілкуванням у колі друзів.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 81