joomla template

Меню користувача

Служба у справах дітей

17 квітня під головуванням заступника голови Смілянської райдержадміністрації Сергія Глізнецова відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. На порядку денному  розглядалися питання про відношення батьків до виконання батьківських обов’язків, про доцільність позбавлення батьківських прав та перегляд індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт  та дітей, позбавлених батьківського піклування.  

У роботі комісії взяли участь представники структурних підрозділів райдержадміністрації, сектору превенції Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області, представники виконавчих комітетів сільських рад району.

На засідання комісії також були запрошені сім¢ї, які опинились в складних життєвих обставинах. Їм було надано необхідні консультації та рекомендації, а також висловлено попередження щодо необхідності належного виконання ними своїх обов’язків відносно їхніх дітей.

За результатами комісії прийняті відповідні рішення з метою захисту прав та інтересів дітей.

 

Служба у справах дітей

райдержадміністрації

Відповідно до Плану заходів з реалізації I етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 526-р, служба у справах дітей райдержадміністрації здійснює постійний моніторинг виконання його основних завдань, зокрема забезпечення розвитку послуг з підтримки сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах з метою збереження сім’ї для дитини. Щомісячно до Міністерства соціальної політики України направляється інформація про кожен випадок влаштування дітей, які мають батьків, а також дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до інтернатних закладів різного типу та підпорядкування: до будинків дитини (крім спеціалізованих), дитячих будинків, загальноосвітніх шкіл-інтернатів (крім спеціальних, спеціалізованих, санаторних шкіл-інтернатів та навчально-реабілітаційних центрів). В інформації зазначаються суб’єкти, причетні до прийняття рішення про влаштування дитини до закладу (за заявою батьків та наказом адміністрації закладу, за рішенням комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації або рішення органу опіки та піклування); причини, що призвели до прийняття  такого рішення (наприклад, обмеження життєдіяльності дитини або стан здоров’я чи режим робочого часу батьків, через який ускладнюється виховання і догляд дітей, або відсутність освітніх чи інших послуг, необхідних дитині за місцем її проживання тощо). Водночас  в інформації зазначаються заходи, які були вжиті органом виконавчої влади для соціальної підтримки сім’ї дитини, задоволення потреб дитини для попередження її влаштування до державного закладу (інституції).

Метою проведення рейдів «Діти вулиці», «Канікули» в населені пункти району є вивчення стану справ в кожній сім’ї, яка потрапила в складні життєві обставини, вчасне втручання в сім’ю для запобігання обставинам, які можуть привести до загрози життю та здоров’ю дитини,  доцільність розгляду питань по захисту прав дітей на засіданнях виконавчих комітетів сільських рад та комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації. В ході чергового виїзду 13 квітня в села Будки, Балаклея та Мале Старосілля комісійно у складі спеціалістів служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, сектору превенції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області   відвідано  8 сімей, в яких на вихованні перебуває 25 дітей. З них 3 сім’ї є багатодітними. Внаслідок натепер реального стану справ спеціалістами приймалися термінові рішення. Зокрема, складено 5 адміністративних протоколів відносно батьків, які не виконують батьківські обов’язки та права їхніх дітей на належне утримання та виховання порушуються. На засіданні комісії з питань захисту прав дитини, яке відбудеться 17 квітня, серед 7 питань порядку денного за наслідками зазначеного виїзду буде розглянуто 3 питання.

 

Служба у справах дітей

райдержадміністрації

П'ятниця, 13 квітня 2018, 15:08

Який він, світ дитячої фантазії?

З метою виявлення талантів та всебічного розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виконання наказу служби у справах дітей Черкаської обласної державної адміністрації від 06.04.2010 № 12 «Про проведення обласного конкурсу серед вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу» служба у справах дітей райдержадміністрації  проводить щорічний конкурс дитячої  творчості  «Світ дитячої фантазії» серед вихованців прийомних сімей району.  Роботи переможців будуть направлені на обласний конкурс.

 

Служба у справах дітей  райдержадміністрації 

Комісія з питань захисту прав дитини райдержадміністраії працює для результативного вирішення проблем виховання та всебічного розвитку дітей, забезпечення найкращих інтересів кожної дитини, яка зростає та виховується в сімейному оточенні, реалізації її права на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист.

Цього разу засідання комісії відбулося 27 березня 2018 року на території Макіївської сільської ради. Питання стосувалися захисту прав дітей на належне батьківське піклування та утримання. Нестандартною була підготовка до засідання. За годину до його початку членами комісії на чолі із заступником голови комісії Сергієм Глізнецовим, а також сільським головою Людмилою Жижкою відвідано  сім’ї по місцю їх проживання. Це дало можливість побачити реальний стан справ та запропонувати батькам покроковий вихід зі складних життєвих обставин.  Прийняті рішення стосувалися трьох батьків відносно п’яти дітей.

В ході обговорення зосереджено увагу на співпраці між службою у справах дітей райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та сільською радою у здійсненні  профілактичної роботи з батьками та дітьми.

Практика проведення виїзних засідань комісії з питань захисту прав дитини буде продовжуватися.

 

Служба у справах дітей

райдержадміністрації

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 19